Międzynarodowy Dzień Walki Chłopskiej,

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki Chłopskiej, 17 kwietnia 2014, w Londynie odbędzie się protest w którym wezmą też udział przedstawiciele Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.

Dyrektorzy ICPPC, Sir Julian Rose i Jadwiga Łopata, z plakatami “PRAWDZIWE GOSPODARSTWA – TAK!” , “KORPORACYJNE FARMY – NIE!” wezmą udział w tym proteście pod hasłem „Wyżywić przyszłość”.

Protest odbędzie się przed brytyjskim Ministerstwem Rolnictwa w Londynie. Protestujacy będą domagać się, aby rządy (Wielkiej Brytanii, Polski i innych krajów) wspierały działalność tradycyjnych i ekologicznych gospodarstw rodzinnych, które są podstawą krajowego i międzynarodowego bezpieczeństwa żywieniowego.

 

W ramach protestu przed Ministerstwem zostanie utworzony targ produktów rolnych oraz odbędzie się wymiana nasion. Działania te mają podkreślić kluczową rolę, jaką odgrywają małe i średnie gospodarstwa w zapewnianiu swoim społecznościom świeżej i pożywnej żywności oraz ważną rolę, jaką w procesie tym pełnią przechowywane przez rolników nasiona.

 

Międzynarodowy Dzień Walki Chłopskiej. Został on ogłoszony przez organizacje rolnicze w rocznicę masakry 19 brazylijskich chłopów walczących o sprawiedliwość i protestujących przeciwko wysiedleniom w 1996 r.

 

Więcej informacji: www.landworkersalliance.org.uk

 

Jadwiga Łopata i Julian Rose

==========================

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE