Biskup Zawitkowski Jasna Góra 07-VI-2014

 

 

 

Bp Józef Zawitkowski w swoim kazaniu na Jasnej Górze wypowiedział bardzo mocne słowa. Skrytykował homoseksualistów i transgenderowców. Zaapelował też o usunięcie tęczy z placu Zbawiciela.

W sobotę na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Żywego Różańca. Uczestniczyło w niej około 20 tysięcy osób z całej Polski. Pielgrzymce przewodniczył biskup senior diecezji łowickiej, Józef Zawitkowski. W swoim kazaniu bardzo mocno mówił o homoseksualistach i o gender.

Nawiązał do zwycięstwa tzw. Conchity Wurst w konkursie Eurowizji. „Coś ty zrobił, Conchita? Nie poprawiaj Pana Boga, który stworzył nas tak pięknie na swój obraz i podobieństwo” – mówił biskup. „Kto cię tak oszpecił, dziecko? Chodź, wyspowiadam cię. Przykro mi oglądać ciebie w telewizji, ani godności, ani wstydu już nie masz” – kontynuował.

Biskup stwierdził także, że osoby homoseksualne „nie potrafią ani normalnie grzeszyć, ani normalnie kochać”.

Bp Zawitkowski wezwał też do usunięcia tęczy sprzed kościoła Zbawiciela w Warszawie. „Warszawiacy, sprzątnijcie mi ten symbol sodomskich grzechów” – zaapelował. „Już jedni zasłaniali ten kościół placem bolszewickiej konstytucji. Diabli to wszystko wzięli… Nie zasłaniajcie grzeszną tęczą kościoła, który jest domem naszego Zbawiciela” – kontynuował biskup.

Zwrócił się także do Julity Wójcik, autorki bezecnej instalacji. „Pani na religię nie chodziła, dlatego mówi, że jest to tęcza po potopie. Dziecko moje, o czym tym mówisz? Głupota, co udaje mądrość. Zasłaniaj sobie, pani, buzię krzyżem, ale nie kłam już więcej” – stwierdził bp Zawitkowski. Dodał, że warszawski plac należy do Zbawiciela, a nie do gejów i lesbijek.

Zwrócił się ponadto do Janusza Palikota: „I nie mów, że nie płacę podatków. Płacę od początku i płacę za was, bezbożnych. A ty miałeś być księdzem, mama tak chciała, a ty KUL kończyłeś za pieniądze różańcowych. Zostałeś tylko wiarołomcą, aferzystą, złodziejem. I państwo do europarlamentu? Jeśli ktoś jeszcze rządzi w Warszawie, to mówię za Prymasem Tysiąclecia: non possumus”.

 

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/06/10/non-possumus-ks-bpa-jozefa-zawitkowskiego-bezcenne-do-palikota-a-ty-miales-byc-ksiedzem-mama-tak-chciala-a-ty-kul-konczyles-za-pieniadze-rozancowych/

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE