Izraelczycy zorganizują w Auschwitz największą w historii zagraniczną sesję Knesetu!

Styczniowa, 69. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, może stać się wyjątkową. Do Polski chce przyjechać ponad połowa izraelskich posłów i szereg ministrów. Będą im towarzyszyć ocaleli z Holokaustu. Izraelczycy zamierzają zorganizować w Polsce największą w historii zagraniczną sesję Knesetu

Styczniowa, 69. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, może stać się wyjątkową. Do Polski chce przyjechać ponad połowa izraelskich posłów i szereg ministrów. Będą im towarzyszyć ocaleli z Holokaustu. Izraelczycy zamierzają zorganizować w Polsce największą w historii zagraniczną sesję Knesetu

Według informacji portalu, do Polski przyjedzie około 60 członków izraelskiego parlamentu, Knesetu, i prawdopodobnie również tylu ocalałych z Holokaustu. Serwis The Times of Israel podaje, że będzie wśród nich m.in. laureat Pokojowego Nobla Elie Wiesel.

Wydarzenie to miałoby być symbolicznym “pomostem” – jak pisze tvn24.pl – między coraz starszymi ocalałymi a kolejnymi pokoleniami, na których spoczywać będzie ciągłość pamięci o Zagładzie.

– Rozmowa z przedstawicielami władz z całego świata o tym, co należy zrobić, by mieć pewność, że nic takiego ponownie nie wydarzy się gdzieś na świecie – opisał również cel spotkania Yuli Edelstein, przewodniczący Knesetu, którego cytuje The Times of Israel.

Wiadomości tych nie chciał komentować rzecznik Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Mimo to izraelski serwis Ynetnews przytaczał pod koniec września słowa dyrektora muzeum, prof. Piotra Cywińskiego: – Decyzja Knesetu o zwołaniu posiedzenia w Auschwitz, w dniu wyzwolenia obozu, jest niezwykła, niemal niemożliwa i oczywiście bardzo pozytywna oraz ważna dla nas wszystkich – Izraela, Polski, Żydów i nie-Żydów.

Ynetnews podał wówczas także, że wydarzenie będzie finansowane przez anonimowego milionera, który przeżył Holokaust.

Za pomysłem projektu stoi organizacja izraelska “From the Depths” – informują z kolei Times of Israel oraz tvn24.pl

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który ma upamiętniać wyzwolenie obozu Auschwitz-Birkenau, wypada 27 stycznia.

Źródło: , Ynetnews, Times of Israel(mp, mj)

2 Responses to Izraelczycy zorganizują w Auschwitz największą w historii zagraniczną sesję Knesetu!

 1. dziadkjack 13/10/2013 at 08:09 #

  Żydostwo zawsze realizuje swoje plany obstawiając obydwie strony konfliktu, albo wbijając cienkie ostrze klina -- jeżeli goj nawet poczuje to ukłucie, ale jak to gnuśny goj, nawet nie drgnie, a jak już drgnie, to zacznie się modlić do żydówki, Zawsze Dziewicy, aby Ona nakłoniła swego syna, żyda Jezusa do wstawienia się w sprawie goja u żydowskiego Jehowy…- a potem żydostwo już tylko ten swój kiln pobija, pobija…

  Wyrzucił Jan Paweł II z Oświęcimia Siostry Karmelitanki, żeby Klasztor nie ranił uczuć żydostwa?
  Wyrzucił -- nieliczni ofiarnie protestowali, bo przecież nawet Krzyż, postawiony dla uczczenia Polaków zamordowanych w Oświęcimiu, też został wyrzucony -ALE TYCH PROTESTUJĄCYCH BYŁO ZA MAŁO, więc teraz żydostwo zagarnęło dla siebie nawet i Oświęcim!

  Pomyślcie sobie ludzie, jak Kościół będzie tańczył na żydowską nutę, gdy Jan Paweł II zostanie “świętym”, w sytuacji, gdy fotokopie teczki Karola Wojtyły są w rękach naszych wrogów -- ta resztka chrześcijan w polskim Kościele Katolickim, jeszcze przeciwstawiająca się stopniowemu żydowieniu KK, zostanie obezwładniona: będą wybierać “mniejsze zło” od ośmieszenia KK…

  Po to była ta żydowska akcja “Santo Subito” -- żeby się nie zdezaktualizowały posiadane przez żydostwo materiały -- no bo kogo dziś “ruszają” informacje o nieprawościach papieży sprzed stu, czy dwustu lat?

  Mordowali Francuzi, Rosjanie, Hiszpanie, księży, gwałcili zakonnice, srali na ołtarze I robili sobie onuce do łapci z okryć liturgicznych? Tak, a jakże, mimo tego, że w tych czasach chrześcijanie byli bardziej religijni, niż obecnie -- a żydowstwo inspirowało ich BEZ TELEWIZJI!

  “Święty” Karol Wojtyła to samograj dla żydostwa

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE