Ambasador Rosji: mamy do czynienia z wrogością

– Nasze stosunki z Polską przeżywają nienajlepszy okres. To jest powiązane nie tylko z sytuacją na Ukrainie. Od dłuższego czasu mam do czynienia z antyrosyjską kampanią w polskich mediach oraz wrogością większości polskich sił politycznych(+). A to, co dzieje się na Ukrainie, tylko pogłębiło taką sytuację – powiedział w TVP Info ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew.

(+)(Podkr . GW)

Aleksandr Aleksiejew: Na Majdanie byli wszyscy oprócz Rosjan, my nie ingerujemy w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Nie jest nam obojętne to, co tam się dzieje.

Aleksandr Aleksiejew:
Na Majdanie byli wszyscy oprócz Rosjan, my nie ingerujemy w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Nie jest nam obojętne to, co tam się dzieje.

Poradzimy sobie z problemami

Ambasador pytany o przyszłość stosunków polsko-rosyjskich przyznał, że jest optymistą. – Jesteśmy sąsiadami. Sporo nas łączy i poradzimy sobie z tymi problemami. Od naszych stosunków zależy sytuacja w regionie Europy Środkowej. I w naszym wspólnym interesie jest normalizacja tych stosunków, jak najszybciej – powiedział Aleksiejew w TVP Info.

 Sankcje są oburzające Rosyjski ambasador skomentował także sankcje, jakie zostały nałożone na Rosję.– Jesteśmy oburzeni, że chcecie rozmawiać z nami w taki sposób. Ludzie, którzy chociaż trochę znają naszą historię wiedzą, że to nie jest język, którym należy rozmawiać z Rosją. Będziemy musieli odpowiedzieć analogicznymi sankcjami – powiedział Aleksiejew i podkreślił, że to nie jest droga, którą powinno się kroczyć dalej.
Prosili nas mieszkańcy Krymu – To nie była nasza inicjatywa. To była inicjatywa ludności Krymu, która znalazła się w trudnym położeniu. Wszyscy wiemy, co się dzieje na południu i na wschodzie Ukrainy, dlatego my jesteśmy tam potrzebni. I to była ich decyzja, mieszkańców Krymu, my się tylko z nią zgodziliśmy. Ale mówienie o tym, że Rosja dokonuje aneksji Krymu jest wielkim błędem. My jedynie odpowiadamy na chęci czy życzenia wyrażone przez mieszkańców Krymu, którzy wystąpili z prośbą o przystąpienie do Federacji Rosyjskiej – powiedział ambasador, pytany o referendum na Krymie i jego aneksję przez Rosję.
pap.
No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE