Protokół Sądu między Europą i Chrystusem

Protokół Sądu między Europą i Chrystusem

Gdyby historię XVIII-XX wieku można było nazwać jednym-dwoma słowami, to prawdopodobnie najbardziej odpowiedni byłby tytuł: Protokół z posiedzenia sądu między Europą i Chrystusem, ponieważ przez ostatnie 300 lat w Europie nie działo się nic, co nie miałoby związku z Chrystusem.

Na tym sądzie Chrystus mówi do Europy, że została ochrzczona w imię Jego, i dlatego powinna pozostać wierna Bogu i Jego Ewangelii, na co oskarżana odpowiada.

– Wszystkie wyznania są równe. To powiedzieli nam francuscy encyklopedyści, i nikt nie może zmusić cię wierzyć w to lub tamte. Europa toleruje wszystkie religie i przesądy ludowe z powodu imperialistycznych interesów, ale nie stosuje się do żadnej z nich. Kiedy osiągniemy swoje cele polityczne, to szybko poradzimy sobie z tymi przesądami.

Chrystus:

– Jak możecie wy, ludzie, żyć tylko interesami materialnymi – tylko cielesnym pożądaniem? Przyszedłem, aby zrobić z was bogów i synów Bożych, a wy poddajecie się próżności i umieracie w walce ze sobą, przypominając zwierzęta.

Europa:

– Jesteś przestarzały, i zamiast twojej Ewangelii znaleźliśmy biologię. I teraz wiemy, że nie jesteśmy Twoimi potomkami i Ojca twego, który jest w niebie, tylko orangutanów i goryli. A teraz zajmujemy się samodoskonaleniem, aby stać się bogami, ponieważ nie uznajemy innych bogów oprócz nas samych.

Chrystus:

– Jesteście bardziej uparci niż starożytni Żydzi; Podniosłem was z barbarzyńskiej ciemności do światła nieba, a wy znowu wracacie w ciemność – jak świnie w błoto. Oddałem krew dla Was. Pokazałem wam moją miłość, kiedy od was się odwróciły wszystkie anioły, nie mogąc znieść waszego okropnego smrodu. I kiedy zostaliście otoczeni ciemnością i smrodem, przyszedłem na świat, aby oczyścić i uświęcić was. Więc nie róbcie się znowu niewiernymi, inaczej znowu wrócicie do tej nieznośnej ciemności i smrodu.

Europa z uśmiechem:

– Odejdź od nas. Nie znamy cię. Uznajemy tylko hellenistyczną filozofię i kulturę rzymską. Chcemy wolności. Mamy uniwersytety; nauka – to nasza gwiazdą przewodnia, Nasz slogan: wolność, równość, braterstwo. Nasz umysł jest bogiem bogów. Jesteś Azjatą, odrzucamy cię; Jesteś tylko starą legendą naszych niewykształconych przodków.

Chrystus:

– Zaraz odejdę, a wy to zobaczycie. Zostawiliście drogę bożą i poszliście drogą szatańską. Błogosławieństwo i szczęście zostało wam zabrane. W ręku moim wasze życie i śmierć, bo dobrowolnie za was zostałem ukrzyżowany. Nie Ja będę was osądzać, ale wasze grzechy i odejście ode mnie, waszego Zbawiciela. Pokazałem wam miłość mojego Ojca do wszystkich ludzi i chciałem was wszystkich uratować.

Europa:

– Jaką miłość? Zdrowa męska nienawiść do tych, którzy nie zgadzają się z nami – to jest nasz program. Twoja miłość jest tylko bajką, i na jej miejsce postawimy: nacjonalizm, internacjonalizm, etatyzm, postęp, rozwój, kulturę – to jest nasze zbawienie, a Ty odejdź od nas.

Bracia moi, proces się zakończył, Chrystus opuścił Europę jak kiedyś opuścił kraj Gadareński. Ale jak tylko odszedł, zaczęły się wojny, gniew, przerażenie, zniszczenie. Do Europy wróciło przedchrześcijańskie barbarzyństwo, tylko barbarzyństwo stokroć bardziej straszne. Chrystus odszedł, biorąc swój krzyż i błogosławieństwo. Pozostała ciemność i smród, więc decydujcie za kim iść: za ciemną i śmierdzącą Europą lub Chrystusem.

Afrykanie i Azjaci nazywają Europejczyków białymi demonami. W związku z powyższym Europę można by nazywać Białą Demonią – „biała” za kolor skóry, i „demonia” – za ciemność duszy – ponieważ Europa wyrzekła się Jedynego Boga, jak rzymscy cesarzowie, którzy przed końcem panowania Rzymskiego cesarstwa ogłosili wszystkim narodom, że każdy może czcić swoich bogów jak umie i potrafi. I Europa pokaże również podobną tolerancję, ale każdy powinien czcić ją jako najwyższe bóstwo pod nazwą Europa lub pod nazwą Kultura.

W dzisiejszych czasach Rzym stał się wampirem satanistyczny, stał się taki, jakim był Rzym przed cesarzem Konstantynem – Rzymem, który ogniem i mieczem prześladował chrześcijan i utrudniał Chrystusowi wejść do Europy. Tylko Biała Demonia wpadła w poważniejszą chorobę niż szatański pogański Rzym; ponieważ jeśli pogański Rzym był męczony przez jednego demona, to Biała Demonia jest męczona przez jeszcze siedmiu demonów, co gorszymi od rzymskiego. Bądź przygotowany od Białej Demonii przyjąć mękę za Chrystusa. (…)

Archimandryta Justyn (Popowicz) „Kościół Prawosławny i Ekumenizm,” 1974., Str.113-114.

Tytuł urywku nadany przez redaktora

Tłumacz: Olga

Źródło: http://rpczmoskva.org.ru/otecheskie-trudy/protokol-suda-mezhdu-evropoj-i-xristom.html#more-21295

Za: www.wolna-polska.pl

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE