Modlitwa o Wielką Polskę

Modlitwa o Wielką Polskę

/Autorem modlitwy jest Adam Doboszyński/

Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Świętej Jedyny, Panie Jezu Chryste i Ty, Najświętsza Panno Kalwaryjska z cudownego obrazu, raczcie wejrzeć na szczerość dusz naszych i na czystość dążenia naszego. Choć grzeszni i ułomni wielce, pod Twoją Najświętsza Panno, opiekę się uciekamy i Ciebie za Orędowniczkę naszą obieramy.

Jakoś sama cierpiała pod Krzyżem Syna Twego, Matko Bolejąca, tako wejrzyj na ucisk i utrapienie Ojczyzny Polski naszej. Wejrzyj na głód i niedolę milionów, które bez pracy i chleba pozostają. Na podeptanie prawa Bożego wejrzyj.

Na pognębienie wejrzyj najuczciwszych, na zanik sumienia. Wejrzyj jako się panosz± coraz zuchwałej wrogowie Wiary naszej Świętej i Kościoła Bożego. Wejrzyj na braci naszych, którzy za miłość Narodu i Ojczyzny pokutują, zdrowie tracą i mienie, na uciemiężenie godności ludzkiej i wolności. Wejrzyj na tę naszą niedolę i poniewierkę.

Pod Twoją obronę się chronimy, Panno Najświętsza na Kalwarii cudami słynąca. Tobie wiarę i miłość ślubujemy. Klęknij wraz z nami, Królowo Korony Polskiej, u podnóża tronu Syn Twego i poprzyj modły nasze, gdyż oto błagamy o spełnienie marzeń naszych, dla których walczymy i cierpimy.O Polskę godziwą – błagamy Cię Panie ! O Polskę sprawiedliwą – błagamy Cię Panie ! O Ojczyznę dla ubogich – błagamy Cię Panie ! O Polskę dla Polaków – błagamy Cię Panie ! O Polskę katolickiego nabożeństwa – błagamy Cię Panie ! O Polskę ludzi wolnych – błagamy Cię Panie ! O Polskę ludzi sytych – błagamy Cię Panie ! O Polskę czystego sumienia – błagamy Cię Panie ! O Polskę uczciwości i miłosierdzia – błagamy Cię Panie ! O Wielką Polskę – błagamy Cię Panie !

Racz nam dać, Panie, Polskę Wielką i Godziwą, która by była na wzór Królestwa Twego. Amen.

 

 

http://gazetawarszawska.com/2012/08/21/11468/

2 Responses to Modlitwa o Wielką Polskę

  1. dziadkjack 18/06/2014 at 09:58 #

    Modlitwa modlitwą, a tu trzeba brzytwą!

  2. Adm 18/06/2014 at 21:19 #

    Pracujemy nad wszystkimi rozwiązaniami ………………

    “…..żniwa są wielkie, ale robotników mało ….”

    Admi

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE