Rosja podejrzewana o przygotowywanie inwazji na Ukrainę przez granice lądowe

Rosja podejrzewana o przygotowywanie inwazji na Ukrainę przez granice lądowe

Kolaż: Głos Rosji

Ściąganie wojsk ku wschodnim granicom Ukrainy świadczy o przygotowaniach Rosji do możliwej inwazji przez granice lądowe. Takie stwierdzenie padło dziś z ust przedstawiciela MSZ Ukrainy, Jewhena Perebyjnisa.

Jak powiedział, na terytorium Rosji w pobliżu wschodnich obwodów Ukrainy gromadzone się wojska i sprzęt wojskowy.

Jednocześnie, jak zauważył Perebyjnis, w Rostowie nad Donem wydano polecenie tworzenia obozów dla uchodźców z Ukrainy.

 

http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_04/Rosja-podejrzewana-o-przygotowywanie-inwazji-na-Ukraine-przez-granice-ladowe-2677/

One Response to Rosja podejrzewana o przygotowywanie inwazji na Ukrainę przez granice lądowe

 1. mariaf 05/03/2014 at 11:27 #

  Pycha i zło czynią przygotowania do wojny:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/arogancja-waszyngtonu-pycha-zlo-czynia-przygotowania-wojny-2014-03

  Amerykańscy obserwatorzy (Paul Craig Roberts), mówią, że nikt nie zdaje sobie sprawy z poważnego zagrożenia kryzysem, jaki Waszyngton stworzył na Ukrainie.
  “Iran jest otoczony amerykańskimi bazami wojskowymi i flotą USA u swych wybrzeży. Program „Oś ku Azji” (Pivot to Asia), ogłoszony przez podżegający do wojny reżim Obamy, otacza Chiny bazami lotniczymi i morskimi. Waszyngton otacza Rosję bazami rakietowymi i bazami NATO. Skorumpowane rządy w Polsce i Czechach zostały opłacone, by przyjąć amerykańskie bazy rakietowe i radarowe, co sprawia, że marionetkowe państwa polskie i czeskie stały się głównymi celami nuklearnej zagłady. Washington „kupił” Gruzję, dawną prowincję rosyjską i radziecką, miejsce urodzenia Józefa Stalina, i obecnie jest w trakcie umieszczania jej jako swej marionetki w NATO.”
  “Tylko trzy kraje stoją na drodze Waszyngtonu do osiągnięcia hegemonii w świecie: są to Rosja, Chiny i Iran.”
  “Rosja przez lata powoli reagowała na wiele prowokacji Waszyngtonu, mając nadzieję na jakiś przejaw zdrowego rozsądku i dobrej woli, które liczyła, że wyłonią się na Zachodzie. Zamiast tego Rosja odnotowuje rosnące demonizowanie jej ze strony Waszyngtonu i państw europejskich oraz liczne fałszywe wypowiedzi na jej temat.”
  „New Republic” opisuje Putina jako problem.
  “Świadomi ludzie wybuchną śmiechem słysząc, jak sekretarz stanu USA John Kerry potępił Rosję za „inwazję Ukrainy” i „naruszenie prawa międzynarodowego”.”
  “Kerry jest ministrem spraw zagranicznych państwa, które nielegalnie najechało na Irak, Afganistan, Somalię, zorganizowało obalenie rządu w Libii, próbowało obalić rząd w Syrii, atakuje dronami i rakietami ludność cywilną w Pakistanie i Jemenie, stale grozi Iranowi atakiem, wysłało armię gruzińską wyszkoloną przez USA i Izrael przeciwko rosyjskiej ludności w Osetii Południowej, a teraz grozi Rosji sankcjami za to, że stała za Rosjanami i rosyjskimi interesami strategicznymi. Rosyjski rząd zauważył, że Kerry podniósł hipokryzję na nowy poziom.”
  “To właśnie jest sytuacja, jaką Waszyngton stworzył i teraz broni, podczas gdy oskarża Rosję o duszenie ukraińskiej demokracji. Obieralna demokracja jest tym, co Ukraina miała zanim obalił ją Waszyngton.

  W tej chwili nie ma żadnego prawowitego ukraińskiego rządu.

  Każdy musi zrozumieć, że Waszyngton kłamie w sprawie Ukrainy tak, kłamał o broni masowego rażenia Saddama Husajna w Iraku, tak jak kłamał w sprawie irańskiej bomby jądrowej, tak jak kłamał w sprawie rzekomego użycia broni chemicznej przez syryjskiego prezydenta Asada, tak jak kłamał w sprawie Afganistanu, Libii, szpiegostwa NSA (wywiad elektroniczny USA – przyp. tłumacza), czy tortur. Czy jest coś, o czym Waszyngton nie kłamał?”

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE