ROZBICIE BATALIONU KARNEGO „AJDAR”:

ROZBICIE BATALIONU KARNEGO „AJDAR”: WALKA, WZIĘCI DO NIEWOLI I RANNI BOJOWNICY, ZDOBYTA TECHNIKA (VIDEO)

 

РАЗГРОМ КАРАТЕЛЬНОГО БАТАЛЬОНА «АЙДАР»: БОЙ, ПЛЕННЫЕ И РАНЕНЫЕ БОЕВИКИ, ЗАХВАЧЕННАЯ ТЕХНИКА. (ВИДЕО)

 

Dzisiaj, 19.6.2014 r., 14:11

Żołnierze armii Ługańskiej Republiki rozbili batalion karny „Ajdar”, zabili i wzięli do niewoli bojowników, którzy zabijali ochotników z pospolitego ruszenia i mieszkańców w mieście Sczastje (ros. – Счастье, Szczęście).

Ochotnicy okazali pierwszą pomoc rannym wrogim żołnierzom, opatrzyli im rany i napoili wodą.

 

18 czerwca w wyniku ciężkiej walki w pobliżu osady Mietallist pod Ługańskiem batalion został rozbity siłami ochotników ŁRL.

 

Żołnierze batalionu karnego z miasta Sczastje wyjechali na szturm Ługańska, około godziny 14.00 w pobliżu osady Mietallist wpadli w zasadzkę żołnierzy Republiki Ługańskiej.

 

Walka, w wyniku której specjalny batalion został rozbity, trwała około trzech godzin do godziny 17.00. Oddział „Ajdara” liczył ponad dwustu żołnierzy.

 

18 czerwca ukraiński propagandzista Dmitrij Tymczuk uzasadnił zniszczenie „Ajdara” brakiem planu operacji. Według jego słów, batalion „Ajdar” na szturm Ługańska poszedł samowolnie.

 

Jak oświadczył Tymczuk, działania te nie były uzgodnione ze sztabem ATO i nie zatwierdzone.

Po trafieniu w zasadzkę, dowództwo batalionu poprosiło o pomoc. Powstańcy – ochotnicy mieli znaczna przewagę liczebną w ludziach i sile ognia. Według wstępnych danych, batalion poniósł straty nie do uzupełnienia i został rozbity.

 

„Ajdar” został utworzony z ochotników Wołynia, Charkowa, Użgorodu, Ługańska, Kijowa, Doniecka i innych miast. Większą jego część stanowili aktywiści Majdanu. Nazwę batalion otrzymał od nazwy rzeki Ajdar, która przepływa w mieście Sczastje i wpada do Północnego Dońca (Северский Донец).

Zadaniem batalionu były operacje karne przeciwko ludności Republiki Ługańskiej.

http://3rm.info/47953-ne-dolgo-muzyka-igrala-razgrom-karatelnogo-batalona-aydar-boy-plennye-i-ranenye-boeviki-zahvachennaya-tehnika-video.html

Tłumaczył Janusz Sielicki

19.6.2014 r.

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE