Bergoglio i drużyna

 

7 Responses to Bergoglio i drużyna

 1. veritas 28/07/2013 at 20:04 #

  Szokujace !!!
  I te blazny, pupilki zydomasonerii z sekty Vaticanum II chca abysmy ich nazywali ksieciami Kosciola. To nie sa mlodzi ludzie, wiekszosc z nich przezylo juz zycie i powinno miec troche zyciowej madrosci.
  Poprostu wilki w owczych skorach.

 2. KSC 28/07/2013 at 21:18 #

  Wściekłe diabły, które wyniszczają resztki świętości w Kościele.

  A wierni nie czynią niczego, aby się temu przeciwstawić.

  KSC

 3. KSC 28/07/2013 at 22:09 #

  Własnie -- TVP info 22.30 -- słuchałem wypowiedzi Bergoglio. Okazuje się , ze kiedy mówi o “Panu” w sensie Pana Boga, to nie jest to ta sama osoba co “Jezus”,
  Można łatwo zrozumieć , że Jezus nie jest “Synem Bożym” tzn Chrystusem, ale “Jezusem”.

  Coraz bezczelniej podrzuca się Kościołowi (wiernym) informacje o tym, że ewangelie mówią o Jezusie jako ew, proroku lub myślicielu , ale już nie jako Panu Jezusie Chrystusie!

  Zmiana wiary -- w sensacje deklaracji “papieży” -- staje się faktem!!!

  KSC

 4. mariaf 29/07/2013 at 13:04 #

  Tragedia Kościoła Chrystusowego w Polsce i na świecie:

  Kto nie jest ważnie wyświęconym biskupem w Kościele Katolickim.

  Całkowicie nieważne i pozbawione znaczenia święcenia biskupie według obrzędu Pawła VI z czerwca 1968 roku:
  http://www.ultramontes.pl/cekada_niewazne_swiecenia.htm

  “Gdy nie będzie już ważnie wyświęconych księży, wtedy uwolnią Mszę Łacińską”.
  (O. Karol Pulvermacher OFMCap, były redaktor “The Angelus”)

  W przypadku święceń prezbiteratu należy sprawdzać, czy konsekratorem był ważnie, tzn przed 1969 r., wyświęcony biskup. W przypadku sakry biskupiej o jej ważności decyduje data nadania przed tymże rokiem.

  Stefan Wyszyński (1901- 1981) ksiądz, biskup, kardynał Prymas Polski:Święcenia kapłańskie przyjął 3 sierpnia 1924 (w dniu swoich 23. urodzin) we włocławskiej bazylice katedralnej z rąk biskupa Wojciecha Stanisława Owczarka. W 1946 został mianowany biskupem diecezjalnym lubelskim. Święcenia biskupie otrzymał z rąk kardynała Augusta Hlonda, prymasa Polski.
  Zapiski więzienne Kard. S.Wyszyńskiego Komańcza 3.IX.1956:
  “Świętego Piusa X… Święty Pius X konsekrował Adama Sapiehę, biskupa krakowskiego; a Adam konsekrował Teodora Kubinę, biskupa częstochowskiego; biskup Teodor konsekrował Stanisława Czajkę, swego sufragana; a Stanisław Czajka, biskup sufragan częstochowski współkonsekrował Stefana biskupa lubelskiego.
  Jestem więc w sukcesji apostolskiej praprawnukiem świętego Piusa X”

  kard.Józef Glemp -- ksiądz nie biskup: Sakra biskupia 21 kwietnia 1979 [Święcenia prezbiteratu otrzymał 25 maja 1956 w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie z rąk biskupa pomocniczego poznańskiego Franciszka Jedwabskiego, który sprawował ten obrzęd w zastępstwie internowanego prymasa S.Wyszyńskiego]

  bp Władysław Miziołek -- ksiądz nie biskup: sakra 25 marca 1969 -- “wyświęcił” na “księdza” Henryka Hosera 16 czerwca 1974

  Członkowie Konferencji Episkopatu Polski:

  abp Józef Michalik -ksiądz nie biskup: sakra16 października 1986 [Święceń prezbiteratu udzielił mu 23 maja 1964 biskup diecezjalny łomżyński
  Czesław Falkowski ( 1887-1969)]

  abp Stanisław Andrzej Gądecki -- ksiądz nie biskup: Święcenia prezbiteratu otrzymał 9 czerwca 1973 w katedrze gnieźnieńskiej z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Święcenia biskupie otrzymał w prymasowskiej archikatedrze w Gnieźnie 25 marca 1992

  abp Józef Kowalczyk -- ksiądz nie biskup: święceń prezbiteratu udzielił mu 14 stycznia 1962 w kościele św. Jakuba w Olsztynie biskup Józef Drzazga.
  Święcenia biskupie otrzymał 20 października 1989 w bazylie św. Piotra w Rzymie. Udzielił mu ich Jan Paweł II.

  kard. Stanisław Dziwisz -- ksiądz nie biskup: Karol Wojtyła, biskup pomocniczy krakowski 23 czerwca 1963 udzielił mu w katedrze na Wawelu święceń prezbiteratu. Święcenia biskupie otrzymał 19 marca 1998 w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Udzielił mu ich Jan Paweł II..

  kard. Kazimierz Nycz -- ksiądz nie biskup: święceń prezbiteratu udzielił mu 20 maja 1973 przed kościołem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie biskup pomocniczy krakowski Julian Groblicki. Święcenia biskupie przyjął 4 czerwca 1988 w katedrze wawelskiej. Głównym konsekratorem był kardynał Franciszek Macharski, arcybiskup metropolita krakowski,

  Obsada hierarchów niektórych diecezji polskich:

  Białystok

  abp Edward Ozorowski -- ksiądz nie bp: Święceń prezbiteratu udzielił mu 21 czerwca 1964 w prokatedrze białostockiej biskup Władysław Suszyński.
  Święcenia biskupie otrzymał 24 kwietnia 1979. Udzielił mu ich arcybiskup metropolita wrocławski Henryk Gulbinowicz

  Bielsko-Żywiec

  bp Tadeusz Rakoczy -- ksiądz nie bp. Święceń prezbiteratu udzielił mu 23 czerwca 1963 w katedrze na Wawelu biskup Karol Wojtyła. Święcenia biskupie otrzymał 26 kwietnia 1992 w Watykanie. Udzielił mu ich papież Jan Paweł II.

  Bydgoszcz

  bp Jan Tyrawa -- ksiądz nie bp: Święceń prezbiteratu udzielił mu 26 maja 1973 kardynał Bolesław Kominek, arcybiskup metropolita wrocławski. Święcenia biskupie otrzymał 5 listopada 1988 w archikatedrze wrocławskiej. Udzielił mu ich kardynał Henryk Gulbinowicz, arcybiskup metropolita wrocławski.

  Częstochowa

  abp Wacław Tomasz Depo -- ksiądz nie bp: Święceń prezbiteratu udzielił mu 3 czerwca 1978 w katedrze sandomierskiej biskup Piotr Gołębiowski.
  9 września 2006 otrymał święcenia biskupie z rąk abpa J. Michalika.
  bp Antoni Józef Długosz -- ksiądz nie bp: Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1965, wyświęcony przez Jana Pawła II 6 stycznia 1994 w bazylice św. Piotra na Watykanie.
  bp Jan Franciszek Wątroba -- ksiądz nie bp: Święceń prezbiteratu udzielił mu 27 maja 1979 w katedrze świętej Rodziny w Częstochowie biskup diecezjalny częstochowski Stefan Bareła. Sakrę biskupią otrzymał 20 maja 2000. Udzielił mu ich Stanisław Nowak, arcybiskup metropolita częstochowski.

  Gniezno
  abp. senior Henryk Józef Muszyński -- ksiądz nie biskup. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 kwietnia 1957 w katedrze pelplińskiej z rąk Kazimierza Kowalskiego, biskupa diecezjalnego chełmińskiego. 25 marca 1985 w katedrze pelplińskiej otrzymał sakrę biskupią z rąk kard. Józefa Glempa.

  Lublin

  abp Stanisław Wojciech Wielgus -- ksiądz nie biskup mieszka na terenie diecezji. Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1962 z rąk bp. Piotra Kałwy.
  Konsekracja, kanoniczne przejęcie diecezji oraz ingres do katedry Wniebowzięcia NMP miały miejsce 1 sierpnia 1999. Głównym konsekratorem był prymas Polski kardynał Józef Glemp

  Łódź

  abp. metropolita Władysław Ziółek -- ksiądz nie biskup. Święcenia kapłańskie otrzymał w Rzymie 13 lipca 1958 z rąk arcybiskupa Józefa Gawliny.
  Sakrę biskupią otrzymał 4 maja 1980 z rąk biskupa diecezjalnego łódzkiego Józefa Rozwadowskiego.

  bp Adam Lepa -- ksiądz nie biskup. Święcenia prezbiteratu otrzymał 18 marca 1962 z rąk Jana Wawrzyńca Kulika, biskupa pomocniczego łódzkiego. Święcenia biskupie otrzymał 2 stycznia 1988. konsekratorem był kardynał Józef Glemp.

  […]
  Warszawa-Praga
  Henryk Hoser -- ni ksiądz ni biskup

  Wrocław
  abp metropolita Marian Gołębiewski -- ksiądz nie biskup. 24 czerwca 1962 otrzymał w katedrze włocławskiej święcenia prezbiteratu z rąk Antoniego Pawłowskiego, biskupa diecezjalnego włocławskiego. 31 sierpnia 1996 otrzymał święcenia biskupie .Głównym konsekratorem był arcybiskup Józef Kowalczyk

  “Kiedy byłem na drugim roku, nasz ksiądz rektor — Marian Gołębiewski (dzisiejszy biskup) wygłosił przez parę miesięcy cały cykl wykładów na ten temat. Każdego wtorku całe seminarium zbierało się w ogromnej auli aby słuchać, przez co najmniej godzinę — naprawdę mądrych, przemyślanych i popartych przykładami wywodów księdza rektora. Nasz zacny, jak go nazywaliśmy — Ezechiel, nie ustrzegł się jednak od pewnych niedorzeczności. Jedna z takich „wpadek” została skwitowana salwą śmiechu. Mianowicie ksiądz rektor, jedną ze swoich dłuższych wypowiedzi, skonkludował tym, że księdzu — zwłaszcza wikariuszowi — w ogóle nie potrzebny jest samochód (sam jeździł wtedy peugeotem). Polecał natomiast kupno roweru — bo trzeba jednak, zwłaszcza w wiejskich parafiach kolędować i dość często spieszyć z posługą kapłańską do chorych oddalonych o wiele kilometrów czy też do sal katechetycznych. Pieniądze, za które księża kupują „zachodnie wozy” radził przeznaczyć na porządny, długi kożuch — aby przetrwać ciężkie zimy w nieopalanych kościołach i zimowe kolędy. Przed naszymi oczami pojawił się obraz księdza przemierzającego na rowerze śnieżne zaspy, ubranego w długi, ciężki kożuch. Ta rewolucyjna wizja, jakże odmienna od realiów panujących w tzw. terenie — tyleż samo utopijna i nierealna co komiczna — wywołała niepohamowany ogólny śmiech. Po niespełna tygodniu od wspomnianej konferencji, ksiądz rektor przyprowadził prosto z salonu najnowszy model nissana w kolorze srebrny metalik. Zakończył tym faktem swój kilkumiesięczny cykl konferencji na temat ubóstwa. Może doszedł do wniosku, że jest za stary na jazdę rowerem, choć miał dopiero 50 lat, albo że rower mu się nie przyda — bo nie pracuje na wiejskiej parafii. Obawiam się jednak że nie zastanawiał się nad tym co zrobił. Obchodził niedawno 25-cio lecie kapłaństwa. Miał więc bardzo dużo czasu aby przyzwyczaić się, że w Kościele — jak w życiu: mówi się swoje i robi się swoje. W każdym razie w kożuchu nigdy go nie widziałem.” Roman Kotliński.

  Panie Romanie Kotliński -- byłeś/jesteś częścią tego systemu/układu, który tak krytykujesz i chcesz “naprawiać”, ale wcześniej rozwalić!
  Otóż wiedz, że daremny twój trud. KK przestał istnieć wraz ze śmiercią ostatniego papieża Piusa XII.
  Pan zaś NIGDY nie byłeś księdzem, pańskie “święcenia” są nieważne, ponieważ udzielił ich panu nieważnie wyświęcony “biskup”
  Ci, którzy przyjęli “sakrę” po 1968 roku wg nowego rytu, zatwierdzonego przez Pawła VI -- nie są ważnie wyświęconymi biskupami KK, ale zainstalowanymi na wzór maronicki “patriarchami”, nie posiadającymi władzy udzielania święceń! Zrobiono to celowo, na wzór anglikanów, aby przerwać sukcesję i sprawowanie Najświętszej Ofiary Chrystusa. Ta kłamliwa atrapa (synagoga szatana) ustrojona w szaty Oblubienicy Chrystusa zwiodła wielu katolików. To wyprorokowany czas “obrzydliwości spustoszenia” opisany w Biblii. Skończy się niebawem, bo Kościół Chrystusa zmartwychwstanie, jak jego Założyciel i biada wtedy gorszycielom i burzycielom. A ci, którzy wytrwają w wierze i oddawaniu Bogu czci “ani, na tej górze, ani gdzie indziej” tylko “w Duchu i Prawdzie” będą zbawieni! Maria F.
  Z powyższego, pobieżnego przeglądu hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce wynika, że nie ma już czynnych ważnie wyświęconych biskupów, którzy mogliby wyświęcać ważnie nowych prezbiterów katolickich. Jest jedynie kilku leciwych seniorów, ale oni nie mogą być głównymi konsekratorami. To tylko niektóre, ale za to najiważniejsze, zgniłe owoce pontyfikatów Pawła VI i Jana Pawła II ( niech ich Bóg pogromić raczy). Maria Flis

 5. KSC 29/07/2013 at 13:16 #

  Tak,

  ten obłęd jest prosto wytłumaczalny.

  KSC

 6. veritas 07/08/2013 at 02:22 #

  ChurchMilitantTV

 7. KSC 07/08/2013 at 22:21 #

  To już jednak koniec władzy ,małp w Kościele

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE