Gubariow: 28 czerwca rozpocznie się decydujące natarcie na Donbas i my tutaj zginiemy

Gubariow: 28 czerwca rozpocznie się decydujące natarcie na Donbas i my tutaj zginiemy

 

tankg

Народный губернатор Донецкой области Павел Губарев.

 

Władza kijowska nie dotrzymuje warunków pokojowego planu uregulowania konfliktu wojennego, zamiast tego wojska ukraińskie w Donbasie przygotowują się do blitzkriegu. Dzisiaj, 25 czerwca, oświadczył o tym w swoim video wystąpieniu Gubernator Ludowy województwa Donieckiego Paweł Gubariow.

 

„My, oczywiście szanujemy podjętą przez Władimira Władimirowicza Putina decyzję o uchyleniu uchwały w sprawie użycia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Jednak sytuacja jest taka, że zamiast ogłoszonego rozejmu armia ukraińska przygotowuje blitzkrieg. Oprócz tego, walki trwają, ostrzały artyleryjskie nie ustały ani na jeden dzień. Wczoraj mieliśmy 5 zabitych i 15 rannych”, – poinformował Gubariow.

 

Według jego słów, 28 czerwca wojska ukraińskie rozpoczną na wielką skalę natarcie na pozycje pospolitego ruszenia Donbasu, które doprowadzi do tysięcy śmierci. „Nie widzimy rozejmu. Widzimy przygotowanie blitzkriegu, – ściąganie wojsk, eskalację sił, dowożenie techniki, 40- tysięczne zgrupowanie ukraińskich wojsk w Donbasie. W ten rozejm nie wierzymy. W tych konsultacjach i rozmowach nie widzę perspektywy. Widzę, że 28 czerwca rozpocznie się decydujące natarcie i my tutaj zginiemy, to tysiące ofiar”, – uważa Gubariow.

 

Przypomnijmy, że wcześniej strony formalnie ogłosiły rozejm do 27 czerwca, ale de facto nie jest on przestrzegany.

 

Szczegóły: http://www.regnum.ru/news/polit/1818379.html#ixzz35m4Fhy49

 

Źródło: Agencja Informacyjna REGNUM

 

http://www.regnum.ru/news/polit/1818379.html

 

Губарев: 28 июня начнется решающее наступление на Донбасс, и мы здесь будем уничтожены

 

25.06.2014 18:24

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

26.6.2014 r.

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE