Antysemici bronią dzieci przed żydowskim bestialstwem

Rada Europy ingeruje w obrzezanie

 

MSZ Izraela skrytykowało jako “niemożliwy do tolerowania atak na tradycje religijne” rezolucję uchwaloną w tym tygodniu przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy, w której uznano obrzezanie za “pogwałcenie integralności fizycznej dzieci”.

omskärelse1

W ogłoszonym w piątek komunikacie Izrael domaga się “niezwłocznego odwołania” tej rezolucji i twierdzi, że służy ona szerzeniu “tendencji rasistowskich”. Podkreśla, że obrzezanie chłopców jest “w judaizmie oraz islamie starą religijną tradycją” i stosuje się je również “w niektórych społecznościach chrześcijańskich”.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uznało we wtorek na posiedzeniu w Strasburgu, że rytualne obrzezanie mężczyzn i obrzezanie organów płciowych kobiety stanowi “według norm dotyczących praw człowieka pogwałcenie integralności fizycznej dzieci” i powinno być zakazane, chyba że dziecko ukończyło 15 lat i zgadza się na ten zabieg.

Rezolucję uchwalono na podstawie raportu komisji do spraw społecznych, zdrowia i trwałego rozwoju 78 głosami przy 13 głosach sprzeciwu i 15 wstrzymujących się.

“Wszelkie porównania tej tradycji z barbarzyńską i godną potępienia praktyką poddawania kobiet obrzezaniu oznacza w najlepszym przypadku straszliwą ignorancję, a w najgorszym – oszczerstwo i wyraz nienawiści religijnej” – replikuje komunikat izraelskiego MSZ.

Krytykowana przez Izrael rezolucja wzywa państwa członkowskie Rady Europy do przyjęcia regulacji prawnych w celu zagwarantowania, aby pewne zabiegi chirurgiczne nie były przeprowadzane przed osiągnięciem przez dziecko wieku, w którym może ono samo wypowiedzieć się w tej sprawie.

W dokumencie podkreśla się, że niektóre praktyki określane jako korzystne dla dziecka, wcale korzystne nie są.

Według izraelskiego MSZ argumenty te “są fałszywe” i “nieoparte na jakiejkolwiek podstawie naukowej”.

MSZ uważa, że rezolucja ZP Rada Europy “jest niemożliwym do tolerowania atakiem na godną szacunku, pradawną tradycję religijną, która leży zarówno u podstaw kultury europejskiej, jak nowoczesnej wiedzy i jej osiągnięć”.

omskarelse

 

http://www.come-and-hear.com/editor/br_4.html

http://xcircum.com/Impressions.htm

 

 http://www.swedenconfidential.info/2012/09/04/vg-regionen-borjar-med-omskarelse-av-pojkar/

 

https://www.nordfront.se/judisk-ledare-i-frankrike-forutspar-ny-forintelse.smr

One Response to Antysemici bronią dzieci przed żydowskim bestialstwem

  1. KSC 05/10/2013 at 10:22 #

    Merkel: obrzezanie musi być dozwolone!

    http://www.apg29.nu/index.php?artid=8785

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE