Zamach Warszawski – zawiadomienie do prokuratury w Poznaniu.

+++

W dniu 6 sierpnia, Prokuratura Okręgowa w Poznaniu – Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ul. Solna 10 61-736 Poznań tel. centrala (0-61) 88-52-000 fax. (061) 88-52-049  ;  prokuratura@poznan.po.gov.pl, po.poznan@cors.gov.pl – otrzymała od Krzysztofa Cierpisza zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Zawiadomienie dotyczyło dwóch przestępstw:

  1. Zakłócania swobodnego przebiegu informacji ogólnospołecznych – za pomocą zastraszania lub gróźb –  mówiących o zaginięciu Delegacji do Katynia z dnia 10 kwietnia 2010, której to członkowie w liczbie dziewięćdziesięciu sześciu zostali odnalezieni martwi w Rosji lub też władze FR wystawiły na takie osoby świadectwa zgonów.
  2.  Wywołania u Krzysztofa Cierpisza stanu zagrożenia zdrowia, życia lub też dokonania szkód ma jego niekorzyść na płaszczyźnie ogólnospołecznej.

Te dwie formy przestępstwa mają jeden wspólny mianownik i było zasadne to, aby zawiadomienie złożyć w jednym wspólnym dokumencie.

Przedmiotem zawiadomienia były osoby lub podmioty:

Redakcja Newsweek, autor Tomasz Stawiszyński,

Kancelaria Sejmu,

Redakcja portalu Salon 24,

Blog Marektomasz – salon 24  http://marektomasz.salon24.pl,

Blog Xwarszatat – salon 24 http://xwarsztat.salon24.pl/.

Do pisma głównego podłączono sześć załączników, w tym pięć załączników jako dowody w sprawie.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu była wielokrotnie proszona o podanie numeru rejestracyjnego zawiadomienia, ale bezskutecznie – numeru ewidencyjnego przyjęcia nie wydano.

Odpowiedź P.O. w Poznaniu będzie upubliczniona tak szybko, jak tylko będzie wysłana do zawiadamiającego, a także pełna treść zawiadomienia.

Krzysztof Cierpisz, jako osoba poszkodowana, wniósł o prowadzenie sprawy przez P.O. w Poznaniu.

 

(-)Red.

130822

+++

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE