W Jerozolimie Błogosławiony Ogień znów zszedł na ziemię!

 

В Иерусалиме Благодатный Oгонь cнова сошел на землю!

 

15:21 / 19.04.2014 ОльгаСоломенцева

bog  Фото: GLOBAL LOOK press

 

 

Błogosławiony Ogień, symbolizujący nie stworzone ludzkimi rękoma światło Zmartwychwstania Chrystusa, zszedł dziś w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie!. Ogień pojawił się po modlitwach o zesłanie cudu przez Patriarchę Jerozolimskiego Teofila III i tysiące pielgrzymów, którzy w Wielką Sobotę w wigilię Wielkanocy wypełnili Bazylikę Grobu Pańskiego, plac przed nią i przylegające ulice.

Do tej pory zejście Błogosławionego Ognia nie zostało wyjaśnione z naukowego punktu widzenia.

 

Chrześcijanie wierzą w boskie pochodzenie Ognia i w to, że zapala się on po modlitwach pielgrzymów i Prawosławnego Patriarchy. Według tradycji, jeżeli Błogosławiony Ogień nie zejdzie, to stanie się to strasznym znakiem dla całej ludzkości, a zebrani w Bazylice zginą. Sądząc po wszystkiemu, również w tym roku modlitwy Patriarchy, duchowieństwa i wiernych o Miłosierdzie Boże dla ludzkości, zostały wysłuchane: Błogosławiony Ogień zapalił się!.

 

Według zwyczaju, Patriarcha Jerozolimski wszedł do kapliczki (Kuwuklii) tylko w samej płóciennej tunice – koszuli (ros. подряснике). Odbywa się to dlatego, aby wszyscy obecni mogli przekonać się, że nie przynosi on ze sobą ani zapałek, ani zapalniczki, ani jakichkolwiek przedmiotów do wydobywania ognia. Po tym, jak Patriarcha wszedł do Kuwuklii, wejście zostało opieczętowane.

 

Świadkowie świadczą, że po pewnym czasie po wejściu Patriarchy do Kuwuklii w Bazylice zaczęły występować niewyjaśnione zjawiska: powstawały rozbłyski niebieskiego światła, rozbłyskujące w różne kierunki. Z otworu w kopule Bazyliki na Grób Pańskie opuścił się pionowy szeroki słup ognia.

 

Wkrótce po tym zapalił się Błogosławiony Ogień i Patriarcha przekazał go wiernym, którzy trzymali w rękach wielkie świąteczne świece, w tym delegacji Funduszu Andrzeja Pierwozwanego, która dostarczy świętość w szczególnych lampach oliwnych specjalnym rejsem z Jerozolimy do Moskwy.

Według słów świadków, często lampy oliwne i świece w rękach zebranych w Bazylice zapalają się same, a Błogosławiony Ogień w pierwszych minutach ma niezwykła właściwość – nie pali, dlatego wielu „myje się” tym ogniem. Błogosławiony Ogień uważa się za świętość dla wiernych, a jego pojawienie się w wigilię Prawosławnej Wielkanocy po modlitwach prawosławnego duchowieństwa i pielgrzymów, bez względu na regularność, nazywa się cudem.

 

O 22:30 do świątecznego Wielkanocnego Nabożeństwa dostarczy ten Ogień do Moskwy, do Katedry Chrystusa Zbawiciela delegacja Funduszu Andrzeja Pierwozwanego. Przywiezie ona Błogosławiony Ogień również do dziesiątków innych miast rosyjskich – podaje kanał „Rossija 24”.

 

W tym roku po wejściu Patriarchy do Kuwuklii wierni oczekiwali na zejście Ognia nie dłużej niż 10 minut.

 

Andrzej Leszczyński

 

Źródła:

http://www.dni.ru/society/2014/4/19/269142.html

http://www.vesti.ru/doc.html?id=1495756

http://rbcdaily.ru/society/562949991235802

 

One Response to W Jerozolimie Błogosławiony Ogień znów zszedł na ziemię!

  1. mariaf 19/04/2014 at 20:21 #

    “W Jerozolimie Błogosławiony Ogień znów zszedł na ziemię! ”

    I znów “przypieczętował” “radośnie” podział chrześcijaństwa, a “chrześcijanie” nawet nie zauważyli z czego powinni się cieszyć i jakie z tego wyciągać wnioski: oto znów Pan Bóg zarządził (spowodował) wspólną datę Wielkanocy!

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE