Władza okupacyjna przygotowuje się do własnego ataku na Polaków!

Zawyły syreny w całej Polsce – to ogólnopolskie ćwiczenia

indexw
Konserwator Marcin Rulski sprawdza syrenę na dachu kamienicy przy Mokotowskiej 71 w Warszawie
Żołnierze ćwiczą przed rozpoczynającym się za niespełna trzy tygodnie szczytem klimatycznym. Przed południem w Warszawie i w całej Polsce usłyszeliśmy syreny alarmowe.
O tym, że nie ma jednak powodu do niepokoju, uprzedził dzień wcześniej urząd wojewódzki. Ćwiczenia noszą kryptonim Renegade-Kaper 13/II. Organizuje je Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. W dużym uproszczeniu chodzi o to, że żołnierze sprawdzają, czy potrafią poradzić sobie w sytuacji, gdyby doszło do ataku terrorystycznego z ziemi i powietrza. Scenariusz przewidywał porwanie samolotu, który wystartuje z lotniska na Okęciu. Miały go przechwycić dyżurujące w Mińsku Maz. myśliwce Mig-29 i zmusić do lądowania na tzw. lotnisku interwencyjnym (nie w Warszawie).>>> Gdzie słychać syreny, a gdzie nie? Śledź w relacji na żywo– Takie ćwiczenia organizujemy już od kilku lat, dwa razy do roku – mówi mjr Marek Pietrzak z Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. – Tym razem są też związane ze zbliżającym się szczytem klimatycznym – dodaje.

Syreny między 10 a 10.15

Jest tak dlatego, że podczas konferencji, która zaczyna się 11 listopada, zostanie ograniczony dostęp do przestrzeni powietrznej, podobnie jak to było m.in. podczas Euro 2012. Za bezpieczeństwo na polskim niebie odpowiadają właśnie wojskowi, stąd cel ćwiczeń.

Niejako przy okazji urzędy odpowiadające za bezpieczeństwo chciały wypróbować swój system ostrzegania o zagrożeniach. Dlatego dziś między godz. 10 a 10.15 zostały włączone wszystkie syreny alarmowe. Tzw. sygnał modulowany trwał przez trzy minuty. Ok. godz. 11 alarm został odwołany. Sygnał, tym razem ciągły, trwał trzy minuty.

W Warszawie syreny są włączane w Godzinę W, ale różnie bywa z ich słyszalnością. Podczas dzisiejszej próby mieliśmy sygnały, że syreny dobrze słyszalne były w ścisłym centrum, na Pradze Północ, Targówku. Za to na Sielcach nie było ich słychać wcale.(Przeczytaj w relacji na żywo)

Oprócz Warszawy syreny miały zawyć we wszystkich miastach powiatowych Mazowsza poza Starymi Babicami, a także w Ożarowie Maz., Józefowie, Serocku, Kobyłce, Markach i Zielonce.

Przeczytaj w serwisach innych miast jak u nich wyszła próba

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE