Żyd i pederasta Schoenborn: Conchita Wurst zasługuje na szacunek i tolerancję

 

swp

 

Conchita Wurst

Kardynał Christoph Schoenborn: Conchita Wurst zasługuje na szacunek i tolerancję

 

Takie osoby, jak Thomas Neuwirth występujący pod artystycznym pseudonimem Conchita Wurst, zasługują na szacunek i tolerancję – taką opinię na temat tegorocznego zwycięzcy Eurowizji z Austrii wyraził arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schoenborn. Jeden z najwybitniejszych intelektualistów Kościoła w swej stałej rubryce na łamach austriackiego dziennika “Heute” napisał: “W różnobarwnym ogrodzie Pana jest miejsce dla wszystkich”.

 

Wpływowy hierarcha, którego słowa nagłośniły również włoskie media, zabierając głos w polemice wokół zwycięstwa tzw. drag queen Conchity Wurst, podkreślił w swym komentarzu: “Nie wszyscy, którzy urodzili się jako mężczyźni, czują się mężczyznami, to samo dotyczy też kobiet”.

 

“Zasługują na nasz szacunek, tak jak wszystkie istoty ludzkie” – podkreślił kardynał Schoenborn. Zauważył, że kwestia akceptacji inności, o czym ze sceny festiwalu mówił artysta, to “wielki, realny temat”, zwłaszcza – jak dodał kardynał – w odniesieniu do osób doświadczających niesprawiedliwości i dyskryminacji.

Tolerancja oznacza to, że “należy szanować osoby, nawet jeśli nie respektuje się ich opinii” – przypomniał austriacki dostojnik.

Kardynał Schoenborn napisał, że jest “zadowolony” z sukcesu Thomasa Neuwirtha.

(meg)

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE