Komunikat prasowy izraelskiego MSZ w sprawie uchwały polskiego Sejmu

 

 • Komunikat prasowy izraelskiego MSZ w sprawie uchwały polskiego Sejmu

 • Jerozolima, 15 lipca 2013

  Państwo Izrael jest rozczarowane uchwałą Polskiego Parlamentu zabraniającą praktyki ważnego religijnego rytuału, który obowiązuje miliony Żydów począwszy od starożytności. Decyzja Sejmu odrzucająca ustawę umożliwiającą ubój rytualny w Polsce jest zupełnie nie do przyjęcia. Polska jest państwem, którego dzieje przeplatają się z historią narodu żydowskiego, a decyzja ta poważnie szkodzi próbie przywrócenia w nim życia żydowskiego. Jesteśmy zdumieni faktem, że spośród wszystkich państw przynależących do Unii Europejskiej, właśnie w Polsce ubój rytualny jest zabroniony. Krok ten nie idzie w parze z otwartością, tolerancją i duchem nowoczesności, którymi demokratyczna Polska się szczyci. Wzywamy Sejm RP do rozpatrzenia raz jeszcze swojej decyzji i oczekujemy, że odpowiednie czynniki znajdą sposób, by powstrzymać ten brutalny cios wymierzony w religijną tradycję narodu żydowskiego.

3 Responses to Komunikat prasowy izraelskiego MSZ w sprawie uchwały polskiego Sejmu

 1. Dariusz Benedykt Ciesielski 17/07/2013 at 02:37 #

  Nie dziwi mnie, że najbardziej pro-żydowska opcja w sejmie głosowała za tym aktem zwierzęcego antysemityzmu. Wszak dzień bez prowokacji niemiecko-żydowskiej jest dniem straconym.

  Jestem zaskoczony natomiast postawą MSZ tego demokratycznego, otwartego i niezwykle tolerancyjnego państwa.
  Jak mamy rozumieć wezwanie:
  “Wzywamy Sejm RP do rozpatrzenia raz jeszcze swojej decyzji”
  Nie słyszałem o takim przypadku, aby na wniosek obcego państwa powtarzano głosowanie. To się nie dzieje nawet jeśli chcą tego Polacy. Czy takie wezwanie mieści się w granicach protokołu dyplomatycznego?

  Ponadto. Jak rozumieć:
  ” i oczekujemy, że odpowiednie czynniki znajdą sposób, by powstrzymać ten brutalny cios wymierzony w religijną tradycję narodu żydowskiego”

  Nie mam pojęcia o jakich czynnikach mowa i jakie sposoby ma izraelski MSZ na myśli?
  Czy te “odpowiednie czynniki” istnieją formalnie, jawnie i zgodnie z prawem naszego państwa?

  Czy ten “znaleziony sposób” jest zgodny z prawem naszego państwa?

 2. rzymianin 18/07/2013 at 02:06 #

  Arogancja i bezczelność tych panów jest iście żydowska. Jakim prawem próbują ingerować w nasze polskie ustawodawstwo ? Nam się bardzo nie podobają mordy dokonywane na mieszkańcach zagrabionej Palestyny, może by tak nasze MSZ wezwało Kneset do rozpatrzenia wniosku o opuszczenie tych ziem ?
  Jeżeli w jakiejkolwiek formie i czasie, my naród chrzścijański, kulturalny ugniemy się pod tą presją i przymuszeni dopuscimy do tych barbarzyńskich metod, tzn, że jesteśmy bandą chłystków, którzy nie powinni mieć prawa do wolności i swojego kraju.
  Nawet jeżeli nasz tzw. Sejm ugnie się i zmieni stanowisko, to my powinniśmy zmienić Sejm !

 3. KSC 18/07/2013 at 19:20 #

  Zdrada zaczęła się od cadyka Jana Pawła II

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE