Wytrwać do dwudziestego ósmego

Wytrwać do dwudziestego ósmego

 

Kobe_syn

Продержаться до двадцать восьмого

 

W niedzielę, 22 czerwca Sekretarz Stanu USA John Kerry zadzwonił do rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych Siergieja Ławrowa, aby omówić sytuację na Ukrainie. Ławrow podkreślił, że osiągnięcie deeskalacji kryzysu jest niemożliwe bez całkowitego wstrzymania działań bojowych, rezygnacji z języka ultimatum i równoprawnego dialogu Kijowa z Ługańskiem i Donieckiem. Jego rozmówca również to rozumie, dlatego w najbliższym czasie nie należy się spodziewać niczego podobnego.

Ukraina jako taka nie interesuje ani Ławrowa ani Kerry-ego. Jednak kryzys jest wykorzystywany przez stronę amerykańską w nadziei zamknięcia drzwi z Europy na Wschód i wbicia pod nie klina, w charakterze którego wykorzystywany jest używany ten kraj. Długoletniemu pasożytnictwu USA na gospodarce światowej nadchodzi koniec, i bez przyssania się do Europy, Stany nie przeżyją.

Jednak Stany nie mogą dopuścić konkurencji. Europejski Bolivar również się wyczerpał, i dwóch nie może znieść – nie wspominając już o trzecim: zbyt ciężkich Chinach. Dlatego nadal rozwiązują swoje sprawy ekonomiczne, wykorzystując te rzeczy, które w przeciwieństwie do gospodarki są u nich doskonale ustawione: propagandę, operacje specjalne, wojnę i terror.

Tak więc, ponieważ deeskalacji kryzysu bez całkowitego wstrzymania działań bojowych, rezygnacji z języka ultimatum i równoprawnego dialogu Kijowa z Ługańskiem i Donieckiem nie można osiągnąć, Stany Zjednoczone dołożą maksimum wysiłków do tego, aby nic podobnego się nie stało. W każdym razie, tak długo, dopóki ich propagandzistom i specjalistom w zakresie wojny psychologicznej uda się utrzymywać wśród Europejczyków iluzję, że Rosja nie zrobiła wszystkiego, co do niej należało, by rozwiązać konflikt w sposób pokojowy. Jednocześnie Amerykanie pójdą na każde przestępstwa, aby nie dopuścić do pokojowego rozwiązania. Jeżeli będą pewni, że nie schwyci się ich za rękę.

W ostatnim czasie wysiłki dyplomatyczne USA skupiały się na przekonywaniu Rosji do wycofania wojsk od ukraińskiej granicy. Zdrowy rozsądek, wydawałoby się, wymagał czegoś odwrotnego. Ponieważ w sąsiednim państwie trwa wojna domowa, rozumnym i koniecznym jest, pozostając w granicach własnego terytorium, wzmacniać kontrolę nad obszarami przygranicznymi. Jednakże, stosunki międzynarodowe, jak to często bywa w stosunkach między poszczególnymi ludźmi, rzadko są oparte na zdrowym rozsądku. Przy tym trzeźwa kalkulacja w amerykańskiej dyplomacji niewątpliwie miała miejsce.

Tajne sprężyny dyplomatyczne zwykle pozostają ukryte przed opinią publiczną, ale miałam szczęście, aby wyjaśnić, na czym polega amerykańska kalkulacja. W notatce “Dwudziestego drugiego czerwca – ciąg dalszy. Czystka etniczna” < http://pravosudija.net/article/dvadcat-vtorogo-iyunya-prodolzhenie-etnicheskaya-chistka >  poinformowałam o ostatnich przygotowaniach PMC «Academi» do wysłania dużego rosyjskojęzycznego kontyngentu z Węgier na Południowy Wschód Ukrainy. Wcześniej nieraz pisałam o rekrutacji tego kontyngentu, jego przybyciu na Węgry i rozmieszczenia w uprzednio przygotowanych miasteczkach wojskowych byłej ЮГВ (skrót od „Южной группы войск” – Południowej Grupy Wojsk – od tłum.)

Mam nadzieję, że te ruchy i bez mojej pomocy nie pozostaną tajemnicą dla tych, którzy powinni je śledzić w ramach swojej pracy. W każdym razie, nie ma żadnych wątpliwości, że w każdym przypadku po tym, jak te informacje stały się własnością publiczną, określone obiekty w pobliżu miast Debreczyna i Miszkolca są pod wnikliwą obserwacją.

Po publikacji notatki o zaplanowanej czystce etnicznej poznałam inne dodatkowe szczegóły. Szczegóły te wyjaśniają, dlaczego Amerykanie tak uporczywie domagali się wycofania wojsk rosyjskich.

Część najemników planowano przerzucić do Wschodniej Ukrainy powietrzem, innych – droga lądową, ale ze wschodu. Wejścia do przestrzeni powietrznej Ukrainy planowano dokonać nie z przestrzeni węgierskiej, a z rosyjskiej przestrzeni powietrznej. Przekroczenie granicy lądowej przez inną grupę na ciężarówkach “Ural” również planowano dokonać od strony rosyjskiej. W oczach światowej opinii publicznej byłoby to niezbitym dowodem, że za ludobójstwem ludności cywilnej stoi Rosja.

Europejczycy marzą, aby kryzys jak najszybciej się zakończył, ale sami mieszać się za wszelką cenę nie chcą. Dlatego wywierają coraz większą presję na Poroszenko i coraz słabszą na USA w celu pokojowego rozwiązania konfliktu za pośrednictwem Putina. Poroszenko zainteresowany jest biznesem z Europą (zwłaszcza eksportem swoich cukierków na możliwych do przyjęcia warunkach) – i porozumiałby się z Putinem, ale zbyt zależny jest od Amerykanów.

Dla USA pokojowe uregulowanie – jest gorszym rozwiązaniem, a z Putinem w roli gołąbka pokoju – koszmarem nocnym. Wypełnienie ich zadania strategicznego – uwikłania Europy w spór z jej wschodnimi sąsiadami, i wejścia na rynek europejski, w tym na rynek nośników energii, jako monopolisty, zależy od powodzenia ich służb specjalnych w eskalacji konfliktu oraz ich propagandy – w zastraszaniu Europejczyków nieistniejącym zagrożeniem ze Wschodu. Gdzie później wziąć dla Europy towary i surowce, to ich nie obchodzi. Wszystko to amerykańskie korporacje mogą kupić. Chociażby u tych samych Chin i Rosji.

Tak więc, celem wysiłków dyplomatycznych USA, dotyczących wycofania rosyjskich wojsk od granicy z Ukrainą było osłabienie kontroli po to, aby zapewnić możliwość niezakłóconego przeniknięcia na Ukrainę band prowokatorów od strony rosyjskiej. Niektórzy partnerzy naszych amerykańskich partnerów, począwszy od Władisława Surkowa, do tej pory z ogniem w ciągu dnia szukają na Ukrainie amerykańskich najemników – i w żaden sposób nie mogą ich znaleźć. Widocznie, najemników amerykańskich zamierzają oni identyfikować według znanego schematu: „Bądźcie zdrowi, tato! – Bądź zdrowy amerykański szpiegu! – Ale coś ty, tato, jaki ze mnie amerykański szpieg, przecież ja jestem ładnym ukraińskim chłopcem? – Jakiż ty ładny ukraiński chłopiec, przecież ty Murzyn z grubymi wargami!”. (Ten sam tekst schematu w brzmieniu ukraińskim, pisany czcionką rosyjską: «Здоровеньки булы, батьку! – Здоровеньки, американский шпиён! Що вы, батьку, який же я американский шпион, колы я – гарный украинский хлопец? Який же ты гарный украинский хлопец, колы ты – негр губатый!» – od tłum.).

Czarnoskórzy najemnicy na Ukrainie, oczywiście, również są. Głównie pochodzący z nieźle mówiących po rosyjsku Kubańczyków. Ale tych ludzi, wraz z niezbyt dobrze mówiącymi po rosyjsku dziećmi radzieckich emigrantów, planowano dostarczyć pociągami i transportem samochodowym z Węgier przez Zachodnią Ukrainę. Ukraińskiego umundurowania, prawdziwych dokumentów i wysoko postawionych osób towarzyszących z ukraińskich struktur siłowych jest więcej niż wystarczająco, aby uniknąć niepotrzebnych pytań.

Dla tych pracowników «Academi», przed którymi było postawione zadanie przekroczenia granicy od strony rosyjskiej, takie środki ostrożności są zbyteczne. Jeżeli człowiek otrzymuje od korporacji «Monsanto» półtora tysiąca dolarów lub więcej dziennie, to nic mu nie przeszkadza posiadać zgodnie z prawem prawdziwy rosyjski paszport i książeczkę oficerską, z zameldowaniem rostowskim lub ługańskim, a także mnóstwa przyjaciół według starych “gorących punktów”. W tym także wśród rosyjskich żołnierzy i funkcjonariuszy straży granicznej.

Z walizkami, wypchanymi dolarami na koszty operacyjne, mogą oni bez szczególnego trudu rozwiązywać wszelkie problemy, powstające w rozrzedzonej, dzięki wycofaniu wojsk w strefie przygranicznej. Dla pokonania systemów obrony powietrznej nie jest konieczne wykorzystywanie “białego szumu”. Aby samolot z najemnikami mógł bez przeszkód przekroczyć granicę ukraińską od strony rosyjskiej, wystarczy szelest zielonych banknotów.

I mała sprawa. Pozostaje wycofanie z walki żołnierzy ukraińskich, aby nie sprowadzić na nich podejrzenia o dokonanie tych zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, których powinni dokonać pod fałszywą flagą rosyjską amerykańscy najemnicy. Dla popełnienia prowokacji zawieszenie broni ma jeszcze inną przewagę taktyczną. Sąsiedzi wykorzystują takie wytchnienie dla uzupełnienia zapasów, przegrupowania sił i rozwiązywania innych podobnych zadań, przy czym ich poziom przygotowania czasowo się zmniejsza.

Z politycznego punktu widzenia, Rosja nie może sobie pozwolić na zwiększenie gotowości swoich sił akurat w tym czasie, kiedy Ukraina demonstruje umiłowanie pokoju. Amerykańska propaganda wykorzysta to jako kolejny dowód na nieadekwatność i agresywne zamiary rosyjskich przywódców.

Według informacji na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko, ogłoszone przez niego jednostronne zawieszenie broni w ramach planu pokojowego, dotyczącego uregulowania sytuacji na Wschodzie Ukrainy, będzie trwać do 22:00 czasu kijowskiego (23:00 czasu moskiewskiego) dnia 27 czerwca.

Jednak Wschód – to delikatna sprawa, Piotruchu. Nieoczekiwanie dla CIA Rosja ostrzegła Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, i rozpoczęła niespodziewana kontrolę gotowości bojowej w Centralnym Okręgu Wojskowym. W ten sposób w jednostkach wojskowych i formacjach, stacjonujących w rejonie Wołgi, Syberii i Uralu nastąpił wzrost gotowości bojowej i mogą być one szybko przerzucone do strefy konfliktu. Minister Obrony Siergiej Szojgu powiedział, że sprawdzenie potrwa tydzień czasu – od 21 do 28 czerwca br. Oznacza to, że nakłada się ono na okres ukraińskiego zawieszenia broni i zakończy się natychmiast po jego zakończeniu.

Co dzieje się w tym czasie na granicy rosyjsko-ukraińskiej, nie pytałam, ale i bez tego wszystko jest jasne. W tłumaczeniu z języka wojskowo – dyplomatycznego ogłoszenie o podniesieniu gotowości ze strony rosyjskiej na tle oświadczenia o zawieszeniu broni ze strony ukraińskiej oznacza, że nie tylko samoloty z najemnikami od strony rosyjskiej nie przelecą i “Urale” nie przejadą – teraz już nawet mucha nie przeleci. W Europie nikt nawet nie uniósł brwi: wygląda na to, że Ławrow wszystko wyjaśnił nie tylko samemu Kerry’emu.

Na tle piłkarskiego Pucharu Świata właściwe będzie powiedzenie, że ten okres Rosja wygrała w stosunku 2:0. Drugiego gola do amerykańskiej bramki wbił adwokat Wolfgang Kaleck, który powiedział, że zeznania Snowdena przed posłami Bundestagu będą pod względem “jakościowym i ilościowym różnić się od wszystkich jego poprzednich wypowiedzi.”

Prezydent USA Barack Obama już przyznał się do porażki, błagając Angelę Merkel, aby nie pozwoliła posłom wysłuchać Snowdena, ponieważ jego materiały spowodują “nieodwracalną szkodę dla stosunków” między RFN i USA.

Tak więc, obecny prezydent USA nie jest już dla nas przeszkodą. Niestety, decyzja o zakończeniu eskalacji rozlewu krwi na Ukrainie nie zależy od Obamy. Zleceniodawcy z korporacji międzynarodowych i wykonawcy ich woli w amerykańskiej administracji i służbach specjalnych przejdą do planu “B”, i dalej, do kolejnego – dopóki nie skończy się ich alfabet.

 

 

Tłumaczył Janusz Sielicki

23.6.2014 r.

 

 

http://pravosudija.net/article/proderzhatsya-do-dvadcat-vosmogo

 

Z blogu: ПРАВОСУДИЯ. НЕТ

Блог Татьяны Волковой

22 czerwca, 2014 – 20:48

 

 

 

 

Słowo o Gospodyni blogu:

 

Wołkowa Tatiana Wiaczesławowna. Urodzona w Moskwie, mężatka, nie karana.

Zawody według dyplomów i uprawnień: baletmistrz, web – designer, prawnik, prawo jazdy na samochody ciężarowe

Praca: Pierwsze miejsce pracy: Moskiewski Cyrk na Leninskich Gorach. Ostatnie 11 lat pracowała jako konsultant prawny w Ogólnorosyjskim Ruchu Społecznym „Za prawa człowieka”. W międzyczasie pracowała jako artystka baletu, występowała w sądach zagranicznych jako ekspert w sprawach prawa rosyjskiego i stosowania prawa w praktyce. Specjalizacja – cywilista.

 

Сайт ПРАВОСУДИЯ.НЕТ: http://pravosudija.net/profile/tatyana-volkova

 

Po co ten blog

Żyjemy w świecie, w którym nie wystarcza czystej wody, dobrej obsługi medycznej, energii, w końcu jedzenia i dachu nad głową. Jednak najważniejsze, co brakuje praktycznie każdemu – to sprawiedliwość.

 

Moje zadanie – dodać swoje 5 groszy do na razie do jeszcze rozproszonych wysiłków przerwania blokady informacyjnej, którą okrążyli nas rządy i korporacje.

 

Najważniejsze zadanie – obudzić bardziej mądrych i wykształconych ode mnie, aby pomyśleli, jak nam wszystkim wyjść z tego położenia

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE