Homofobia Lemańskiego!

Straszne, celebryta jasnej myśli Wojciech Lemański jest “zraniony”  homoseksualizmem!

Co na to Palikot, Środa i inni!

Czy tej akcji nie można było lepiej przemyśleć?!

(-) Red.

Ks. Wojciech Lemański w “Kropce nad i”:

Zachowanie wobec mnie było obrzydliwe i traumatyczne

– To, co się wydarzyło w styczniu 2010 roku było zachowaniem głęboko niestosownym wobec mnie. Było obraźliwe i obrzydliwe – mówił Ks. Wojciech Lemański w “Kropce nad i”. Bloger naTemat nie odpowiedział na pytanie, czy był wykorzystywany seksualnie przez abp Hosera. – Ja jestem ofiarą. Zostawiam arcybiskupowi możliwość wyjścia z tej sytuacji z twarzą – mówił Lemański.

b23e289


UWAGA! HOMOFOBIA!
Ks. Wojciech Lemański w “Kropce nad i”:
Zachowanie wobec mnie było obrzydliwe i traumatyczne

 

 

Ks. Wojciech Lemański w “Kropce nad i”: Zachowanie wobec mnie było obrzydliwe i traumatyczne • tvn24.pl

Ks. Wojciech Lemański wypowiadał się dziś w sposób bardzo enigmatyczny. Nie chciał powiedzieć wprost, co stało się na spotkaniu z abp Hoserem, o czym napisał dziś w swoim oświadczeniu. – To co się wydarzyło w styczniu 2010 roku było zachowaniem bardzo głęboko niestosownym wobec mnie. Było to obraźliwym, a wręcz użyję mocnych słów, obrzydliwym zachowaniem. Odbieram to po trzech latach jako traumatyczne. Rana po tamtym zachowaniu była we mnie do dzisiejszego dnia – mówił gość Moniki Olejnik.

W styczniu 2010 roku zostałem wezwany przez Abp. Hosera do kurii. Rozmowa dotyczyła nieprawidłowości w dekanacie tłuszczańskim i mojego zaangażowania w dialog chrześcijańsko-żydowski. Podczas tego spotkania doszło do, według mnie, niedopuszczalnego i skandalicznego zachowania Abp Hosera wobec mnie.

Dziennikarka dopytywała, co konkretnie się wydarzyło. Zapytała wprost, czy ma to związek z wykorzystywaniem seksualnym. – Proszę spytać abp Hosera – powtarzał Ks. Lemański. – Mam nadzieję, że abp Hoser przeprosi za swoje niestosowne zachowanie wobec mnie. (…). Zostawiam abp Hoserowi możliwość wyjścia z twarzą z tej sytuacji. Trzy lata czekałem, by uznać, że to było głęboko niestosowne – mówił Ks. Lemański o Arcybiskupie, który zadecydował o odsunięciu go z parafii w Jasienicy.

Monika Olejnik próbowała skłonić swojego gościa do wyjawienia, co kryje się za stwierdzeniem “wysoce niestosowne zachowanie”. Zapytała swojego gościa, czy nie boi się wtorkowych publikacji tabloidów. – Ja się nie martwię o to, co ukaże się w prasie bulwarowej. Można to przeciąć już dzisiaj. Ja jestem osobą skrzywdzoną i uważam się za ofiarę tamtej sytuacji. Mam swoje prawa i nie zamierzam z nich rezygnować. Jeśli drugi uczestnik tego spotkania zechce przeciąć spekulacje, może to zrobić. Może powiedzieć jak naprawdę to wyglądało i co ja uważam za zachowanie niestosowne, niechrześcijańskie – mówił Ks. Wojciech Lemański.

One Response to Homofobia Lemańskiego!

 1. mariaf 09/07/2013 at 18:15 #

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14244431,O_jakim__niestosownym_zachowaniu__pisze_ks__Lemanski_.html#TRrelSST

  W styczniu 2010 r. zostałem wezwany przez abp. Hosera do kurii. Rozmowa dotyczyła nieprawidłowości w dekanacie tłuszczańskim i mojego zaangażowania w dialog chrześcijańsko-żydowski. Podczas tego spotkania doszło do, według mnie, niedopuszczalnego i skandalicznego zachowania abp. Hosera wobec mnie -- napisał w swoim oświadczeniu ks. Wojciech Lemański

  Co znaczy słowo “niedopuszczalne”?

  Tajemniczo brzmiące stwierdzenie “niedopuszczalne i skandaliczne zachowanie” wywołało w sieci masę spekulacji -- niektórzy dopatrywali się w słowach ks. Lemańskiego sugestii, że mogło dość do molestowania, zwłaszcza że w oświadczeniu księdza pojawia się postać kardynała Keitha O’Briena, arcybiskupa Edynburga, który zrezygnował ze stanowiska po aferach homoseksualnych w szkockim Kościele.

  “Nie chodziło o seks”

  W sprawie na swoim blogu wypowiedział się Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny katolickiego miesięcznika “Więź”, który od lat zna księdza Lemańskiego. I rozmawiał z nim telefonicznie po tym, kiedy do “niedopuszczalnego” zachowania miało dojść. -- W kwestii szczegółów zdarzenia ze stycznia 2010 r. nie mam ani zamiaru, ani prawa czegokolwiek publicznie dodawać ponad to, co napisał sam ks. Lemański -- poza zapewnieniem, że nie chodziło o jakiekolwiek zachowania seksualne -- pisze Nosowski. -- Przypadek kard. O’Briena jest przywołany we wspomnianym oświadczeniu jedynie jako źródło określenia “głęboko niestosowne zachowanie wobec księdza”. — To zwykła manipulacja słowami, żeby oczernić Arcybiskupa. MF

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE