Czy Wojtyła jeździł do Anglii w czasie II Wojny Światowej ?

JUST SOME OF THE FORMER RESIDENTS OF CROSBY AND REGION

HIS HOLINESS POPE JOHN PAUL II

Bob McKay, a former organist and choirmaster maintains that he sheltered Karol Wojtyla, now the Pope, on Brooke Road East, Waterloo during the Second World War.

popeii

Apparently His Holiness escaped from the German occupation of Poland whilst studying for the priesthood and stayed for some time with the McKay family.

Mr McKay recalls His Holiness being very polite and friendly and says that although for political reasons the Pope never acknowledges his time in England a reunion was held during his visit to Liverpool in 1982.

A Vatican spokesman has recently denied the rumour that the Pope’s favourite English words, “Peace be with you” had first been spoken in the Raven on a Friday night, but said there was some truth in His Holiness being a Liverpool fan after being disgusted with claims from Evertonians that Bob Latchford could walk on water.

 

 

 

—————————————————–

Wywiad Evaristo

 

Droga Pani Horvat

 

Gratulacje z okazji prezentacji sprawy s. Łucji. Z pewnością papież Wojtyła mógł wiedzieć wszystko o s. Łucji 2. Wydaje się, że dobrze się rozumieli – ciągnie swój do swego?

 

Kiedy Karol Wojtyła odwiedził Brytanię w latach 1980, pewien dżentelman-katolik albo w Liverpoolu albo w Leeds (teraz nie pamiętam), twierdził, że Wojtyła razem z innym Polakiem mieszkali u niego w domu w czasie II wojny światowej. Ale jak widać, o tym epizodzie nie wspomina żadna z biografii KW. Brytyjski dżentelman spotkał się z KW podczas tej wizyty i powiedział prasie, że powitał KW pseudonimem, pod jakim był znany w dniach wojny, że KW rozpoznał go, i że obaj wspominali ten czas.

 

Myślę, że to był sam wikariusz generalny tej diecezji, który złożył oświadczenie, że chociaż to wszystko wydawało się niewiarygodne, świecki katolik był znany mu osobiście i był szanowanym członkiem diecezjalnych świeckich. Ten problem został szybko zapomniany przez wszystkich. Jest w obiegu książeczka Ab initio, która wymienia ​​inne zarzuty dotyczące Karola Wojtyły.

 

Wracając do s. Łucji 2, kilka lat temu kiedy Carlos Evaristo opublikował książkę po spotkaniu s. Łucji 2 z kard. Padiraya, biskupem Michaelappa, ks. Pachehos i on sam, zwolennicy Fatimy, łącznie z pewnymi księżmi z SSPX, skoczyli na niego twierdząc, że mówił bzdury, i że “s. Łucja” nigdy nie powiedziałaby takich rzeczy. Ale teraz wydaje się, że Evaristo mówił prawdę, a tylko ta kobieta z wywiadu nie była prawdziwą s. Łucją.

 

Pozdrawiam i niech Bóg błogosławi

N C

źródło:

http://www.traditioninaction.org/Questions/B059_ConcurOnLucy.shtml

 

 

One Response to Czy Wojtyła jeździł do Anglii w czasie II Wojny Światowej ?

 1. veritas 11/05/2013 at 22:31 #

  John Paul II dances to rock music with youth
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A005rcPopeDancing.htm

  JPII joins hands and raises his arms in dancing movements at a meeting with youth in Olomouc.
  The new liberal gestures inspired by Vatican II are now commonplace.
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A047rcDancing7.htm

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE