Na przedmieściach Damaszku zgwałcono 37 tys. kobiet

Liczba ofiar wojny w Syrii przekroczyła 100 tys. osób, liczna uchodźców wynosi ponad dwa miliony. Statystyka zazwyczaj nie bierze pod uwagę liczby poszkodowanych kobiet. Tymczasem uczestniczka kobiecego ruchu w Syrii, Bianca Madia, powiedziała w wywiadzie dla „Głosu Rosji”, że liczba przestępstw popełnionych na kobietach, stanowi znaczną część tragicznej statystyki tej wojny:

Liczba gwałtów w ciągu ostatnich trzech lat jest ogromna. Organizacja Human Right Watch opublikowała niedawno referat, przedstawiający sytuację syryjskich kobiet, w którym nie ma ani słowa prawdy. Został on sporządzony tylko po to, aby oskarżyć władze, nie ma tam ani słowa o zbrodniach bojowników. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że bojownicy z Dżabhanat Al-Nusra i Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, wdzierając się do wiosek, porywają kobiety, gwałcą je, po czym zabijają lub czynią je niewolnicami seksualnymi.

906705690

Według danych raportu Komisji ds. Pojednania Narodowego w Syrii, na przedmieściach Damaszku odnotowano 37 tys. przypadków gwałtów. I są to dane jedynie z miast i wsi, które zostały uwolnione z rąk terrorystów. Na razie nie ma danych z rejonów, które znajdują się nadal pod ich kontrolą. Wiarygodność moich słów mogą potwierdzić liczne nagrania wideo. Bojownicy bardzo lubią nagrywać swoje „wyczyny”: gdy ścinają głowę kolejnego „niewiernego grzesznika” lub kogoś gwałcą. Kiedy armia uwalnia rejon od bojowników, znajduje w telefonach zabitych bandytów takie nagrania.

Niedawno znaleziono wideo, które zostało już zamieszczone w internecie. W jednej z dzielnic Homs terroryści porwali młode dziewczyny i kobiety, rozebrali je i przewieźli je w samochodzie z otwartym dachem po wszystkich drogach dzielnicy. Po drodze samochód się zatrzymywał i kobiety były gwałcone. Przy czym żony tych bojowników śmiały się z nich, gratulując zgwałconym kobietom nowego statusu niewolnic. Znaleziono wideo, na którym kobiety z zasłoniętymi twarzami odcinały zgwałconym ofiarom piersi, po czym wyrzucały ciała do śmietnika. Takich przypadków jest mnóstwo. Najczęściej mają miejsce w Homs i na przedmieściach Damaszku. Na wysypiskach znajduje się zwłoki wielu zabitych kobiet z odciętymi częściami ciała.

W Homs pewien psycholog napisał w raporcie o swojej bardzo młodej pacjentce, ofierze gwałtu zbiorowego w niewoli terrorystów: „Nadal nie możemy jej wyleczyć. Często zrywa z siebie ubranie i bije się głową o ścianę, chcąc się zabić”.

Wiele kobiet po takich wydarzeniach ucieka do Libanu, Turcji, Jordanii. Starają się zapomnieć o swoim życiu w Syrii i o tragicznych wydarzeniach. Nikt nie wie, ile jest tam tych poszkodowanych kobiet.

 

http://polish.ruvr.ru/2013_12_04/Na-przedmiesciach-Damaszku-zgwalcono-37-tys-kobiet/

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE