Uznaje, że tradycyjni katolicy cały czas mieli rację

Newcardinal Admits that Vatican II Lied
Acknowledges that Traditional Catholics Were Right All Along

Novuskardynał przyznaje: II SW kłamał

Uznaje, że tradycyjni katolicy cały czas mieli rację

http://www.traditio.com/comment/com1304.htm

The TRADITIO Fathers -24.04.2013             tłumaczenie Ola Gordon

com1304w

Novuskardynał Walter Kasper, biskup na II SW (1962-65)

Teraz przyznaje, że tradycyjni katolicy cały czas mieli rację

Liderzy modernistycznego soboru oszukali Kościół

ukrywając heretyckie “bomby zegarowe” w dokumentach soborowych

pozwalając na heretyckie interpretacje po przejęciu procesu wdrażania przez modernistów

takich jak główny architekt “nowej liturgii” Hannibal Bugnini

Były przewodniczący papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan potwierdził prawdę o tym co tradycyjni katolicy mówili cały czas, że liderzy modernistycznego II SW oszukali Kościół ukrywając heretyckie “bomby zegarowe” w dokumentach soborowych. Te bomby zegarowe ukrywano pod dwuznacznym językiem, brzmiącym tradycyjnie żeby zdobyć głosy konserwatywnych biskupów, ale pozwalając na jego heretycką interpretację po przejęciu procesu wdrażania dekretów soboru przez modernistów, takich jak architekta “nowej liturgii”, Hannibala Bugniniego.

Novuskardynał Walter Kasper, który był soborowym biskupem, dokonał tego wyznania 12.04.2013 w L’Osservatore Romano, dzienniku novuspapieża. Napisał: “W wielu miejscach ojcowie soboru musieli znaleźć kompromisową formułę, w której często stanowiska konserwatywnej większości zamieszczone są tuż  obok tych z postępowej mniejszości, opracowanej w celu ograniczenia ich. Dlatego teksty soborowe mają ogromny konfliktowy potencjał, otwarte drzwi na selektywne ich przyjęcie w każdym kierunku”.

W ten sposób Kasper potwierdził to co Michael Davies i inni tradycyjni historycy pisali od roku 1963.  Faktycznie taka była teza książki Daviesa z 2003 roku “Liturgiczne bomby zegarowe II SW: zniszczenie wiary katolickiej poprzez zmiany w katolickiej religii” [Liturgical Time Bombs in Vatican II: The Destruction of the Catholic Faith through Changes in Catholic Worship] Kasper mówi, że dokumenty soborowe były celowo sporządzone tak by pozwolić na modernistyczne interpretacje, kiedy po soborze dostały się w ręce radykalnych postępowych teologów i biskupów. Kasper przyznaje, że same teksty soborowe są konfliktowe, nie z uwagi na jakieś późniejsze złe ich interpretacje, jak Benedykt XVI próbował twierdzić w swojej teorii o”hermeneutyce ciągłości”.

Modernistyczna mniejszość na II SW potajemnie podważyła dogmaty prawdy nauczane przez tradycyjne magisterium Kościoła przez 2.000 lat w takich kwestiach jak:

  • dwa źródła Objawienia Publicznego: Pismo Święte i Święta Tradycja
  • inspiracja Pisma Świętego
  • konieczność łaski dla zbawienia
  • konieczność Chrztu
  • koniec małżeństwa
  • cztery ostatnie rzeczy: śmierć, sąd, niebo i piekło.

 

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE