Ukraina – Nowa Chazaria przeciwko Noworosji.

Ukraina – Nowa Chazaria przeciwko Noworosji.

 

 

 Kapłan Siergij Karamysziew jest przekonany, że europejska integracja Ukrainy spowoduje całkowitą chazaryzację Europy…

 

Kapłan Siergij Karamysziew, publicysta, rybińska eparchia

Kapłan Siergij Karamysziew, publicysta, rybińska eparchia

Obecną (po wydarzeniach lutowych bieżącego roku) Ukrainę można, na podstawie szeregu parametrów, porównać do państwowego tworu z okresu od VIII wieku  do X wieku, znanego pod nazwą Chazarii. Wiele, dla zrozumienia jego natury, uczynił w swoim czasie Liew N. Gumiliew. Zgodnie z jego ustaleniami Chazaria reprezentowała sobą społeczno polityczną chimerę, której fundamentem były całkowicie obce sobie ludy. To byli Chazarzy i żydzi. Ci drudzy, z biegiem czasu, zaczęli się określać nazwą tych pierwszych a samo przygarniające ich państwo zmusili do służenia ich interesom. Ekonomiczna potęga chazarskich żydów brała się z międzynarodowego handlu. Stolica Chazarii Itil (w delcie Wołgi) stała się handlowym węzłem łączącym Chiny, zachodnią Europę, Bagdad i Wielki Perm. W tych dawnych czasach związek pojedynczego człowieka ze swoim ludem był silniejszy. I to co wtedy uważało się za obecnie częstokroć określa się innymi rzeczami.

 

Jednakże to fakt niezbity, że dzisiejsza Ukraina rządzona jest przez oligarchów lojalnych wobec Stanów Zjednoczonych. A lutowa rewolucja roku 2014 jedynie usunęła z ich drogi konkurentów. Teraz są oni panami sytuacji, to znaczy niepodzielnie rządzącą klasą. Początkowo na czele chazarskiego państwa stał kagan (rdzenny Chazar). Ale po krwawej rewolucji dokonanej na początku IX wieku przez Obadię, oblicze Chazarii uległo zmianie. Liew N. Gumiliew pisze: “Z systemowej całości przekształciła się ona w połączenie amorficznej masy poddanych z klasą rządzącą, która była, według krwi i religii, obca ludowi”. Władca Chazarii zaczął się nazywać “malik” (car) a pozbawiony realnej władzy kagan przekształcił się w dekorację pomagającą utrzymywać w poddaństwie główną masę populacji.

Teraz przytoczmy niektóre osobliwości politycznego ustroju Chazarii, które pomogą zrozumieć działania dzisiejszych ukraińskich władz. W rozdziale 33 ,książki “Starożytna Ruś i Wielki Step” (Driewniaja Rus’ i Wielikaja Stiep’), zatytułowanym “Chimera na Wołdze” (Chimiera na Wołgie), Liew N. Gumiliew zauważa: “Płacąc wojownikom duży żołd chazarski rząd przedstawiał im oryginalne żądanie: wojskom zakazywano doznawać klęski. Niewypełnienie bojowego zadania, to znaczy ucieczka przed przeciwnikiem, było karane śmiercią”. Czy nie tak właśnie postępują dzisiejsze “prawoseki” z ukraińskimi żołnierzami (w rzeczywistości pełniącymi rolę starożytnych Chazarów), którzy odmawiają walki ze swoim narodem? Tym bardziej, że samo niezmienne prawo wybranej drogi zmusza obecne kijowskie władze by podążać śladami Obadii, to znaczy zastępować niepewnych chazarskich wojowników cudzoziemskimi najemnikami.

 

I jeszcze jedna ważna prawidłowość. Im bardziej ludność Chazarii popadała w biedę, uciskana daninami, tym gwałtowniej państwo-chimera przekształcało się w coraz bardziej agresywnego drapieżnika: “Osłabienie koczowników (to znaczy rdzennych Chazarów-autor), których stada “padały” z braku paszy, było żydom tylko na rękę bo i mięso można było taniej kupić i słaby wróg nie jest niebezpieczny.

 

Dlatego w X wieku aktywność chazarskiego rządu nie zmniejszyła się ale wzrosła. W konsekwencji musiały się rozpocząć okrutne wojny…”. Wydawałoby się, że jeżeli dzisiejszy Kijów nie może utrzymać Doniecka i Ługańska to niechby odpuścił żeby reszty nie niszczyć. Ale nie, on będzie raczej prowadził wojnę na wyniszczenie uzbroiwszy się w ideologię nazizmu. Będzie nie tylko bombardował Noworosję ale i będzie organizował coraz bardziej bezczelne prowokacje w stosunku do Rosji. Ideologię nazizmu usankcjonował ostatnio jeden z wodzów nowej Chazarii, Jacieniuk (żyd Bakai-tłum.) nazywając mieszkańców regionu donieckiego i regionu ługańskiego “podludźmi”.

Dla kogo korzystne jest sztuczne i (trzeba oddać należną sprawiedliwość) umiejętne rozpalanie nienawiści “szczirych Ukraincew” do Rosjan? W rozdziale 48, zatytułowanym “Wrogowie odnowionej Chazarii” (Wragi obnowliennoj Chazarii), Liew N. Gumiliew pisze: “…są rzeczy gorsze od wojny: obrocenie w niewolnictwo, zbezczeszczenie świątyń, grabież własności i, w końcu, znieważająca pogarda. To wszystko spotkało narody Europy Wschodniej, po tym kiedy znalazły się one w strefie wpływów żydowskiej Chazarii. Ale etniczne różnice pomiędzy nimi nie dawały im możliwości zjednoczenia. A za to rząd itilski (ze stolicy Chazarii Itil-tłum.) łatwo mógł szczuć i podjudzać te narody przeciwko sobie, wykorzystując stare, lecz niezapomniane, porachunki plemienne”.

 

Dla kogo jest korzystna wrogość na bazie nawet nie etnicznych (jak w wypadku próby poszczucia krymskich Tatarów przeciwko rosyjskiej ludności) ale sub-etnicznych różnic? Przede wszystkim dla Oligarchicznej Międzynarodówki. W latach 40-tych X wieku Chazarii udało się podporządkować sobie Ruś i pobierać z niej daninę krwi to znaczy, że Rusowie zmuszeni byli wojować w interesach Chazarii, oczywiście, w pierwszej kolejności przeciwko Wschodniemu Cesarstwu Rzymskiemu. W 941 roku “dziesięć tysięcy statków wysadziło desant na północnym wybrzeżu Azji Mniejszej i rozpoczęły się takie bestialstwa, że były one wyjątkowe nawet jak na owe czasy. Rusowie krzyżowali jeńców (sic!), zabijali ich strzelając do nich z łuków, wbijali gwoździe w głowy, palili monastery i cerkwie, pomimo faktu, że liczni Rusowie przyjęli chrześcijaństwo jeszcze w 867 roku. To wszystko wskazuje na wojnę o zupełnie innym charakterze aniżeli pozostałe wojny X wieku. Widocznie ruscy wojownicy mieli doświadczonych i wpływowych instruktorów i nie tylko Skandynawów”.

 

Czy świat się nie wzdrygnął od podobnej masakry w odesskim Domu Związków Zawodowych? Czy to są przypadkowe, codzienne zabijania bezbronnych obywateli za pomocą ostrzeliwania moździerzowego, za pomocą zmasowanego ostrzeliwania z wyrzutni “Grad”, a teraz już pociskami z białym fosforem? To jest plan wojny, której celem jest absolutna dominacja nad “podludźmi”. Przecież tylko przeciwko ludziom nie wolno stosować fosforu, bomb kasetowych, pocisków rozrywających. Natomiast przeciwko “podludziom” bardzo można a nawet trzeba…

 

W rozdziale zatytułowanym “Kto jest winien?” (Kto winowat?) Liew N. Gumiliew rozważa: “Może się wydawać, że agresja w interesach kupieckiej elity społeczności żydowskiej, dokonywana rękoma chorezmijskich najemników i bitnych Rusów, była owocem zlej woli chazarskich carów Beniamina, Aarona i Josifa, za cichym przyzwoleniem chazarskich kaganów, których imion historia nie zachowała. Rzeczywiście, przelano dużo krwi, zginęli niczego nie winni mieszkańcy wybrzeży Morza Czarnego i Morza Kaspijskiego, złożyli swoje głowy za cudzą sprawę ruscy bogatyrowie, byli obrabowani i codziennie poniżani Chazarowie, Alanowie stracili swoje chrześcijańskie świątynie, Słowianie płacili daninę, futerko wiewiórcze, od dymu, aby tylko nie ruszali ich Pieczyngowie, Guzowie nie zmrużali oczu strzegąc swoich namiotów przed napaścią. Ten nieustający zamęt był ciężki dla wszystkich ludów, oprócz kupieckiej elity Itilu i służących jej najemników, ale ci drudzy za przyzwoity żołd płacili krwią”.

 

Wydaje się, że określenie “nieustający zamęt”, przypominające słynną doktrynę L.D. Trockiego-Bronsteina (doktryna “permanentnej rewolucji”-tłum.), najlepiej charakteryzuje politykę, tak dzisiejszej Ukrainy, jak i USA pod wodzą “kagana” Obamy. Jakie jest miejsce, w tej polityce, Ukraińców? Istnieją dwie możliwości (w ramach Ukrainy):

1-być grabionymi i codziennie poniżanymi

2-za przyzwoite wynagrodzenie służyć jako najemnicy Międzynarodówki Oligarchicznej

Ten konieczny podział zasieje antagonizm pomiędzy samymi Ukraińcami ponieważ uprzywilejowany będzie wszelkimi sposobami napawał się pogardą wobec grabionych i poniżanych. Najemnicy będą nazywać współobywateli mianem “prymitywy”, “bydło”, itp. Typowy schemat kolonialnego zarządzania. Istnieje jeszcze trzecia możliwość ale już nie w ramach Ukrainy lecz w ramach Noworosji. Przypomniwszy sobie o swojej ruskości, odrodzić się, stanąć w szeregach oporu wobec chazarskiej tyranii tak jak uczyniła to Ruś w 965 roku.

 

Nowa Chazaria, jako nienaturalny twór polityczny, może tylko istnieć niszcząc wokół siebie, co najmniej, porządek naturalny. Niektórzy analitycy już podali liczby. Do końca bieżącego roku liczebność nac-gwardii (Gwardia Narodowa-tłum.) może osiągnąć poziom pół miliona ludzi. Do czego to potrzebne? Do wojny. Na początku przeciwko Noworosji a następnie przeciwko Rosji. Potrzebne do dywersji, do pogromów, do sabotażu na jej terytorium. To pierwsze wielkie zadanie. A drugie to podporządkowanie państwom Europy. Nowa Chazaria domaga się od Rosji daniny gazowej, domaga się uporczywie, nie przebierając w słowach. A nie chcecie płacić daniny? No to będziecie mieli ataki na przedstawicielstwa dyplomatyczne, będziecie upokarzani i poniżani, będziecie opluwani.

 

W X wieku Chazaria zamieniłaby wschodnią Europę w wynędzniałą pustynię gdyby nie rozgromił jej ruski Wielki Książę Światosław, syn Równej Apostołom Świętej Olgi i ojciec Świętego Włodzimierza. Wodzowie Chazarii spodziewali się Światosława od zachodu, on jednakże dokonał “rajdu kawaleryjskiego” uderzając w samo serce kraju (Chazarii-tłum.) z głębokiego zaplecza od północy i zmiażdżył potęgę Chazarii jednym błyskawicznym ciosem.

 

Przed współczesną Rosją stoi zadanie wypracowania podobnego “rajdu kawaleryjskiego”, to znaczy dokonania jakiegoś totalnego uderzenia w wybranym, najbardziej odpowiednim, momencie. Na razie co do jednego nie ma wątpliwości, że trzeba mianowicie zrozumiale wyjaśniać mieszkańcom Ukrainy, że nienawidząc i atakując Rosję bronią oni nie swoją “nezależnost” ale “nezależnost”, według wszelkich danych, nie specjalnie kochanej przez nich, Międzynarodówki Oligarchicznej. Trzeba wyjaśniać, że próżna wiara w “wyjątkowość ukraińskiego narodu” korzystna jest dla tych, którzy, tak jak i 1100 lat temu, pragną, dzieląc, panować nad ludnością wschodniej Europy, czyniąc ją, we współczesnych warunkach, bazą do utworzenia już globalnej Chazarii.

 

I jeszcze jedno: eurointegracja Ukrainy spowoduje całkowitą chazaryzację Europy, nad czym warto by się Europejczykom zastanowić. W każdym razie nigdy rusofobia nie przynosiła Europie nic dobrego, tym bardziej nie przyniesie nic dobrego rusofobia ukraińskiego, to znaczy z domieszką masochizmu, wypieku.

 

===========

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-nowa-chazaria-przeciwko-noworosji-2014-06?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ukraina-nowa-chazaria-przeciwko-noworosji

Za: http://ruskline.ru/news_rl/2014/06/18/novaya_hazariya_protiv_novorossii/

Data publikacji: 18.06.2014

Przekład: RX

 

Новая Хазария против Новороссии

Восстание в Новороссии / 18.06.2014


Иерей Сергий Карамышев убежден в том, что евроинтеграция Украины обернется тотальной хазаризацией Европы …

Нынешнюю (после событий февраля текущего  года) Украину можно по ряду параметров сравнить с государственным образованием VIII-X веков, известного под названием Хазарии. Немало для понимания его природы сделал в свое время Л.Н.Гумилев. Согласно его выводам, Хазария представляла собою общественно-политическую химеру, основу которой составляли совершенно чуждые друг другу народы. Это были хазары и евреи. Последние со временем стали называться именем первых, а само приютившее их государство заставили служить своим интересам. Экономическое могущество хазарских евреев держалось транснациональной торговлей. Столица Хазарии Итиль (в дельте Волги) стала торговым узлом, который связывал Китай, Западную Европу, Багдад и Великую Пермь. В те давние времена связь отдельного человека со своим народом была крепче. И то, что тогда определялось национальностью, в настоящее время зачастую определяется другими вещами.
Однако налицо факт: нынешняя Украина управляется лояльными Штатам олигархами. А февральская 2014 г. революция всего лишь устранила с их пути конкурентов. Теперь они хозяева положения, т.е. безраздельно господствующий класс. Поначалу во главе Хазарского государства стоял каган (природный хазарин). Но после кровопролитной революции, совершенной в начале IX века Обадией, облик Хазарии изменился. Л.Н.Гумилев пишет: «Из системной целостности она превратилась в сочетание аморфной массы подданных с господствующим классом, чуждым народу по крови и религии». Глава Хазарии стал именоваться «малик» (царь), а лишенный реальной власти каган превратился в декорацию, помогавшую держать в повиновении основную массу населения.
Теперь приведем некоторые особенности политического устройства Хазарии, помогающие понять действия нынешних украинских властей. В главе 33 книги «Древняя Русь и Великая степь» с названием «Химера на Волге» Л.Н.Гумилев отмечает: «Платя воинам большое жалование, хазарское правительство предъявляло им оригинальное требование: войскам запрещалось терпеть поражение. Невыполнение боевого задания, т.е. бегство от противника, каралось смертью». Не так ли поступают нынешние правосеки с украинскими военнослужащими (фактически занимающими положение древних хазар), отказывающимися воевать против своего народа? Более того: сами непреложные законы выбранного пути заставляет нынешние киевские власти идти по стопам Обадии, т.е. заменять неблагонадежных хазарских воинов иностранными наёмниками.
Еще одна важная закономерность. Чем беднее становилось население Хазарии, задавленное податями, тем стремительнее государство-химера превращалось во все более агрессивного хищника: «Ослабление кочевников (т.е. природных хазар – С.К.), стада которых «мерли» от бескормицы, было иудеям только на руку: и мясо можно было купить дешево, и слабый враг не опасен. Поэтому в Х в. активность хазарского правительства не снизилась, а возросла. Следовательно, должны были начаться жестокие войны…» Казалось бы: не может нынешний Киев удержать Донецк с Луганском – отпустил бы, чтобы оставшееся не развалить. Нет, он лучше будет вести войну на уничтожение, вооружившись идеологией нацизма. Будет не только бомбить Новороссию, но и устраивать всё более наглые провокации в отношении России. Идеологию нацизма озвучил на днях один из вождей новой Хазарии Яценюк, обозвав жителей Донецкой и Луганской областей «недочеловеками».
Кому выгодна искусственно и (следует отдать должное) искусно развязанная ненависть «щирых украинцев» к русским? В главе 48, названной «Враги обновленной Хазарии» Л.Н.Гумилев пишет: «…есть вещи хуже войны: обращение в рабство, оскорбление чтимых святынь, разграбление имущества и, наконец, оскорбительное пренебрежение. Все это выпало на долю народов Восточной Европы после того, как они оказались в сфере влияния иудейской Хазарии. Но этнические различия между ними не давали им возможности объединиться. Зато итильское правительство легко могло натравливать их друг на друга, используя старые, но не забытые межплеменные счеты».
Кому выгодна вражда на основе даже не этнических (как была предпринята попытка натравить крымских татар на русское население Крыма), а субэтнических различий? Всё ему же – олигархическому интернационалу. В 40-х годах Х века Хазарии удалось подчинить себе Русь и брать с нее дань кровью, т.е. русы вынуждены были воевать за интересы Хазарии, разумеется, в первую очередь, – против Восточной Римской империи. В 941 г. «десять тысяч кораблей высадили десант на северном побережье Малой Азии, и начались такие зверства, которые были непривычны даже в те времена. Русы пленных распинали (sic), расстреливали из луков, вбивали гвозди в черепа; жгли монастыри и  церкви, несмотря на то, что многие русы приняли православие еще в 867 г. Все это указывает на войну совсем иного характера, нежели прочие войны Х в. Видимо, русские воины имели опытных и влиятельных инструкторов, и не только скандинавов».
Не содрогнулся ли мiр от подобных же расправ в одесском Доме профсоюзов? Случайны ли каждодневные расстрелы мирных граждан из минометов, «Градов», а теперь уже фосфорными и снарядами? Это план войны, цель которой – абсолютное доминирование над «недочеловеками». Ведь только против человеков нельзя применять фосфор, кассетные бомбы, разрывные пули –  а против «недочеловеков» очень даже можно и нужно…
В главе «Кто виноват?» Л.Н.Гумилев рассуждает: «Может показаться, что агрессия в интересах купеческой верхушки иудейской общины, произведенная руками хорезмийских наемников и воинственных русов, была плодом злой воли хазарских царей Вениамина, Аарона и Иосифа при попустительстве хазарских каганов, имена коих история не сохранила. Действительно, крови было пролито немало: погибли ни в чем неповинные обитатели побережий Черного и Каспийского морей, сложили головы за чужое дело русские богатыри; были обобраны и ежедневно оскорбляемы хазары; аланы потеряли свои христианские святыни; славяне платили дань по белке от дыма, лишь бы их не трогали печенеги; гузы не смыкали глаз, охраняя свои палатки от внезапного нападения. Это перманентное безобразие было тяжело для всех народов, кроме купеческой верхушки Итиля и обслуживавших ее наемников, но последние за приличное содержание платили своей кровью».
Нам кажется, слова «перманентное безобразие», напоминающие известную доктрину Л.Д.Троцкого, лучше всего характеризуют политику, как нынешней Украины, так и США во главе с «каганом» Обамой. Каково место в этой политики украинцев? Существуют два варианта (в рамках Украины): 1) быть обираемыми и ежедневно оскорбляемыми, 2) за приличное жалование служить наемниками олигархического интернационала. Это необходимое разделение посеет антагонизм между самими украинцами, т.к. привилегированным будет всячески прививаться презрение к обираемым и оскорбляемым. Наемники будут называть сограждан «ватниками», «быдлом» и т.д. Типичная схема колониального управления. Существует третий вариант, но уже в рамках не Украины, а Новороссии: вспомнив о своей русскости, обновиться, противостать хазарской тирании, как это сделала Русь в 965 г.
Новая Хазария, как противоестественное политическое образование, может существовать лишь, разрушая вокруг себя образования хотя бы сравнительно естественные. Некоторые аналитики уже озвучили цифры. К концу текущего года численность нацгвардии может быть доведена до полумиллиона. Для чего это нужно? Для войны: сначала против Новороссии, а затем и против России: для диверсий, погромов, вредительства на ее территории. Это первая большая задача. А вторая – подчинить Штатам Европу. Новая Хазария требует от России дани газом, требует настойчиво, не стесняясь в выражениях. А не хотите платить дань? Получайте погромы диппредставительств, получайте оскорбления, плевки.
В Х веке Хазария превратила бы Восточную Европу в нищую пустыню, если бы ее не разгромил русский Великий Князь Святослав, сын равноапостольной Ольги и отец равноапостольного Владимiра. Вожди Хазарии ждали Святослава с запада, он же сделал «ход конем», напав на сердце страны с глубокого тыла, с севера, и сокрушил ее могущество одним молниеносным ударом.
Перед современной Россией стоит задача выработать подобный же безпроигрышный «ход конем», т.е. нанести какой-то необычный всесокрушающий удар, выбрав для него самый подходящий момент. Пока же несомненно одно: нужно доходчиво разъяснять жителям Украины, что враждуя против России, они защищают не свою «незалежность», а «незалежность», по всей видимости, не особенно ими любимого олигархического интернационала, что суетная вера в «исключительность украинской нации» выгодна лишь тем, кто, как и 1100 лет назад, хочет, разделяя, властвовать над населением Восточной Европы, сделав ее в современных условиях базой для утверждения уже глобальной Хазарии.
И еще: евроинтеграция Украины обернется тотальной хазаризацией Европы, о чем европейцам было бы не худо задуматься. Да и вообще, никогда русофобия Европу до добра не доводила, тем паче не доведет до добра русофобия украинского, т.е. с примесью мазохизма, розлива.
Иерей Сергий Карамышев, публицист, Рыбинская епархия

 

 

2 Responses to Ukraina – Nowa Chazaria przeciwko Noworosji.

 1. Maria1 30/06/2014 at 18:22 #

  Oświadczenie ONZ – państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oswiadczenie-onz-panstwa-ukraina-bylo-2014-06

  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie.Ukraina nie zarejestrowała swoich granic. Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i nie może być.
  Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy.

 2. Adm 30/06/2014 at 21:10 #

  To nic nowego.

  Nowym jest jedynie to, że żydzi mogli odkryć Ukraińców jako idealnych terrorystów w całej Europie.To z tego moze być to otwarcie na EU na Ukrainę.

  Adm.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE