SOS dla Ziemi Świętej

SOS dla Ziemi Świętej

W związku z wizytą Ojca Świętego Franciszka w Ziemi Świętej pragniemy przybliżyć naszym siostrom i braciom w Polsce, co dzieje się z wyznawcami Chrystusa w Ziemi Świętej.
To przede wszystkim na nich skupiają się konsekwencje konfliktu pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar.

Coraz więcej chrześcijan traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia.

Izrael stopniowo odbiera chrześcijanom pola i gaje oliwne. Pozbawia ich dostępu do wody pitnej. Dzieci nie mogą regularnie chodzić do szkoły.
Często pomagają utrzymywać własną rodzinę. Ze strony Izraela mnożą się akty upokarzania  i ograniczania wolności chrześcijan.
Chrześcijanie z Betlejem zostali ogrodzeni i odcięci od świata murem wysokim na 10 metrów.
Na Zachodnim Brzegu Izraelczycy burzą cysterny z wodą pitną, które zostały wyremontowane przez Polaków, według władz Izraela zostały postawione bezprawnie.

Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 r. prowadzi kampanię SOS dla Ziemi ŚwiętejJej głównym celem jest wyrażanie naszej solidarności
z wyznawcami Chrystusa Pana na Jego ziemi, bo ich obecność tam jest jakby przedłużeniem Jego wcielonej Obecności pośród nas.

Chcemy uwrażliwić wszystkich, na podtrzymywanie więzi z chrześcijanami z ziemskiej ojczyzny Chrystusa. Dobrym sposobem jest wspieranie ich pracy i umożliwianie samodzielnego utrzymywania się.

Dlatego też proponujemy, by wszyscy chrześcijanie w Polsce włączyli się do naszej kampanii SOS dla Ziemi Świętej i zamawiali wyroby z drewna oliwnego, jakie wykonują ręcznie zaprzyjaźnieni z nami chrześcijanie z Betlejem.

Ufamy, że wizyta Ojca Świętego Franciszka przyczyni się do przyjęcia oczywistej prawdy, że zarówno żydzi izraelscy, jak muzułmanie palestyńscy, ale też i chrześcijanie mają jednakowe prawo do zamieszkiwania tej ziemi, którą Bóg od wieków szczególnie wybrał.​

Zapraszamy na naszą stronę, tam znajdą Państwo więcej informacji na temat wizyty Ojca Świętego i naszej kampanii SOS dla Ziemi Świętej:

 

http://pkwp.org/kampanie/wizyta_ojca_swietego_franciszka_w_ziemi_swietej/

http://pkwp.org/oferta/

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE