O.Posacki otrzymał zakaz wypowiedzi w mediach i działalności duszpasterskiej

O. Posacki SI otrzymał zakaz wypowiedzi w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej

im / pm, 2013-10-30

o._Aleksa

O. Aleksander Posacki

 

Jezuicka Kuria w Krakowie potwierdziła informację, że znany teolog i demonolog o. Aleksander Posacki SI otrzymał od przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Wojciecha Ziółka, zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

“Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym” – poinformowała KAI jezuicka Kuria.

O. Posacki SJ ma 56 lat, to znawca demonologii, historii filozofii, nowych ruchów religijnych, sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki.

Posiada własną stronę internetową www.aleksanderposacki.pl

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1987. Studiował w Krakowie, Warszawie i Rzymie. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie pracy L’esperienza tragica come iniziazione: Lev Šestov. W 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości).

Do września bieżacego roku był profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii “Ignatianum” w Krakowie. Wykłada również na Wydziale Teologii KUL (Instytut Teologii Duchowości KUL – Katedra Teologii Duchowości Katolickiej). Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i “Naszym Dziennikiem”. Jest autorem wielu książek poświęconych teologii duchowości, w tym szczególnie zagrożeniom duchowym opisanym z perspektywy katolickiej.

3 Responses to O.Posacki otrzymał zakaz wypowiedzi w mediach i działalności duszpasterskiej

 1. veritas 02/11/2013 at 02:22 #

  Wojciech Ziółek z sekty Vaticanum II przebrany za Jezuite wyglada na zyda.

  o. Aleksander Posacki posiada duza wiedze teoretyczna na temat egzorcyzmow, jest oczytany, ale mam wrazenie ze tej wiedzy teoretycznej malo wprowadzil w praktyke.

 2. KSC 02/11/2013 at 13:38 #

  Tak,

  coś w tym jest plecie głupoty i zaciąga po żydowsku

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE