Kto stoi za S24.

Salon24.pl pozyskał inwestora

http://jankepost.tek24.pl/323,salon24-pl-pozyskal-inwestora

Salon24.pl pozyskał pół miliona złotych na rozwój w zamian za 12 procent udziałów.  W 2012 roku spółka planuje emisję nowych akcji i debiut na rynku New Connect.

Salon24.pl S.A. pozyskał 0,5 mln PLN w wyniku emisji 142 000 akcji zwykłych serii C w cenie 3,5 PLN za akcję. Akcje serii C dają 9% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Stanowią one 12% wartości spółki przy waluacji 4 mln PLN.

Do końca stycznia 2012 r. spółka zamierza wyemitować akcje zwykłe i uprzywilejowane i doprowadzić waluację spółki do 5 mln. Salon24.pl S.A. planuje wejść na New Connect.

“Pieniądze z tej i następnych emisji zamierzamy wykorzystać na rozwój usług wideo i tworzenie telewizji obywatelskiej, pozyskania technologii do nośników mobilnych i zbudowanie działu sprzedaży. Będziemy też szukali ciekawych projektów, które mogłyby uzupełnić portfolio spółki’”- mówi Radosław Krawczyk, prezes Salon24.pl S.A.

Inwestorem jest Marek Darczuk, biznesmen inwestujący do tej pory branżę spożywczą i nieruchomości. Jest współwłaścicielem takich firm, jak Stefpol, EdiMarket i Markus.

„Uważam Salon24.pl S.A. za bardzo obiecującą spółkę” – mówi Marek Darczuk. „Dotychczasowi właściciele spółki, Radosław Krawczyk i Igor Janke, dobrze rozumieją kierunek rozwoju. Nie zamierzam ingerować w treść i merytoryczny kształt Salonu24.pl i związanych z nim portali. Zależy mi, by Salon24.pl, tak jak do tej pory, pozostał całkowicie niezależny. Mój akces do spółki traktuję jako długoterminową inwestycję.” – dodaje Darczuk.

Salon24.pl zamierza rozwijać multimedialne serwisy społecznościowe. „Własną produkcję wideo rozpoczęliśmy od wieczoru wyborczego, który nadawaliśmy na żywo z mobilnego studia w 14-metrowym Hummerze jeżdżącym po Warszawie.  Jednocześnie transmitowaliśmy program z pięciu sztabów wyborczych. Nasi widzowie mogli sami wybierać, który kanał chcą oglądać” – mówi Igor Janke.

Program studia wyborczego zanotował ponad 100 tysięcy wizyt. “Chcemy rozwijać wideoblogi i tworzyć nowe programy w technologii wideo” – dodaje Janke.

Platforma blogowa Salon24.pl istnieje od pięciu lat. Odwiedza ją pół miliona użytkowników (real users), platforma notuje 12-13 milionów odsłon miesięcznie. Spółka uruchomiła niedawno nowe portale społecznościowe : Sportifo24.pl (sportowy) i Tek24.pl(poświęcony nowym technologiom). W najbliższym czasie uruchomi serwis lifestylowy Latte24.pl..

Salon24.pl był jedynym medium europejskim, któremu podczas swojej podróży po Europie udzielił wywiadu prezydent USA Barack Obama. Wywiadu portalowi udzielili także m.in. senator John McCain, czy wiceszef komisji Europejskiej Neelie Kroes.

Salon24.pl był patronem Wrocław Global Forum, Forum Ekonomicznego w Krynicy, czy konferencji o Partnerstwie Wschodnim, zorganizowanej z okazji szczytu Partnerstwa Wschodniego w Warszawie.

W 2011 r. Salon24.pl był pierwszą i jedyną polską firmą, którą zaproszono do prezentacji na jednej z najważniejszych konferencji na świecie poświęconych nowym trendom w internecie, Internet World 2011 w Londynie.

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE