„DEKLARACJA WIARY Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej

Histeria libertynów staje się coraz wyraźniejsza. Bardzo ich zaniepokoił odważny i budzący powszechny szacunek sprzeciw trzech tysięcy lekarzy katolickich wobec dokonywania aborcji, eutanazji, stosowania antykoncepcji i metody zapłodnienia in vitro, a także zanegowanie ideologii gender. Deklaracja oraz ten swoisty katolicki „coming out” na Jasnej Górze wywołał furię w środowiskach lewackich i ateistycznych.

Jako głównym tematem na portalu gazeta.pl i wyborcza.pl dziennikarze, forumowicze i komentatorzy zajęli się skrupulatnie ogólnopolską pielgrzymką służby zdrowia na Jasną Górę i deklaracją złożoną przez lekarzy, którzy uznali prawo do życia ważniejsze od jakiegokolwiek prawa stanowionego.

W tekście „Wiara przed leczeniem. Mamy listę lekarzy…” „Wyborcza” nawet zadała sobie trud dotarcia do nazwisk lekarzy i studentów, którzy podpisali tę deklarację. Przyda się. Dziękuję. Osobiście wolałbym wiedzieć, czy leczą mnie oraz moją rodzinę lekarze sumienia, czy progenderowi ideolodzy zagłady.

Inna rzecz, że wylew „miłości” zarówno „Wyborczej”, jak i jej fanów do życia jako takiego może cieszyć. Jest ona oznaką słabości, paniki i strachu. W Polsce od dłuższego czasu rośnie świadomość konieczności mocnej i zdecydowanej obrony ludzkiego życia. Lekarze muszą być w tym jeszcze bardziej konsekwentni, ponieważ ex definitione powinni być ludźmi sumienia. To takich ludzi pragniemy i chcemy, żeby się nami zajmowali, a nie takich, którzy służą śmierci i unicestwianiu.

Przy okazji wysyp „przyjaznych” i „tolerancyjnych” komentarzy wobec obrony życia, katolików, wartości chrześcijańskich i Kościoła katolickiego jest doskonałą wizytówką tego światłego medium i świadczy o „wysokim” poziomie, zarówno redakcji, jak i wyznawców gazety z Czerskiej. Pogratulować…

Warto przytoczyć treść tej wspaniałej sześciopunktowej Deklaracji Wiary Lekarzy:

„DEKLARACJA WIARY Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej

Nam – lekarzom – powierzono strzec życie ludzkie od jego początku…

1. WIERZĘ w jednego Boga, Pana Wszechświata, który stworzył mężczyznę i niewiastę na obraz swój.

2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne: – ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca, – moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga. Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę.

3. PRZYJMUJĘ prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się ‘współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia’ – powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim.

4. STWIERDZAM, że podstawą godności i wolności lekarza katolika jest wyłącznie jego sumienie oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła i ma on prawo działania zgodnie ze swoim sumieniem i etyką lekarską, która uwzględnia prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem.

5. UZNAJĘ pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim – aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji – potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała.

6. UWAŻAM, że – nie narzucając nikomu swoich poglądów, przekonań – lekarze katoliccy mają prawo oczekiwać i wymagać szacunku dla swoich poglądów i wolności w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem”.

Idea została zaproponowana przez Wandę Półtawską i podjęta przez środowisko lekarskie. W deklaracji lekarze i studenci medycy zobowiązują do wierności własnemu, chrześcijańskiemu sumieniu, które ma pierwszeństwo przed prawem stanowionym.

Trzeba się nam szczególnie modlić, aby właśnie tacy lekarze zajmowali się ludźmi chorymi i nienarodzonymi, a nie ci, których pragnie wyprodukować swoimi seansami „miłości” jedynie słusznie pisząca i myśląca „Gazeta Wyborcza”. Brawo dla odważnych lekarzy, którzy nie ugięli się pod presją zmasowanych ataków libertynów, lewaków i środowisk genderowych.

 

dr Tomasz M. Korczyński

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/78608,redakcja-na-czerskiej-traci-nerwy.html?d=1

 

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE