Sankta Lucia, morgon i Kungsholms kyrka

6 Responses to Sankta Lucia, morgon i Kungsholms kyrka

 1. mariaf 13/12/2013 at 11:25 #

  12 grudnia 1531 roku Matka Boża ukazała się Indianinowi Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach miasta Meksyk. To objawienie spowodował prawie natychmiastowe nawrócenie jego narodu na katolicyzm.
  Zabawy w pogańsko-słowiańskie i judejsko-protestanckie chanuki, kupały oraz święta światła to inkulturacyjne zabiegi KK przez cały okres jego trwania, za które teraz po SV II obrywa od “porządnych katoli”. 🙂

 2. KSC 13/12/2013 at 18:26 #

  …………….

  “Zabawy w pogańsko-słowiańskie i judejsko-protestanckie chanuki, kupały oraz święta światła to inkulturacyjne zabiegi KK przez cały okres jego trwania, za które teraz po SV II obrywa od “porządnych katoli”.

  ===================

  Coraz bardziej ujawnia Pani swe oblicze jako adeptka Wojtyły – ale dla maskowania się stroi się Pani w barwy antysemitki. A antysemityzm dzisiaj już nic nie znaczy i nawet w Izraelu wytyka się palcami rożnych antysemitów żydów izraelskich i nic z tego nie wynika.

  I Wojtyle i Pani, Kościół był drzazgą w oku i wszystko trzeba było zniszczyć.

  Sw Lucja żyła w rzeczywistości i tu światło ma znaczenie symboliczne – biorąc pod uwagę jej rzeczywiste losy, a nie jakieś tam chanuki, które chcą się pod to podszyć.

  To, że są lokalne koloryty kulturowe w katolicyzmie to jest jedynie pozytywne, i to te różnice kulturowe -- ale zjednoczone w Kościele sprawami zasadniczymi -- dały światu Europę i jej fenomenalny wkład w rozwój świata.

  Dla Pani żydostwem jest ten piękny „europejski” estetycznie śpiew, którego już w Polsce od dawna nie ma, bo został zastąpiony bełkotem żydowskim i piękna procesja w kościele. Ale już durne brednie o dosłownym nadstawianiu policzka jako nauczaniu wiążącym dla wszystkich i wobec wszystkiego to już dla Pani żydostwem nie jest!

  A nauka ta – o policzku, czy płaszczu -- dotyczy jedynie stosunków osobistych pomiędzy ludźmi wyznającymi ten sam etos, a już nigdy nie sięga instytucji, a tym bardziej nie dotyczy stosunku do systemowych wrogów Kościoła! „Policzek” jest szansą dla gwałtownika pohamowania się zadośćuczynienia uderzonemu, czyli to buduje, a nie burzy. Bo po co w takim razie Pan Jezus Chrystus miałaby mianować Piotra Opoką?

  Gdyby Pani interpretacja była mądra, to Pan Jezus Chrystus zniósłby wszystkie prawa, a pozostawił to właśnie prawo: „praw praw” – czyli uległość wobec wrogów Kościoła świętego – zgwałcili ci jedną córkę niech i też zgwałcą i drugą, a ty patrz aby ofiara nie wierzgała nogami , bo to grzech! Urodzą się dzieci z gwałtu i one będą nośnikami lepszego świata – bo po ojcu gwałcicielu – czyli faktycznie chodzi tu sianie zła.

  Dla Was Wojtylian sianie zła pod przykrywka wybiorczego traktowania nauk to cnota. Pan Jesus Chrystus , ani tego tak nie powiedział ( o policzku) , ani tak nie uczynił, przeciwnie, bo wybrał Piotra i dal mu kij do ręki! Opoka to Władza nad światem, a władza to atrybuty kija: sądy, kary i nagrody, etc , to wszystko po groźbą miecza. Bo bez przemocy nie ma prawa.

  Tam gdzie nie ma kary, tam nie ma prawa.

  KSC

 3. mariaf 26/12/2013 at 17:55 #

  Hm, trudno jest odpowiadać na taki stek bzdur, bełkotliwe pomieszanie z poplątaniem pojęć i … Musi Pan, Panie KSC wrócić do szkółki niedzielnej, by to sobie wyjaśnić, przemyśleć i uporządkować po katolicku i polsku.
  Co np. ma ścięta w Syrakuzach na Sycylii za wyznawanie Chrystusa w czasach Dioklecjana, Lucja z rodu Lucjuszów z sentymentalną piosenką gondolierów weneckich: “Płyń barko mooja, pogoda nam sprzyja, nieech naas proowaadzi santa Lucija” (tak śpiewa się tę piosenkę na powyższą melodię po polsku). No, bo już ten wieniec z palących się na głowie dziewczęcia świec, to z pewnością “światło Chrystusa”.

 4. KSC 26/12/2013 at 18:37 #

  Do szkółki niedzielnej zawsze warto wrócić, ale pod warunkiem, że tam nie będzie Pani jako wykładowcy.

  Skoro Pani chce narzucić gojowskim głowom (nawet władcom czy policji) nadstawianie “drugiego policzka” żydowskiemu agresorowi, to skąd ma się wziąć u Pani ta mądrość, że w tradycji tej są jakieś resztki chrześcijaństwa , którego nie należy wyniszczać do końca, bo społeczeństwo to jest juz prawie całkowicie będzie wykorzenione ze wszystkiego co “normalne” czy daje Szwedom jakąś łączność z kulturą czy historią europejską.

  A i Polakom jest to potrzebne, przecież tu jest normalny europejski , styl estetyczny białej rasy -- spiewania i grania, a także i chodzenia!

  Pokaz mi jak śpiewasz , a powiem ci kim jesteś.
  Proszę sobie włączyć polska TV i porównać -- same wampiry, bękarty Niemena skrzyżowanego z Penderecki -- tylko nie wiadomo, kto tatuś , a kto mamusia.

  Proszę sobie poczytać R. Wagnera czy choćby Dmowskiego (bo o estetyce Dmowski też pisał).

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE