Uwolnić Meriam!

050.000
44.706
44.706 osób podpisalo petycję. Pomóż nam osiągnąć cel 50.000 podpisów.

27-letnia Meriam Yehya Ibrahim, matka 20-miesięcznego synka, będąca obecnie w 8. miesiącu ciąży, oczekuje w sudańskim więzieniu na rozwiązanie i… karę śmierci! Po porodzie i zakończeniu karmienia piersią nowonarodzonego dziecka, Meriam Yehya Ibrahim ma zostać – na mocy wyroku miejscowego sądu – powieszona za odejście od islamu i przyjęcie chrześcijaństwa. Przed śmiercią ma otrzymać karę chłosty w liczbie 100 batów.

Zgodnie z prawem islamu, religię odziedziczyła po ojcu (który opuścił rodzinę, gdy Meriam miała 6 lat). Została wychowana przez Matkę jako chrześcijanka. Ośmieliła się poślubić chrześcijanina Daniela Wani – Sudańczyka z Południa, co islam uznaje za “cudzołóstwo”. Sąd pozostawił oskarżonej możliwość uwolnienia od kary, w zamian za wyrzeczenie się wyznawanej wiary. Kobieta odmówiła. Meriam powiedziała: „Jestem chrześcijanką i nigdy nie popełniłam apostazji”. Do tego sąd odmawia Danielowi odwiedzin żony i synka, ponieważ oskarżono go o nawracanie muzułmanki!

Podpisy pod petycją, które zbierane są również w innych krajach, są szansą na uratowanie życia Meriam Yehya Ibrahim.

Gorąco prosimy o podpisanie petycji i rozesłanie jej do jak największej liczby osób.

http://www.citizengo.org/pl/7426-uwolnic-meriam

 

4 Responses to Uwolnić Meriam!

 1. radoslaw 20/05/2014 at 20:10 #

  Oczywiście petycję podpisałem. Rodzi się jednak pytanie o wyznanie. Powiedzenie -- chrześcijanka, to za mało, To po pierwsze. Po drugie, pytam się, czy gdyby była katoliczką, mogłaby liczyć na głos Watykanu?

 2. Adm 20/05/2014 at 20:38 #

  Watykan pomoże.
  Powiedzą jej aby ucałowała Koran i przeprosiła.
  W końcu katechizm Wojtyły-Tischnera naucza, że muzułmanie wyznają tego samego boga co Wojtyła, a wiec i tego samego boga którego czci Bergoglio.

  Adm..

 3. rzymianin 20/05/2014 at 21:22 #

  Trzeba oczywiscie robic co mozna, zeby ta kobiete uratowac, wiec i ja podpisalem petycje,
  bez wzgledu na to, czy jest katoliczka, czy jakas protestantka. Mysle, ze tu nie ma zadnych watpliwosci. Pan Jezus tez by wystapil w jej obronie.
  Warunkiem pierwszym, zeby (jezeli nie jest) wrocila do jedynego Kosciola jaki zalozyl Jezus Chrystus, Kosciola Katolickiego (prawdziwego) jest to, aby zyla. Zycie jest najwieksza wartoscia czlowieka, ale dopiero po akcie wyznania wiary i przyjecia chrztu sw.
  To spelnila. Szczegoly powinnismy zostawic Bogu.
  Natomiast nie jest szczegolem to, ze na Watykan dosc trudno w tej chwili liczyc w takich i podobnych sytuacjach, gdzie glos Papieza jest wrecz konieczny, WYCZEKIWANY przez lud.
  Czy ktos slyszal co powiedzial Franciszek, zwany biskupem Rzymu, w sprawie zatwierdzenia eutanazji dzieci, chyba w Holandii ?
  Chyba nikt nie slyszal, bo chyba nic nie powiedzial.
  Bo nie mamy Papieza, a p.o. tez kazda ksiege by ucalowal.
  I to jest bol.
  Marana tha !

 4. radoslaw 20/05/2014 at 21:41 #

  Prawidłowość jest taka: gdziekolwiek się mówi w przekaziorach o prześladowaniach, mordach na tle religijnym, to w odniesieniu do chrześcijan, nigdy -- katolików. W ogóle wszędzie unika się określenia -- katolik. Jest ono bowiem wybitnie nieekumeniczne.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE