73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbego

73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbego

Radio Maryja

Dziś 73. rocznica aresztowania i osadzenia św. Maksymiliana Kolbego na Pawiaku. O godz. 11:30 w Niepokalanowie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia.

st-maximilian-kolbe_3

Mszy św. sprawowanej w Bazylice NMP Niepokalanej przewodniczył będzie o. prowincjał Wiesław Pyzio.  Na uroczystościach obecni będą przedstawiciele gmin związanych z życiem i działalnością św. Maksymiliana: Zduńskiej Woli, Pabianic, Teresina i Oświęcimia.

W Niepokalanowie spotykamy się zawsze w okolicach 17 lutego z okazji rocznicy aresztowania św. Maksymiliana przez Niemców, wywiezienia go na Pawiak, a później do Auschwitz, gdzie zakończył swoje ziemskie pielgrzymowanie. Każdy zjazd jest przygotowany przez stowarzyszenia, którego prezesem jest prezydent Pabianic – powiedział Marek Jaworski, zastępca wójta Gminy Teresin.

W ramach spotkania gmin zostaną wręczone nagrody imienia św. Maksymiliana przyznawane od 2008 roku dla tych osób, które szczególnie przyczyniają się do pozytywnego wizerunku św. Maksymiliana.

Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana. O godz. 12:45 w sali św. Bonawentury uczniowie Szkoły Podstawowej w Teresinie zaprezentują spektakl pt. Sceny z życia św. Maksymiliana.

Ojciec Kolbe został aresztowany w Niepokalanowie 17 lutego 1941 r. i osadzony w więzieniu warszawskiego Gestapo na Pawiaku. 28 maja 1941 r. został przewieziony do Oświęcimia i osadzony w KL Auschwitz, gdzie otrzymał numer 16 670. Zmarł 14 sierpnia 1941 r., dobity zastrzykiem trucizny, jako ostatni z więźniów zamkniętych w bunkrze głodowym.

RIRM/Radio Niepokalanów

One Response to 73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbego

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE