Niezidentyfikowany koronawirus

 

Niezidentyfikowany koronawirus

Michaił Ariestow, redakcja internetowa

CHINA H1N1 FLU VACCINE RESEARCH

Światowa Organizacja Zdrowia wpisała na listę globalnych zagrożeń dla ludzkości koronawirus, powodujący atypową pneumonię. 28 maja we Francji odnotowano kolejny śmiertelny przypadek zachorowania.

Według danych WHO, jest to już 23 z kolei, poczynając od września ubiegłego roku, śmiertelny przypadek. Łącznie zarejestrowano 44 osoby zakażone nowym koronawirusem. Ognisko jego rozprzestrzeniania się najprawdopodobniej znajduje się na Bliskim Wschodzie. Większość chorych pochodzi z Arabii Saudyjskiej, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z pobytem w tych krajach związane są także pojedyncze przypadki w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Nowy koronawirus bardzo przypomina swojego podstępnego krewnego, który w 2003 roku zabił 800 osób – podkreśla szef laboratorium petersburskiego Instytutu Naukowo-Badawczego Grypy Władimir Zarubajew:

Choroba była ciężka – około 50% śmiertelnych przypadków. Obecnie widzimy, że wirus w nieco zmienionym wariancie wraca do ludzkiej populacji. Nie należy panikować, lecz oczywiście tej kwestii poświęcana jest szczególna uwaga. Otrzymujemy informację o wirusie dość szybko. Istnieją specjalne mailingi i profesjonalne kanały informacji, przez które dosłownie kilka minut później dowiadujemy się o przypadkach zachorowań lub śmierci.

Koronawirusy powodują choroby, które mają objawy podobne do grypy. Jedynie w rzadkich przypadkach powodują powikłania typu pneumonii – wyjaśnia profesor, doktor medycyny członek Europejskiej Akademii Nauk Jurij Gendon:

Śmiertelne przypadki w kilku państwach wskazują na to, że wirus ten zmutował i stał się bardziej szkodliwy. Zobaczymy, jak będzie się ona rozprzestrzeniał dalej. Niestety żadnych leków nie ma. Chodzi o to, że nie uważano go za poważny wirus. Firmy nie były zainteresowane produkcją odpowiedniego leku. Szczepionki nie da się wyprodukować w krótkim czasie. Są to co najmniej trzy lata i kilka miliardów dolarów. Środek chemiczny można uzyskać szybciej.

Podczas kolejnej sesji WHO, która w tych dniach zakończyła obrady w Genewie, wyrażono niepokój w związku „z różnicą pomiędzy prędkością rozpowszechnienia się wirusa a nagromadzoną informacją naukową o nim”. Szefowa organizacji Margaret Chan nazwała nowy koronawirus głównym globalnym zagrożeniem dla ludzkości. Oświadczyłarównież, że niezbędna jest solidarna międzynarodowa reakcja na tę sytuację.

 

http://polish.ruvr.ru/2013_05_30/Niezidentyfikowany-koronawirus/

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE