Alert: Bergoglio zapowiada likwidację Kościoła!

Totalne zniszczenie struktur państwowych, ekonomicznych, rodzinnych i ogólnospołecznych poprzez “reformy” to stara żydowska taktyka  sięgająca swymi korzeniami do czasu  “rządów  Józefa  w Egipcie”.

Skutki reformy Kościoła  dokonane rękami Bergoglio, będą podobne do skutków planu Balcerowicza – jeżeli komuś brakuje prostej wyobraźni.

Jak widzieliśmy, Bergoglio to osobnik, który odmówił czci Przenajświętszemu Sakramentowi!

Czego więc oczekujemy ……?

Jak długo będziemy to tolerować?!

 

(-) Red.

 

Papież i Stolica Apostolska

1_0_708172

Ostatnia poranna Msza Franciszka przed wakacjami: nie obawiajmy się odnowy struktur!

◊          Być chrześcijaninem nie oznacza coś robić, ale pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego. Dlatego bez lęku należy odnawiać stare struktury istniejące w Kościele. Mówił o tym Papież Franciszek w kaplicy Domu św. Marty na ostatniej przed wakacyjną przerwą porannej Mszy z udziałem wiernych. W liturgii uczestniczyła grupa rekrutów Gwardii Szwajcarskiej.

W homilii Ojciec Święty nawiązał do Jezusowych słów o młodym winie, które należy nalewać do nowych bukłaków. Jak zauważył, oznaczają one odnowienie i ubogacenie Starego Przymierza przez Ewangelię. Nowe prawo idzie dalej niż stare, o czym świadczy przykazanie miłości nieprzyjaciół. Trafia ono przede wszystkim do serca, a nie jest zbiorem przepisanych czynności.

„Być chrześcijaninem znaczy dać się odnowić przez Jezusa w tym nowym życiu – mówił Franciszek. – Ktoś powie: «Ja jestem dobrym chrześcijaninem, każdej niedzieli chodzę w południe do kościoła, robię to i tamto…». Jakby chodziło o jakąś kolekcję. Tymczasem chrześcijańskie życie nie jest wyklejanką rzeczy. To pewna harmonijna całość czyniona przez Ducha Świętego! Odnawia wszystko: nasze serce, życie; pozwala żyć odmiennym stylem, który ogarnia całość życia. Nie da się być chrześcijaninem cząstkowym, na pół etatu, ale trzeba nim być na całego. Tej odnowy dokonuje Duch. Ostatecznie bycie chrześcijaninem nie oznacza robienia czegoś, ale znaczy pozwolić się odnowić przez Ducha Świętego, albo, by użyć słów Jezusa, stać się młodym winem”.

Jak wskazał Franciszek, to nowość Ewangelii wykracza poza nas samych. Skoro weszła ona w świat Starego Przymierza, jest także w stanie odnawiać zwyczaje i struktury, byśmy nie byli ich niewolnikami. Stąd właśnie Jezusowe słowa o potrzebie nowych bukłaków.

„W chrześcijańskim życiu, także w życiu Kościoła, istnieją stare, przemijające struktury – kontynuował Papież. – Należy je odnawiać! I Kościół był zawsze na to uważny w dialogu z kulturami. Zawsze się pozwala odnawiać w zależności od miejsc, czasów i osób. I Kościół czynił to od zawsze, od samego początku. Pamiętamy pierwszy spór teologiczny: czy, żeby zostać chrześcijaninem, trzeba wypełniać wszystkie praktyki judaizmu, czy nie? I stwierdzono, że nie trzeba! Poganie mogą wstąpić do Kościoła takimi jak są: poganami. Wejść do Kościoła i otrzymać Chrzest. To było pierwsze odnowienie struktury. I tak Kościół szedł dalej, pozwalając Duchowi Świętemu odnawiać te kościelne struktury. Nie obawiajmy się tego! Nie obawiajmy się nowości Ewangelii! Nie obawiajmy się nowości, którą Duch Święty w nas czyni! Nie obawiajmy się odnowy struktur!” .

tc/ rv

 

http://pl.radiovaticana.va/news/2013/07/06/ostatnia_poranna_msza_franciszka_przed_wakacjami:_nie_obawiajmy_si%C4%99/pol-708172

 

7 Responses to Alert: Bergoglio zapowiada likwidację Kościoła!

 1. mariaf 07/07/2013 at 12:07 #

  “Jak wskazał Franciszek, to nowość Ewangelii wykracza poza nas samych. Skoro weszła ona w świat Starego Przymierza.” -- Ewangelia? To Jezus Chrystus Syn Boga Żywego przyszedł wypełnić Obietnicę, daną przez Boga Ojca ludziom zaraz po grzechu, który popełnili. “Przyszedł do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.Wszystkim tym jednak, którzy Go przyjęli, dał moc, aby się stali dziećmi Bożymi…” J 1, 11-12

  “„W chrześcijańskim życiu, także w życiu Kościoła, istnieją stare, przemijające struktury – kontynuował Papież. – Należy je odnawiać!” -- no to nie gadaj, tylko odnów, skorumpowane, masońskie struktury, narzucone Kościołowi, jak kamień grobowy!

  “Kościół był zawsze na to uważny w dialogu z kulturami. Zawsze się pozwala odnawiać w zależności od miejsc, czasów i osób. I Kościół czynił to od zawsze, od samego początku. Pamiętamy pierwszy spór teologiczny: czy, żeby zostać chrześcijaninem, trzeba wypełniać wszystkie praktyki judaizmu, czy nie? I stwierdzono, że nie trzeba! Poganie mogą wstąpić do Kościoła takimi jak są: poganami.” -- uf, jaka pokrętna, bełkotliwa nowo-mowa!
  Kościól nie “dialogował” tylko głosił Ewangelię -- Dobrą Nowinę o Zbawieniu i chrzcił!
  O! Nie trzeba “wypełniać wszystkie praktyki judaizmu”? Pierwsze słyszę, od czasu SVII tak zmieniono katolicką liturgię sakramentów, aby do złudzenia przypominała nabożeństwa synagogalne, wnętrza kościołów też!

 2. czajkowski 07/07/2013 at 16:14 #

  LIKWIDACJA W IMIENIU JECHOWY/ALLACHA:

  GOD WITH DUAL MORALITY
  (Two Versions)

  First:

  The Qur’an is a defiance of the Moses’ Torah morality and since its inception sets new one, distinguished as of Allah’s but Yahve’s, the same God with dual morality (*)

  Thus Prophet Mohammed, peace be upon him, is the Redeemer of Humanity leading it from wrong to good.

  (*) See Qur’an, Surah 7, The Heights.

  Second:

  The Qur’an is a defiance of Torah, both of the same God with dual morality (*)

  Therefore Prophet Mohammed, pbuh, is the Redeemer of Humanity setting a path for good instead of wrong.

  (*) See Qur’an, Sura 7, The Heights.

  Post Scriptum:

  About the God of Moses and Mohammed one may find more in the book Adolf Hitler Founder of Israel, available at each Search Engine.

  Allah and Jehovah are the same God -- God in the bible and Quran are same -- Brother Imran
  favasb·59 videos
  SubscribedUnsubscribe
  12,291
  42 17

  Uploaded on Jun 5, 2010
  Allah and Jehovah or Yehova are the same God -- God in the bible and Quran are same -- Brother Imran
  .
  A question raised by a christian sister during the debate “Bible or Quran, which is God’s word” held in Hydrabad – India.

 3. KSC 07/07/2013 at 18:48 #

  Wpis nie ma nic wspólnego wątkiem tego art.

  KSC

 4. veritas 09/07/2013 at 11:45 #

  Franciszek a partia „Rychów”, „Zbychów” i „Mirów” -- Jacek Bartyzel

  http://www.bibula.com/?p=69320

 5. veritas 09/07/2013 at 12:09 #

  Radio Waytkańskie podalo 6 lipca, ze Argentyńscy Żydzi proponują przyznanie Papieżowi Franciszkowi pokojowej nagrody Nobla

  Papież spotkał się 5 lipca z krewnymi ofiar terrorystycznego ataku na budynek żydowskiego towarzystwa wzajemnej pomocy w Buenos Aires. 19 lat temu, 18 lipca 1994 r., zginęło tam 85 osób, a 300 zostało rannych. Ówczesny biskup pomocniczy, późniejszy metropolita argentyńskiej stolicy Jorge Bergoglio pośpieszył od razu z pomocą, a potem nieraz brał udział w żydowskich obchodach rocznicy tragicznego zamachu.

  Do Watykanu przybyło z Buenos Aires 9 osób, m.in. kilka matek, które straciły wtedy dzieci, w tym jedyna nie-Żydówka, której pięcioletni syn poniósł tam śmierć. Franciszek przyjął ich w Domu św. Marty i rozmawiał z nimi przez półtorej godziny. Zapewnił, że pragnie uczestniczyć w dialogu na rzecz sprawiedliwości i pokoju. Żydowska grupa zamierza zaproponować jego kandydaturę do pokojowej nagrody Nobla. Dowiedziawszy się o tym, Papież powiedział, że wprawdzie nigdy nie przyjmuje honorowych tytułów i odznaczeń, nie może jednak sprzeciwiać się inicjatywie wysuniętej przez ludzi, których bliscy stracili życie w terrorystycznym zamachu.

Trackbacks/Pingbacks

 1. ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-"KOŚCIELE KATOLICKIM": Alert: Bergoglio zapowiada likwidację Kościoła! - Wolna Polska - Wiadomości - 07/07/2013

  […] Za: http://gazetawarszawska.com/2013/07/07/alert-bergoglio-zapowiada-likwidacje-kosciola/ […]

 2. Alert: Bergoglio zapowiada likwidację Kościoła! | forumdlazycia - 10/07/2013

  […] Za; http://gazetawarszawska.com/2013/07/07/alert-bergoglio-zapowiada-likwidacje-kosciola/ […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE