Prezydent Gwatemali ogłosił Jezusa Chrystusa Panem swojego państwa

 prezydent_Gwatemali

Prezydent Gwatemali: Otto Perez Molina fot. crln.org

Otto Perez Molina, prezydent Gwatemali, ogłosił Jezusa Chrystusa Panem swojego państwa podczas zorganizowanego po raz pierwszy narodowego śniadania modlitewnego.

Podczas spotkania obecni byli czołowi działacze rządowi, religijni oraz z dziedziny ekonomii. Intencją był przede wszystkim pokój dla narodu. „Dziś ogłaszamy Chrystusa Panem Gwatemali i wyznajemy w Jego imieniu, że wszystkie nasze pokolenia będą żyły w dobrze prosperującym państwie” – powiedział Molina.

Liderzy zachęcani byli również do trzymania się zasad i wartości będąc aktywnymi w biznesie, szkołach wyższych i lokalnej społeczności. Mówcy rangi państwowej zachęcali uczestników do uznania modlitwy, jako jedynej metody dzięki której ich kraj może osiągnąć sukces.

Obecnie Gwatemala zmaga się ze wzrastającą falą przemocy na skutek wszechobecnego głodu, słabego systemu sądowniczego oraz agresji przekazywanej w narodzie z pokolenia na pokolenie. „Rano, ciężko jest dowiadywać się, jak wiele Gwatemalczyków zginęło poprzedniego dnia z powodu przemocy […] W tych momentach siłę daje mi wiedza, że mogę wszystko w Chrystusie, który mnie umacnia”- wyznał prezydent.

 

Źródło: Christianpost.com

One Response to Prezydent Gwatemali ogłosił Jezusa Chrystusa Panem swojego państwa

  1. mariaf 30/08/2013 at 12:52 #

    „Dziś ogłaszamy [?] Chrystusa Panem [?] Gwatemali i wyznajemy w Jego imieniu[?], że wszystkie nasze pokolenia będą żyły w dobrze prosperującym państwie” [???] -- to prowokacja, czy gwałt na Panu Jezusie? Co za buta i głupia impertynencja ogłaszać w Imieniu Boga takie obietnice spełnienia materialistycznego raju na tym świecie!
    Chrystus Zbawiciel Bóg, jest per ipso Panem Wszechświata (a więc i jakiejś tam Gwatemali ), łaski Mu nie robisz Molina.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE