„NASTĘPNA WOJNA, KTÓREJ MY JUŻ NIE ZOBACZYMY, BĘDZIE NA TERYTORIUM ROSJI”

I.I.STRIEŁKOW:

„NASTĘPNA WOJNA, KTÓREJ MY JUŻ NIE ZOBACZYMY, BĘDZIE NA TERYTORIUM ROSJI”

 stre

22 czerwca 2014

Postanowiłem umieścić dla powszechnego obejrzenia jeden mój tekst z prywatnej korespondencji (z poprawkami). Proszę o rozpowszechnienie

Dalej milczeć, w nadziei, że na “wielkiej Ziemi” ktoś się „opamięta”, już nie można.

Ponieważ przywykłem prognozować na kilka kroków do przodu, znajduję się w „prostracji” ((w stanie krańcowego wyczerpania, upadku sił – od tłum.). Obecne „rozgromienie” gospodarki i ludności przewidziałem półtora miesiąca temu i wezwałem do wprowadzenia sił pokojowych, aby temu zapobiec. Nikt nie zwrócił uwagi. Teraz jest już za późno – żołnierze sił pokojowych bez walki tutaj wejść nie będą mogli.

Teraz nawołuję do OKAZANIA NA WIELKĄ SKALĘ PILNEJ POMOCY WOJSKOWEJ. Ona nie nadchodzi. Po tygodniu czy dwóch (lub nawet wcześniej) może nastąpić wojenne rozgromienie znaczącej części uzbrojonych oddziałów DRL i ŁRL. Ponieważ stosunek w broni ciężkiej jest po prostu niemożliwy do poprawienia…

Kiedy Donieck i Ługańsk zostaną całkowicie zablokowane, jak Sławiańsk, w pełni powstanie pytanie o: 1) bezpośrednim wprowadzeniu wojsk (które otwarcie prowokują „ukry” (Ukraińcy – od tłum.) i o wojnie na wielką skalę; 2) pełnym “olaniu” Noworosji (na co oni maja wielką nadzieję), I nie mam pewności, czy ten dylemat zostanie rozwiązany pierwszym sposobem. Najprędzej odwrotnie.

Możemy spalić co najmniej jeszcze sto transporterów opancerzonych i zabić jeszcze chociaż 5000 żołnierzy – ogólny bilans sił od tego praktycznie się nie zmieni … No, stosunek stanie się nie jak 1 do 15 ale jak 1 do 14, na przykład …. Niemal codziennie zostawiamy jeden wielki zamieszkały punkt – ich nie ma czym i nie ma kim bronić. A odzyskać nie możemy ani jednego – ponieważ nie mamy nic do przeciwstawienia ukrskiej (ukraińskiej – od tłum.) ciężkiej broni i walczyć mniej lub bardziej skutecznie można tylko w obronie.

Więc skąd brać optymizm? Z własnych małych sukcesów? Są one czysto taktyczne. A strategicznie już dawno zaczęliśmy przegrywać. Widzę jawny sabotaż w podejściu rosyjskich urzędników wysokiego szczebla do kwestii wsparcia Noworosji. Przejawia się on we wszystkim. Przypuszczam, że jest on całkiem świadomy. Inaczej nie wytłumaczyć faktu, że do tej pory DRL i ŁRL nie są uznane nawet “de facto” i nie rozpoczęto dla nich dostaw niezbędnej broni i sprzętu. Tak, Putin faktycznie dezawuował (ciekawe byłoby się dowiedzieć – z czyjego podania?) oświadczenie o gotowości obrony rosyjskich cywilów Donbasu. NIE ZAPROPONOWANO ŻADNEJ ALTERNATYWY. Jeśli pomocy wojskowej nie będzie – to klęska militarna DRL i ŁRL jest nieunikniona. Czy będzie ona tydzień wcześniej lub miesiąc później – to nie jest ważne. Przeciwnik odetnie nas od granicy i metodycznie udusi, po drodze „oczyszczając” terytorium, wyrzucając do Federacji Rosyjskiej milion lub dwa miliony unieszczęśliwionych i rozdrażnionych uchodźców (konsekwencje dla gospodarki i środowiska społecznego, mam nadzieję, są jasne?).

Do Putina, z twarzami pełnymi boleści, przyjdą w grupie “wdzięczni oligarchowie”, wypchną do przodu “wielkiego kombinatora” Surkowa i ten wszystko wyjaśni cichym przymilnym głosem: “Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, ale … ci niegodni donieccy bandyci sami wszystko zaprzepaścili i my w niczym nie możemy im pomóc, chyba że ryzykując wojną nuklearną … Oni sami siebie ukarali … Nie warto ryzykować … Trzeba cierpliwie poczekać … Potem wszystko naprawimy … Z Poroszenko może dogadamy się … Taktyczny odwrót… Nie jesteśmy gotowi wojować … Krym jednak odzyskaliśmy” … itd., itp.

Czym to się wszystko skończy dla naszego oddziału – wiem. Większość z nas zginie, ale sprawa nawet nie jest w tym – przecież powstanie i wszystkie ofiary będą na próżno, a “rosyjska wiosna” zostanie zabita w zarodku przez “ukraiński przymrozek”. A następna wojna, której nie zobaczymy, będzie na terytorium Rosji – po “Moskiewskim Majdanie”, naturalnie …

 

_________________________

 

Z portalu „Moskwa III Rzym”:

 

И.И.СТРЕЛКОВ: “СЛЕДУЮЩАЯ ВОЙНА, КОТОРОЙ МЫ УЖЕ НЕ УВИДИМ, БУДЕТ НА ТЕРРИТОРИИ РОССИИ”

 

http://3rm.info/47865-iistrelkov-sleduyuschaya-voyna-kotoroy-my-uzhe-ne-uvidim-budet-na-territorii-rossii.html

Od Redakcji Strony DZWON,

Wszystkie patriotyczne organizacje Rosji i większość społeczeństwa domaga się okazania natychmiastowej skutecznej pomocy Donieckiej i Ługańskiej Republikom. Jest dość oczywiste, że przed nami ciężki wojenny czas, który stał się naturalnym rezultatem całej polityki liberalnych reform, które spowodowały niesamowite osłabienie naszego kraju i jego sił zbrojnych. Właśnie wojskowo – polityczna słabość Rosji, przy istnieniu bogactw w jej wnętrzu, kusi niniejszych globalnych agresorów. Stąd nawet państwo – bankrut, Ukraina, z jego faszystowskim przywództwem, za którego plecami są USA i NATO, jest gotowe grozić Rosji i dyktować jej swoje warunki polityczne. Dalsze uchylanie się od obowiązku pomocy rodakom, o konieczności której słusznie mówił Prezydent Federacji Rosyjskiej w dniu 4 marca br. staje się zupełnie niemożliwe. Pociągnie ono automatycznie za sobą przeniesienie działań bojowych na terytorium naszego kraju, ale w nieporównywalnie gorszych okolicznościach strategicznych i moralno – politycznych . Ponieważ polityczna nieufność do elity, która nie jest w stanie bronić interesów Rosji, gwałtownie rośnie. Nadzieje wynegocjowania czegoś z marionetką Poroszenko, gdy waszyngtoński “lekarz” powiedział “do kostnicy” są absolutnie bezowocne.

W krytycznym momencie naszej historii jedynym godnym krokiem będzie przerwanie haniebnej pozornej polityki nieingerencji w warunkach, w których odbywa się masowe zabójstwo naszych braci. Nadszedł czas, aby pozbyć się kadr “piątej kolumny”, tak widocznych w warstwie rządzącej i gotowych poddać nie tylko Noworosję, ale i całą Federację Rosyjską. Nadszedł wreszcie czas, aby wszystkie władze zajęły się sprawą obrony Ojczyzny jako swego głównego obowiązku.

Obywatele oczekują od rządu Rosji energicznej obrony republik Noworosji wszystkimi dostępnymi środkami. Zwłoka jest podobna do śmierci! W przeciwnym razie sama Rosja będzie skazana na kryzys, nawet bardziej głęboki, niż ukraiński.

http://www.za-nauku.ru//index.php?option=com_content&task=view&id=8581&Itemid=39

 

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

24.6.2014 r.

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE