Cierpienie Niewinnych-Symfonia Neokatechumenat Camino neocatecumenal Oświęcim 23 06 2013

rab4

 

10 Responses to Cierpienie Niewinnych-Symfonia Neokatechumenat Camino neocatecumenal Oświęcim 23 06 2013

 1. veritas 25/06/2013 at 09:33 #

  Warto przyjrzec sie twarzom ludzi z synagogi szatana.
  Twarz redaktora TV Trwam Marcina Krupy jest brzydka jak to u zydow bywa a inteligencji jest trudno sie tam dopatrzec.
  Sludzy diabla Dziwisz i Rakoczy maja twarze oblesne i brzydkie.

 2. KSC 25/06/2013 at 10:02 #

  Pan tez to zauważył?

  taki specjalny typ urody -- koczowniczy.

  Tylko te panienki z teledysków od podziękowań “za dary” maja polski wygląd, a nie taki kostorpato żydowski jak te “redaktorki”

  KSC

 3. KSC 25/06/2013 at 21:45 #

  Relacja symfonii Kiko Argüello w Oświęcimiu
  BN 2013-06-24 07:50:01
  Premiera symfonii Kiko Argüello w Oświęcimiu
  W Oświęcimiu-Brzezince około 12 tys. ludzi z całej Europy, Ameryki Północnej i Izraela wzięło udział 23 czerwca w celebracji symfoniczno-katechetycznej „Cierpienie Niewinnych”.

  Koncert odbył się nieopodal „Bramy Śmierci” byłego obozu zagłady KL Auschwitz II-Birkenau w Oświęcimiu-Brzezince, miejsca, przez które niegdyś wjeżdżały wagony z więźniami przeznaczonymi do masowej egzekucji.

  Wśród uczestników wydarzenia byli kardynałowie, biskupi, rabini i członkowie Drogi Neokatechumenalnej z całego świata. Celebracji przewodniczył obchodzący dziś złoty jubileusz kapłaństwa metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Obecny był kompozytor symfonii Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej.

  Dzieło muzyczne w hołdzie milionom ofiar Holokaustu i niewinnym ofiarom całego świata wykonała licząca około 200 osób orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Pau Jorquera. Organizowane przez Drogę Neokatechumenalną wydarzenie zgromadziło ponad pięćdziesięciu biskupów i 35 rabinów pochodzących z całego świata. Uroczystość odbywała się na zakończenie 362. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie.

  Celebracji Symfonicznej przewodniczył kard. Dziwisz, który siedział na specjalnie udekorowanym fotelu na przodzie ogromnej sceny z muzykami i chórzystami. Słowo wstępne wygłosił katechista odpowiedzialny za Drogę Neokatechumenalną w Polsce, Stefano Gennarini. Przedstawiając przybyłych gości, zaznaczał, że jest to miejsce nazwane przez Jana Pawła II „Kalwarią XX wieku”. – Miejsce, gdzie miliony mężczyzn, stworzonych na obraz i podobieństwo Boga zostało upokorzonych, pozbawionych godności, torturowanych i zabitych. Ale gdzie przede wszystkim chciano wymazać z oblicza ziemi naród wybrany, święty korzeń Izraela, świadka działania i objawienia Boga w historii ludzkiej – dodawał.

  – Zebrani tutaj, spragnieni pojednania miłości, niesiemy modlitwę do Boga za niewinnie ofiary, chcemy dawać odpowiedź Boga wobec tajemnicy niegodziwości – mówił, wskazując na nadzieję zmartwychwstania i perspektywę przezwyciężenia grzechu i śmierci.

  Specjalne słowa pozdrowienia dla uczestników celebracji od papieża Franciszka przekazał biskup Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, na której terenie znajduje się były niemiecki obóz zagłady. W liście papież zapewnił o modlitwie o to, by „ta inicjatywa przyniosła wiele owoców we wzmacnianiu więzów szacunku i przyjaźni miedzy chrześcijanami i Żydami, aby okropności, które w tym miejscu zostały popełnione, nie mogły się więcej powtórzyć”.

  Bp Rakoczy dziękując za zorganizowane spotkanie i liczną obecność uczestników celebracji, przypomniał, że Oświęcim jest miastem pokoju, niezwykle przyjaznym dla pielgrzymów i turystów. Przyznał, że nad historią tego miejsca, nie z winy jego mieszkańców, wisi dramat przeszłości z lat II wojny światowej.Niech wszyscy ci, którzy piszą zagranicą, gdziekolwiek, o ‘polskim obozach koncentracyjnych’ -- zaprzestaną tego wszystkiego i przeproszą za to, co robią nie wiadomo z jakich powodów” – apelował biskup nagradzany oklaskami.

  Rabin Irvin Yitz Greenberg, były przewodniczący Jewish Life Network i Steinhardt Foundation zaznaczył, że dzisiejsze wydarzenie jest znakiem głębokiego pojednania między „dwoma ludami przymierza”. Przypomniał także, że ta odnowa ma swoje korzenie w historycznym dokumencie soborowym „Nostra Aetate”.

  Natomiast rabin David Rosen, przewodniczący Żydowskiego Komitetu Międzynarodowego ds. Relacji Międzyreligijnych i odpowiedzialny za relacje między Izraelem i Stolicą Apostolską podkreślił, że znaczenie dzieła muzycznego, jakim jest „Cierpienie Niewinnych” polega na tym, że wyraża ono głębokie zrozumienie dla cierpienia narodu żydowskiego.

  – To przypadek, że nazizm uznał, że nade wszystko istnienie Żydów jest dla nich nie do zniesienia. Samo świadectwo Bożej obecności i dobroci Boga jest bowiem nie do zniesienia przez największe zło. To zrozumienie przenika tę prezentację muzyczną – dodawał rabin.

  Kompozytor Kiko Argüello zwrócił uwagę, że jednym z centralnych motywów jego dzieła są śpiewane słowa modlitwy „Słuchaj Izraelu”. – W tym miejscu wiele matek widziało, jak zabijano ich dzieci, kobiety żydowskie płacząc śpiewały “Shema Israel”, tę modlitwę tak ukochaną przez Izrael – mówił i zaznaczał, że „chcemy śpiewać z wieloma matkami w tym świętym miejscu «Shema Israel»”.

  Na zakończenie „Cierpienia Niewinnych” kard. Dziwisz zwrócił uwagę, że w symfonii zawarta była cząstka „tak bardzo niesymfonicznego cierpienia niewinnych”. – Nie da się ukryć, że nie chodzi tu tylko o muzykę. Tutaj jeszcze może bardziej wymowne jest miejsce. Jeśli symfonia mówi o cierpieniu niewinnych, to miejsce, na którym jesteśmy, nie tylko mówi, ale nawet wręcz krzyczy w imieniu milionów ofiar – mówił kardynał, błogosławiąc na koniec zebranych.

  Po polsku odmówiono modlitwę za naród wybrany ułożoną przez Jana Pawła II, a hołd ofiarom Holokaustu złożono modlitwą El Ma’ale Rahamim, w której prosi się za dusze wszystkich zamordowanych z powodu prześladowania ludu żydowskiego. Odśpiewał ją rabin Chaim Adler, kantor Wielkiej Synagogi w Jerozolimie.

  Na zakończenie jeszcze raz odśpiewano wspólnie, stojąc, fragment symfonii z najbardziej dramatycznym przesłaniem i wymową – „Shema Israel”.

  Pięcioczęściowa symfonia „Cierpienie niewinnych” została wystawiona w wielu miastach świata, spośród których wyróżnia się Sala Nervi w Watykanie w obecności Benedykta XVI, pokaz w Jerozolimie, w Galilei, w Betlejem, w Paryżu, w Düsseldorfie, w katedrze w Madrycie, w Chicago, w Bostonie i w roku 2012 w Lincoln Center w Nowym Jorku w obecności trzech tysięcy Żydów i 35 rabinów.

  W niedzielnej celebracji symfonii „Cierpienie niewinnych” wzięło udział również 6 kardynałów: arcybiskup krakowski Stanisław Dziwisz, arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz, metropolita Wiednia Christoph Schönborn, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum” Paul Josef Cordes, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich Stanisław Ryłko i arcybiskup Palermo Paolo Romeo.

  Wśród uczestniczących w wydarzeniu biskupów byli m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik; metropolita lubelski abp Stanisław Budzik; metropolita poznański abp Stanisław Gądecki; biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser; arcybiskup moskiewski Paolo Pezzi; ordynariusz Triestu abp Giampaolo Crepaldi, arcybiskup Miami Thomas Newski, biskup greckokatolicki Bratysławy Peter Rusnak, biskup peruwiańskiego Callao Jose Luis del Palacioi i wielu innych arcybiskupów i biskupów z różnych krajów.

  Wśród rabinów i osobistości żydowskich z Izraela, Ameryki Północnej i Europy byli m.in. przewodniczący Żydowskiego Komitetu Międzynarodowego ds. Relacji Międzyreligijnych i odpowiedzialnego za relację między Izraelem i Stolicą Apostolską, rabin Angel Kreimann-Brill, przewodniczący Latynoamerykańskiego Centrum dla Dialogu i Współpracy między Żydami i Chrześcijanami; rabin David Metzger; rabin Shmuel Gamliel; rabin Moshe Y. Levkovitz przewodniczący Afikim; Joshua Eblis, główny rabin Katowic; Shalom Bahbout wielki rabin Neapolu; Shlomo Hoffmeister, rabin Wiednia; Zoltan Radnoti, rabin Budapesztu; rabin Brain Opert z Milnerton w RPA.

  Symfonię „Cierpienie niewinnych” będzie można usłyszeć również 25 czerwca w Lublinie, podczas ceremonii nadania tytułu doktora honoris causa Kiko Argüello na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Senat Uniwersytetu chciał podkreślić wkład współinicjatora Drogi Neokatechumenalnej w odnowę Kościoła posoborowego. W uzasadnieniu nadania tytułu zostało podkreślone, że Droga Neokatechumenalna „jako forma inicjacji chrześcijańskiej, niesie na cały świat akcje ewangelizacyjną, staje w obronie wartości życia ludzkiego, godności osoby ludzkiej jak również małżeństwa chrześcijańskiego i rodziny”.

  27 czerwca celebracja symfoniczno-katechetyczna odbędzie w Opera House w Budapeszcie. Przewodniczyć jej będzie kard. Péter Erdő w obecności wielu Żydów i chrześcijan węgierskich.

  Obóz Auschwitz został zbudowany przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów. W 1942 r. obóz ten stał się równocześnie jednym z ośrodków tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiego – niemieckiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny.

  Obóz Auschwitz II-Birkenau był największym z ponad 40 obozów i podobozów wchodzących w skład kompleksu obozów Auschwitz. W obozie tym zginęła większość, przypuszczalnie około 90 proc. ofiar KL Auschwitz, około 1 mln ludzi; w zdecydowanej większości byli to Żydzi. Ponadto w obozie tym zginęła znaczna część z około 70 tys. Polaków zmarłych i zabitych w kompleksie obozów Auschwitz, około 20 tys. Cyganów, a także jeńcy radzieccy i więźniowie innych narodowości.

  W 1942 r. uruchomiono w Brzezince, w sąsiedztwie budowanego obozu, komory gazowe przeznaczone do masowego zabijania Żydów przywożonych do tutaj z całej Europy w ramach realizowanej przez władze Trzeciej Rzeszy całkowitej zagłady Żydów w Europie.

  W KL Auschwitz-Birkenau hitlerowcy niemieccy więzili ponad 1,3 mln osób. Życie straciło tam ponad 1,1 mln ludzi – w zdecydowanej większości polskich i europejskich Żydów, a także Polaków, Romów i jeńców radzieckich.

  Jedno z najbardziej znanych miejsc w Brzezince to “Brama śmierci”, przez którą niegdyś wchodziły i wychodziły z obozu kolumny więźniów udających się do pracy, i przez którą na teren obozu wjeżdżały koleją “transporty śmierci”. Na początku 1944 r. władze hitlerowskie, aby usprawnić eksterminację Żydów z Węgier, przedłużyły tory kolejowe i wprowadzono je bezpośrednio na teren obozu Auschwitz II-Birkenau. W ten sposób tory przechodzą przez “Bramę śmierci”. Wybudowano nowe przeznaczone do selekcji więźniów rampy kolejowe. Niejednokrotnie grupy węgierskich Żydów kierowano bez selekcji, bezpośrednio z wagonów kolejowych do krematoriów.

 4. KSC 25/06/2013 at 21:49 #

  W 2.24.23. “kard. Dziwisz” jest upomniany przez swoich asystentów , ze ma wyjsc na zaplecze bo żydzi będą śpiewać SHEMA ISRAEL

  po odśpiewaniu

  2.27.08 wraca , aby powiedziec do zgromadzenia : “Shalom….”

  KSC

 5. mariaf 26/06/2013 at 12:09 #

  Jan Paweł II pobłogosławił Kiko Argüello i Carmen Hernadez, założycieli neokatechumenatu.
  Tajny Katechizm Kiko [ jakże “wspaniałego” “artysty” zrzynacza, marano] zawiera następujące ważne herezje:

  •Dzięki łasce Bożej w końcu wszyscy zostaniemy zbawieni
  •Jezus mógł nie spełniać sprawiedliwości Bożej, bo On jest tylko wszechwybaczającym miłosierdziem
  •Jezus ofiarował się jako ofiarę za grzechy świata; na krzyżu, jednak nie spełnił “aktu poświęcenia”
  •Jezus nas nie odkupił
  •Jezus zbawił świat dzięki swojemu zmartwychwstaniu
  •Nie ma żadnej ofiary oferowanej na ołtarzu
  •Kościół nie jest społecznością hierarchiczną a charyzmatyczną
  •Kościół nie nadaje kapłaństwa Sakramentem Świętej Ordynacji; Chrzest wystarcza
  http://gazetawarszawska.com/2013/04/14/ks-luigi-villa-karol-wojtyla-beatyfikowany-nigdy-cz-34/

 6. KSC 26/06/2013 at 12:14 #

  •Dzięki łasce Bożej w końcu wszyscy zostaniemy zbawieni
  •Jezus mógł nie spełniać sprawiedliwości Bożej, bo On jest tylko wszechwybaczającym miłosierdziem
  •Jezus ofiarował się jako ofiarę za grzechy świata; na krzyżu, jednak nie spełnił “aktu poświęcenia”
  •Jezus nas nie odkupił
  •Jezus zbawił świat dzięki swojemu zmartwychwstaniu
  •Nie ma żadnej ofiary oferowanej na ołtarzu
  •Kościół nie jest społecznością hierarchiczną a charyzmatyczną
  •Kościół nie nadaje kapłaństwa Sakramentem Świętej Ordynacji; Chrzest wystarcza

  ======================

  A źródło?

  KSC

 7. mariaf 26/06/2013 at 12:22 #

  Ostrzeżenie przed “drogą” do nikąd, a raczej do piekła:

  http://www.youtube.com/watch?v=29p-zM-oeBo&nofeather=True

  Opublikowano 17 lut 2013
  Czytanie i Homilia Księdza Carlosa Damaglio. I Niedziela Wielkiego Postu.
  Kościół Św. Augustyna przy ulicy Nowolipki 18, wieczorna Msza młodzieżowa o 19.45. Archiwalne nagrania w gorszej jakości dostępne na kanale YouTube:
  http://www.youtube.com/user/pabelos/v
  Po żadnym kazaniu nie mówi amen!
  Jego “efod” (haft na ornacie) z dala oglądany układa się w łeb kozła -- taka teraz Kościołowi narzucona jest moda.

  Carlos Damaglio -- historia powołania

  http://www.youtube.com/watch?v=pe-ADcv04pE&nofeather=True --
  Do kogo wyją fałszywie te bałwany protestanckie wokół tego stołu?

  Spotanie Powolaniowe --

  To małżeństwo? Ta żydówka Carmen i ten Kiki(o)? W co oni grają? Czyż nie rozwalają Kościoła Katolickiego tymi nagłymi protestanckimi “powołaniami” stada zagubionych uliczników, którym płacą za “studia”dają im “święcenia” i na chybcika wciskają gdzie się da do KK, którego powołania wymarły po SWII?

  Redemptoris Mater (seminaria duchowne):

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Redemptoris_Mater_(seminaria_duchowne)
  Pierwsze Seminarium Redemptoris Mater zostało otwarte w Rzymie w 1987 roku z polecenia Ojca świętego bł. Jana Pawła II, aby pomóc Nowej Ewangelizacji – szczególnie tej prowadzonej przez rodziny w misji – implantatio Ecclesiae (zaszczepianiu Kościoła) w miejscach trudnych, w których albo nigdy nie było Kościoła albo na skutek procesu sekularyzacji stracił on wielkie rzesze wiernych i z konieczności musi powrócić na nowo do pierwotnej działalności misyjnej. [??? -- w Warszawie brak kapłanów i “nigdy nie było Kościoła”?

  Konwiwencja – Seminaria Redemptoris Mater (Porto S. Giorgio …

  blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=1992
  17 wrz 2011 – W dniach15-18 września w Porto San Giorgio (Włochy, Ancona) odbywa się konwiwencja, w której uczestniczą kandydaci do Seminariów ze …
  [“konwiwiencja”- wiesz co to?]
  „con vivere” -- wspólnie żyć, jak to w sekcie czyli: konwiwencja…i tak pomału KK zamieni się w protestancką sektę dołączy do światowej rady kościołów, które zamienią się w jeden ogólnoświatowy kościół antychrysta i jego religię

  Wyznaje neonawrócony/a Asik:

  Opublikowano 30 marca 2009 Autor: Asiek
  Wróciłam z konwiwencji założeniowej. Brzmi kosmicznie, ale to po protu spotkanie chętnych, którzy chcą utworzyć nową Wspólnotę Neokatechumenalną… Przez prawie 2 miesiące chodziłam na katechezy, które zostały uwieńczone wspólnym wyjazdem do Strzegomia.

  Było nas 16 osób i wszyscy potwierdzili, że chcą „robić Drogę” (tak się potocznie mówi o wstąpieniu na Drogę Neokatechumenalną). Mam już pewne doświadczenie- ponad rok na Drodze w Częstochowie i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to jest super wspólnota. Nie trzeba nawet wierzyć, żeby do niej należeć… Dobra dla tych, co wciąż mają problemy z wiarą, czy z własnym życiem… Dobra dla tych, co nie są specjalnie pobożni, ale za to mają mnóstwo pytań o siebie, o życie, o największe wartości moralne i duchowe…

  Podjęłam decyzję, że chcę… i poczułam się, jakbym po długiej drodze, a własciwie błądzeniu, znalazła się na znanej drodze do domu, na której już nie da się zabłądzić… [jasne SEKTA wszystko za ciebie załatwi, pani Apsik!]

  Poświęcenie kościoła seminarium Redemptoris Mater -- ekai.pl

  3 maj 2010 – Abp Kazimierz Nycz konsekrował 3 maja kościół archidiecezjalnego seminarium misyjnego Drogi Neokatechumenalnej w Warszawie.
  Freski Kiko w seminarium [ ich, a także w kościele seminaryjnym, podobno katolickim w Warszawie ] -- ekai.pl
  ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/…/freski-kiko-w-seminarium/?print=1Kopia
  5 sie 2009 – … do warszawskiego seminarium duchownego Redemptoris Mater. … wykonywać będzie ekipa artystów z Włoch, Hiszpanii, Chile i Polski.
  [Boże ratuj!!!]

Trackbacks/Pingbacks

 1. Cierpienie Niewinnych – Symfonia Neokatechumenat Camino neocatecumenal Oświęcim 23 06 2013 – Transmisja w TRWAM. Poniewieranie Imienia Syna Bożego – judaizacja katolików. | forumdlazycia - 25/06/2013

  […] Za; http://gazetawarszawska.com/2013/06/24/cierpienie-niewinnych-symfonia-neokatechumenat-camino-neocate… […]

 2. Shema Israel = Chrystus wynocha. - Gazeta Warszawska - 30/06/2013

  […] http://gazetawarszawska.com/2013/06/24/cierpienie-niewinnych-symfonia-neokatechumenat-camino-neocate… […]

 3. Shema israel chrystus wynocha judaizacja kościoła katolickiego w Posce - 04/07/2013

  […] http://gazetawarszawska.com/2013/06/24/cierpienie-niewinnych-symfonia-neokatechumenat-camino-neocate… […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE