Prawdziwy ołtarz w kaplicy papieża Benedykta XVI

 

Widać wyraźnie, że w prywatnej  kaplicy  Benedykta XVI jest Ołtarz !

Tak jak zawsze i wszędzie!

(-) Red. 

kaplica BXVI

2 Responses to Prawdziwy ołtarz w kaplicy papieża Benedykta XVI

 1. mariaf 05/01/2014 at 20:28 #

  ” Prawdziwy [?] ołtarz w kaplicy papieża Benedykta XVI.” -- Taki sam stół, tylko przysunięty do ściany -- żeby było więcej miejsca (?) Pewnie z tego samego powodu brak klęcznika i biedni starsi panowie dwaj kiwają się, jak w bożnicy 🙂

  “Media uważają Benedykta XVI za “emerytowanego papieża”, ubiera się na biało jak jego następca, jak on nosi piuskę, obaj mężczyźni spotykają się przed kamerami. Czy takie drwiny z papiestwa nie są jednym ze znaków ich własnej niewiary w to, że są/byli namiestnikami Chrystusa?

  Biskup Williamson. : Zamiast mówić, że papież Benedykt XVI i Franciszek nie wierzą, że są Papieżami, powiedziałbym, że każdy z nich na swój sposób podchodzi do kwestii: co to znaczy być papieżem. Na przykład, czy ich dwa różne podejścia do tej funkcji, nie różnią się od siebie? To subiektywizm sprawia, że jeden i drugi nie krępują się dostosować do tego, co uważają za potrzebę danej chwili dla instytucji absolutnie obiektywnej i niezmiennej Naszego Pana. A wrogowie Boga szydzą z śmieszności, którym w ten sposób podporządkowują instytucję naszego Pana. To dlatego pozostawiono ich obu w Stolicy Piotrowej. Cierpliwości. Bóg wie, co zrobi, a On nie podał się do dymisji!”

 2. KSC 05/01/2014 at 23:13 #

  Ołtarz jest normalny bo jest na nim Tabernakulum

  Ciekawy jest wygląd wnętrza ! mocno żydowski , szaroniebieskie kolory.
  BXVI nie ustąpił dobrowolnie, ale pod przymusem.

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE