Bazylika Katedralna wydana na pastwę antychrystom.

5839697Tegoroczny XVII Dzień Judaizmu odbędzie się 16 stycznia w Sandomierzu. Przebiegać będzie pod hasłem “Pan jest moją mocą, (…) Jemu zawdzięczam moje ocalenie” (Wj 15,2). Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Dzień Judaizmu ma pomóc katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa oraz pogłębianiu świadomości tego, że – jak nauczał Jan Paweł II – religia żydowska nie jest wobec chrześcijaństwa rzeczywistością zewnętrzną, lecz “czymś wewnętrznym, oraz że nasz stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii”. Program Dnia Judaizmu w Sandomierzu: – godz. 10.00 – Spotkanie inaugurujące OGÓLNOPOLSKIE OBCHODY XVII DNIA JUDAIZMU w Sandomierzu (Muzeum Okręgowe – Zamek, ul. Zamkowa 12) – godz. 11.30 – Modlitwa na Cmentarzu Żydowskim w Sandomierzu (ul. Sucha). – godz. 12.30 – Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu (Dom Długosza ul. Długosza 9) 1. Panel dyskusyjny. Prowadzący: Marcin Przeciszewski (KAI); „Pan jest moją mocą (…). Jemu zawdzięczam moje ocalenie” (Wj 15,2). udział biorą: – prof. dr hab. Monika Adamczyk-Garbowska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, – prof. Magda Teter z Wesleyan University w USA, – Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski, – Bp dr Mieczysław Cisło – Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, – prof. dr hab. Jan Grosfeld z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 2. Promocja książki „Stosunki chrześcijańsko-żydowskie w historii, sztuce i pamięci. Europejski kontekst dzieł w Katedrze sandomierskiej”. 3. Otwarcie wystaw w piwnicach Domu Długosza: – Wystawa prac Hanny Kossowskiej: „Wypiski z niepamięci” z udziałem artystki. – Wystawa fotografii: „Ślady pamięci – sandomierska wspólnota żydowska”. godz. 15.30Nabożeństwo Słowa Bożego pod przewodnictwem Bp. dr. Krzysztofa Nitkiewicza, Biskupa Sandomierskiego w Bazylice Katedralnej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Katedralna 1).godz. 17.00 – Katolicki Dom Kultury św. Józefa (ul. Mariacka 12): – Spektakl „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” autorstwa Zvi Kolitz’a, w przekładzie Artura Kucia Interpretacja – Sławomir Holland Muzyka i wykonanie – Michał Górczyński.

4 Responses to Bazylika Katedralna wydana na pastwę antychrystom.

 1. mariaf 15/01/2014 at 16:50 #

  “Biskup” Krzysztof Nitkiewicz małpuje Bergoglia, a nasze “cioty” vel mohery, które na codzień klepią różańce czteroczęściowe, nie będą tak odważne, jak “cioty” brazylijskie i nie przyjdą bronić katedry modlitwą różańcową!

 2. KSC 15/01/2014 at 19:52 #

  Polaczki są zatrute gazem Wojtalianex-B, który jest ulepszoną wersją Cyklonu-B.

  Po Cyklonie-B trzeba było zbierać trupy i wrzucać je do pieca,a na co trzeba było ludzi od obsługi, A Wojtalianex- jest tak ulepszony, że zatruci idą na własnych nogach i sami rzucają się w ogień, i w dodatku -- w kolejce do pieca -- śpiewają Barkę, trzymając się za ręce -- kołyszą się radośnie.

  KSC

 3. mariaf 17/01/2014 at 11:42 #

  Ma Pan dość przestarzałe informacje n.t. niektórych swoich rodaczków-polaczków. Wiem, że Polacy są “nierychliwi, ale sprawiedliwi”, mogą czekać do pewnego momentu na opamiętanie gości, bo są po chrześcijańsku gościnni i cierpliwi, jednak, kiedy im goście zbyt długo na odcisku stoją to “niech ich Ręka Boska broni ”

  “sami rzucają się w ogień” ? -- sami, to niektórzy nastolatkowie popełniają samobójstwo!

  A cyklonu B w Oświęcimiu nie było, jak stwierdzili międzynarodowi badacze!

 4. KSC 17/01/2014 at 18:31 #

  Bardzo mi przykro, że tak nisko oceniam tę maź , która chce się uczłowieczyć poprzez podcieranie żyda, jak i dodatkowo chce tym znaleźć drogę do szczęścia.

  Cyklon B byl stosowany, ale w b. ograniczonym zakresie, bo kontrola nad nim byla bardzo utrudniona.

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE