Putin zrzucił maskę???

Putin zrzucił maskę???

putin22

Putin poprosił o anulowanie pozwolenia na wprowadzenie wojsk na Ukrainę!!!

Putin poprosił o anulowanie pozwolenia na wprowadzenie wojsk na Ukrainę

Prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił się do Rady Federacji z prośbą o uchylenie uchwały w sprawie użycia armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Informuje o tym z powołaniem się na sekretarza prasowego głowy państwa Dmitrija Pieskowa Agencja “Interfax”.
W swoim liście do przewodniczącego wyższej izby parlamentu Walentiny Matwijenko, prezydent zaznaczył, że podjął taką decyzję “w celach normalizacji położenia i uregulowania sytuacji we wschodnich regionach Ukrainy, a także w związku z rozpoczęciem trójstronnych rozmów w tej sprawie.”
Zastępca szefa Komitetu Rady Federacji do Spraw Zagranicznych Andriej Klimow wyjaśnił agencji, że na posiedzeniu w dniu 25 czerwca senatorowie poprą wniosek prezydenta.
Prawo do wykorzystania z wojsk rosyjskich na Ukrainie udzieliła Putinowi Rada Federacji 1 marca. Decyzja zapadła na tle rosnących protestów na Ukrainie, które doprowadziły do odsunięcia od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza, przeprowadzenia przedterminowych wyborów prezydenckich i reformy konstytucyjnej.
23 czerwca wieczorem, Putin rozmawiał telefonicznie ze swoim amerykańskim kolegą Barackiem Obamą na temat planu pokojowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko. Obama wezwał Putina do wykorzystania jego osobistego autorytetu do normalizacji sytuacji.
Rozmowa prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych miała miejsce po dyskusji w Radzie Unii Europejskiej w sprawie nowych sankcji wobec Rosji, ostateczna decyzja na której zostanie podjęta na szczycie w dniu 27 czerwca. Wcześniej Obama powiedział, że Stany Zjednoczone wraz z europejskimi partnerami są gotowe do wprowadzenia nowych zakazów wobec Moskwy, w przypadku, gdy będzie ona w dalszym ciągu destabilizować sytuację na Ukrainie.

Zobacz także:
•Putin i Obama omówili plan pokojowy Poroszenko →
• UE wyśle misję policyjną na Ukrainie →
• Cameron zagroził Putinowi sankcjami w przypadku nie uznania Poroszenko →
• Bank Centralny obniżył kurs dolara poniżej 34 rubli

 

Путин попросил отменить разрешение на ввод войск на Украину

http://slon.ru/fast/russia/putin-poprosil-otmenit-razreshenie-na-vvod-voysk-na-ukrainu-1117665.xhtml

Michaił Zielenskij / Михаил Зеленский
Владимир Путин. Фото: ИТАР-ТАСС / Михаил Метцель
24.06.2014, 14:08
Tłumaczył Janusz Sielicki
24.6.2014 r.

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE