Neokatechumenat pochodzi od Talmudu

Twórcy neokatechumenatu przyznają: Talmudyści są ich ojcami w wierze. Talmudyści potwierdzają.

Motto:

Po Auschwitz kościoły chrześcijańskie nie pragną już nawracać Żydów. Po Auschwitz to świat chrześcijański potrzebuje nawrócenia.”
Br. Gregory Baum, żydowski konwertyta, teologiczny doradca Soboru Watykańskiego II, w pracy “Auschwitz, początek Nowej Ery?” s.113

W amerykańskim tygodniku The Jewish Week w ub. roku pojawiło się obszerne doniesienie na temat koncertu symfonicznego w wykonaniu ruchu neokatechumenalnego. Warto zapoznać się z nim w całości, toteż publikujemy ten tekst bez żadnych skrótów, we własnym tłumaczeniu.

Koncert pojednania. Katolicka grupa oddaje cześć Żydom
Źródło: Jonathan Mark,The Jewish Week, 1 maja 2012

Inną, niż odrodzenie syjonistyczne odrodzenie państwa żydowskiego, najbardziej znaczącą – kiedyś nie do pomyślenia – zmianą na korzyść Żydów po 2000 lat może być zwrot o 180 stopni, jakiego dokonał Watykan – od wrogości wobec Żydów i judaizmu przeszedł do oficjalnej polityki pojednania i miłości dla swoich “starszych braci” w wierze.

U samych początków polityki pojednania na Soborze Watykańskim II w latach 1960., założony został w Hiszpanii nowy katolicki ruch duchowy – Droga Neokatechumenalna – przede wszystkim dla dalszej katolickiej odnowy duchowej i dla umocnienia ich relacji z Żydami. {Obecnie] grupa mogąca się poszczycić ponad 80 seminariami na całym świecie i swoim głównym centrum w izraelskiej Galilei, prezentuje w Avery Fischer Hall w Centrum im. Lincolna koncert symfoniczny (8 maja o godz. 20.00), reklamowany na billboardach jako “muzyczny dar dla narodu żydowskiego”.

Symfonia zatytułowana “Cierpienie niewinnych” prezentowana jest jako oddanie czci i modlitwa za ofiary Holocaustu w szczególności, widziane przez katolicki pryzmat Marii płaczącej i zjednoczonej z matkami żydowskimi w obozach koncentracyjnych, recytując “Shema Yisrael“. Dzieło wykonywane przez orkiestrę złożoną ze 100 muzyków i chór liczący 80 śpiewaków został skomponowany przez założyciela Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Arguello, malarza i teologa, który stwierdził, że jego symfonia ma być oferowana “jako most miłości i pojednania”.

“Działamy zgodnie z ostatnią wolą papieża Jana Pawła II. Pamiętamy, że korzenie chrześcijaństwa są w judaizmie i że od początku Bóg uczynił Żydów narodem wybranym.”

Koncert został wsparty przez przedstawicieli licznych organizacji żydowskich, a wśród nich przez Komitet Amerykańsko-Żydowski (AJC), Ligę Antydefamacyjną (B’nai B’rith), Radę Rabinów Nowego Jorku i Radę Stosunków Wspólnoty Żydowskiej (JCRC), jak również przez Ronalda Laudera, prezesa Światowego Kongresu Żydów (WJC), i Haima Gutina z Ministerstwa Turystyki Izraela. Po wykonaniu symfonii rabin David Rosen, dyrektor AJC ds. stosunków między religijnych jest wyznaczony do poprowadzenia modlitwy za ofiary Holocaustu, po czym nastąpić ma gremialna recytacja “Shema“.

Rabin Irving “Yitz” Greenberg, żydowski teolog wybaczenia za Holocaust powiedział dla The Jewish Week’a, że Droga Neokatechumenalna jest przede wszystkim grupą inspiracyjną, która nie wykonuje pracy misyjnej i nie ma żadnego misyjnego interesu. Mówią o Izraelu tak, jak to czynią ewangelicy: że Żydzi są “narodem Boga”. A Izrael jest “Ziemią obiecaną przez Boga”. Grupa specjalizuje się w pełnej szacunku próbie pomocy katolikom, by bardziej docenili naród żydowski i żydowską religię, jak również by wzrosła wśród nich świadomość, jak bardzo Żydzi cierpieli, między innymi od chrześcijan.

“W rzeczywistości, w świetle programów ich koncertów, włącznie z tymi, jakie mają odbyć w Nowym Jorku, ich celem jest sprawienie, żeby ludzie śpiewali ‘Shema Yisroel, Hashem Elokeinu, Hashem Echad‘ po hebrajsku. Częściowo jest to, dla nich, odmawianie modlitwy Jezusa, a częściowo jest to potężne, pełne emocji potwierdzenie, kim są Żydzi.”

Rabin Greenberg dodał:
“Cierpienie niewinnych nawiązuje do teologicznego problemu cierpienia, często używając chrześcijańskich pojęć, ale także odnosi się do faktu, że Żydzi są klasycznym przykładem niezasłużonego cierpienia. I właśnie ze względu na to, że Bóg ma szczególną miłość dla cierpiącego niewinnego, tak i chrześcijanie powinni mieć [szczególną] miłość dla narodu żydowskiego.

“Byłoby to zarówno wyraziste jak i pozytywne żydowskie doświadczenie dla Żydów być” na koncercie w Lincoln Center – powiedział rabin Greenberg. “A także jest również ważne dla [neokatechumenów] świadomość, że przynajmniej żydowski establishment docenia ich pracę”.

Giuseppe Gennarini, jeden z liderów neokatechumenatu w Stanach Zjednoczonych, powiedział dla The Jewish Week’a, że celem jego ruchu jest ponowne odkrywanie, a pierwszą rzeczą, którą odkrywają oni w świetle wiary są żydowskie korzenie, odkrywają słowo Boże, odkrywają Abrahama, odkrywają Wyjście z Egiptu i Paschę. Wraz z odkrywaniem przychodzi miłość. Są wdzięczni Żydom za to, co od nich dostają, tzn. pomoc w poznawaniu Boga.”

Gennarini woli myśleć o Żydach nie jako o “starszych braciach”, jak mówią niektórzy chrześcijanie, ale jako o “rodzicach”, ponieważ “były bardzo często pewne trudności między braćmi, tak jak między Ezawem a Jakubem, Józefem a ich braćmi, itd.. Dlatego my mówimy, że wy nie braćmi naszymi, ale naszymi rodzicami, naszymi ojcami w wierze jesteście.”

+++

Tyle rewelacje The Jewish Week’a nt. stosunku neokatechumenatu do judaizmu i vice versa. Ze swej strony, tytułem komentarza, zamieszczamy wielce znamienny fragment transmisji (nb. przez TV “Trwam”) polskiego wykonania wspomnianego przez żydowski tygodnik koncertu “Cierpienie niewinnych” z czerwca br. Kard. Dziwisz zostaje wezwany przez mistrza ceremonii Kiko Arguello, założyciela ruchu, do opuszczenia podium scenicznego, co też purpurat skwapliwie czyni, zakrywając noszony przez siebie krzyż. Po zakończeniu recytacji “Shema” powraca, już bez stuły i bez widocznego krzyża i pozdrawia zabranych hebrajskim “Shalom“.

Shema Israel = Chrystus wynocha

Bardzo to katechetyczne i podniosłe, i w ogóle w duchu Soboru Watykańskiego II, nieprawdaż? Ale z drugiej strony należy pamiętać, że na pojednaniu, a właściwiej mówiąc – na okazaniu woli pojednania się przez penitenta najprawdopodobniej się nie skończy. Albowiem trzeba wiedzieć, że aby się prawidłowo pojednać, trzeba uznać głębię swojej winy, szczerze pokajać się, a następnie stosownie do stopnia tej winy – szczerze i do bólu odpokutować, czyli odbyć teshuvah. Ale to jeszcze nie koniec, bo trzeba potem, kto wie, czy nie kilku pokoleń, permanentnego wystawiania na próby, aby judaizm mógł upewnić się urzędowo, drogą expressis verbis doświadczalną, że z pewnością nie zachodzi już groźba recydywy, tzn. niezamierzonego nawrotu penitenta, bądź jego zstępnych na wiarę w Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego. Tak, iż do pełnego pojednania z judaizmem i jego 2000-letnimi resentymentami odnośnie uczniów Chrystusa, głoszących się dotychczas (przynajmniej do czasu Soboru Watykańskiego II) nowym Izraelem, nowym ludem wybranym, droga może być ciernista. By nie rzec – zgoła   k r z y ż o w a.
Los nieszczęsnego Uriela da Costa (1585-1640) mógłby być tu dla nas niejaką wskazówką.

Autor: Jerzy Rachowski 
http://suwerennosc.blogspot.se/2013/12/tworcy-neokatechumenatu-przyznaja.html

6 Responses to Neokatechumenat pochodzi od Talmudu

 1. mariaf 22/12/2013 at 22:29 #

  Benjamina Freedman z Nowego Jorku.(nawrócony na katolicyzm żyd) o pochodzeniu słowa “żyd”:
  “Teraz, chcę wytłumaczyć, że Dr Samuel Johnson napisał pierwszy Słownik Angielski w 1797 roku. To tylko kilka lat do 1800, co nie jest tak dawno temu! Zajmuje on dwa grube tomy, zawierające możliwy każdy zwrot i słowo, które było wtedy w użyciu w języku angielskim. […]
  W tej książce, w tych dwóch tomach pierwszego Słownika Angielskiego, opublikowanego przez Dr Samuela Johnsona (o którym wielu z Was tutaj wie), słowo JEW (ŻYD) nie występuje! Słowo JEW nie występuje! To słowo zostało wymyślone, wymuszone na Was, wepchnięte w wasze gardła przez kontrolujące media i ludzi zainteresowanych w doprowadzeniu Was na rzeź. Słowo JEW nie miało miejsca. Oni mówią – Shakespeare go użył. Oni cytują wszystkich ludzi, którzy je użyli, ale słowo to nie istniało! […]
  Słowo „jew” było wymyślone przez ludzi, którzy wciągnęli nas w dwie wojny światowe, którzy zastawili pułapkę by wpędzić nas w trzecią, i którzy praktycznie objęli kontrolę nad całym światem, zwłaszcza kontrolę nad tym krajem (USA)
  Jestem przekonany, że dopóki coś nie będzie zrobione by zmienić myślenie 200.000.000 Amerykańskich Chrześcijan, to ten kraj jest skierowany ku katastrofie. Jest tu w kraju 200 mln Chrześcijan, którym radio, prasa, telewizja, obrazy ruchome, każde inne formy mediów, zrobiły pranie mózgów, od rana do wieczora – przez masową informację, która zwiodła Was wszystkich do wierzenia w rzeczy, o których oni wiedzą, że są częścią planu by Was oszukać.

  Jednym z nich jest słowo `jew`!”

  Całość pod linkiem:

  http ://marucha.wordpress.com/2013/05/15/od-kaina-do-chazarii/#comment-253699

  Neokatechumenat jest jedną z agend żydowskich, która robi chrześcijanom całego świata pranie mózgów, wykorzystując ich nieuctwo, brak wiedzy na temat wiary chrześcijańskiej. Kiedy powiedziałam o tym młodemu księdzu, który przyszedł do mnie “po kolędzie” obraził się, przecież neokat. jest zatwierdzony przez Kościół i w ich seminarium uczą ci sami profesorowie, co w naszym -- powiedział i poszedł, jak zmyty.

  • KSC 22/12/2013 at 22:48 #

   Juz w latach 30-tych ubiegłego wieku jakiś papież , czy inny duchowny katolicki zauwazyl , ze większość biskupów nie potrafi szafarzowac w poprawny ( ważny) sposób sakramentami świętymi. Sobór antychrystów nie spadł z Księżyca.

   KSC

 2. mariaf 22/12/2013 at 22:35 #

  Święty Paweł
  http://radtrap.wordpress.com/tajemnica-wielki-babilon/

  W pierwszym wieku naszej ery apostoł Paweł mężnie przeciwstawiał się judaistycznej herezji, nie dając się stłamsić niewierzącym Żydom którzy chodzili za nim od miasta do miasta i podburzali tłum w czasie gdy ten głosił Ewangelię. A gdy stawili się u niego, rzekł im: Wy wiecie od pierwszego dnia, gdy stanąłem w Azji, jak byłem przez cały czas z wami, i jak służyłem Panu z całą pokorą wśród łez i doświadczeń, które na mnie przychodziły z powodu zasadzek Żydów (Dzieje 20: 18-19, Biblia Warszawska)

  W dosłownym przekładzie grecko-angielskim Nowego Testamentu (NT Textus Receptus), ostatnia fraza wersu 19 tłumaczona jest jako “zmów żydowskich” (w języku polskim dobrze tłumaczy to Przekład Nowego Świata). Wers 3 tego samego rozdziału wspomina że Żydzi którzy odpowiedzialni byli za rozruchy w Efezie kontynuowali później swój spisek przeciwko Pawłowi i jego uczniom. A po spędzeniu tam trzech miesięcy – ponieważ Żydzi uknuli przeciw niemu zmowę, gdy miał popłynąć do Syrii – postanowił wrócić przez Macedonię.(Dzieje 20: 3, Przekład Nowego Świata). Słowo zmowa sugeruje że planowano kolejne ataki na Ewangelię przeciwko której spiskowano.

  Wygląda na to że Żydzi infiltrowali również kościoły, przynosząc do nich swoje fałszywe doktryny. Jak pisał św. Paweł: w związku z tym, że przedostali się na zebranie fałszywi bracia, usiłujący przekonać się, jaka jest owa wolność nasza, którą się chlubimy w Jezusie Chrystusie. W rzeczywistości chodziło im o to, by nas pozbawić tej wolności. (Galatów 2: 4, B. Warszawsk0-Praska).

  św. Paweł -- próba rekonstrukcji komputerowej
  “Zaświadczam im bowiem, że mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokładnego poznania; bo nie znając prawości Bożej, lecz starając się ustanowić własną, nie podporządkowali się prawości Bożej. gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość…. Bo jeśli publicznie wyznasz to ‘słowo w twoich ustach’, że Jezus jest Panem, i w swoim sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych, to będziesz wybawiony.” (Rzym. 10:2-4,9 – PNŚ)

  Zanim Paweł wyruszył z Efezu do Jerozolimy (…) przepowiedział że chrześcijańskie kościoły zostaną zinfiltrowane przez heretyków, przede wszystkim przez tych judaizujących.

  “Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą. Przeto czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami napominać każdego z was.” (Dzieje 20:29-31)

  Przed swoją ostatnią podróżą do Rzymu, Paweł powierzył wiernych “Bogu i słowu Jego łaski, która ma moc umocnić was i zapewnić wam dziedzictwo ze wszystkimi świętymi“(wers 32, B. Warszawsko-Praska)

  Jesteśmy jednak przekonani, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie przez uczynki płynące z przestrzegania Prawa, lecz przez wiarę w Jezusa Chrystusa. I my uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, aby osiągnąć usprawiedliwienie dzięki wierze w Chrystusa, a nie wskutek wypełniania tego, co nakazuje Prawo. Wiadomo przecież, że nikt nie osiągnie usprawiedliwienia za to, że dokonywał uczynków nakazanych przez Prawo (Galatów 2:16, B.Warszawsko-Praska)

  (pod tekstem zdjęcie świetnej rekonstrukcji głowy św. Pawła)

Trackbacks/Pingbacks

 1. Neokatechumenat pochodzi od Talmudu | Konwent Narodowy Polski - 24/12/2013

  […] Autor: Jerzy Rachowski  za: http://suwerennosc.blogspot.se http://gazetawarszawska.com/2013/12/22/neokatechumenat-pochodzi-od-talmudu/ […]

 2. Neokatechumenat pochodzi od Talmudu | forumdlazycia - 24/12/2013

  […] Za; http://gazetawarszawska.com/2013/12/22/neokatechumenat-pochodzi-od-talmudu/ […]

 3. Pedofila w Kościele, a Państwo Podziemne. | Gazeta WarszawskaGazeta Warszawska - 16/06/2014

  […] Wspomniany rabin Rosen jest w Polsce nadal aktywny i np. wstępuje na video antykatolickiego sabatu,  Shema Israel,  promowanego przez filożydowską szajkę TV Trwam:   http://gazetawarszawska.com/2013/12/22/neokatechumenat-pochodzi-od-talmudu/ […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE