Tajne teczki Bugniniego: Iran oskarża Żydów

The Secret Files of Bugnini: Iran Accuses the Jews

Tajne teczki Bugniniego: Iran oskarża Żydów

http://www.smirkingchimp.com/thread/25239

ppfuchs – 30.11.2009             tłumaczenie Ola Gordon

 

Tuż po ukazaniu się podpalającego artykułu 28 listopada w New York Times, rząd Islamskiej Republiki Iranu ujawnił teczki nieznanych wcześniej dokumentów należących do abpa Bugniniego za pośrednictwem stałego przedstawiciela przy ONZ. Wcześniej nieznane prywatne dzienniki i pisma abpa Bugniniego, byłego nuncjusza papieskiego w Iranie, już wywołały poważną dyskusję o kryzysie międzynarodowym. Irański rząd twierdzi, że dokumenty wyraźnie pokazują “tajny plan zniszczenia tradycyjnej religii przez światowe żydostwo. Dokumenty te pokazują, że abp Bugnini spiskował z Żydami by najpierw zniszczyć Kościół Katolicki, a następnie zaplanować atak na inne wyznania, które nie są w judaizmie”.

Weterani-obserwatorzy odrzucili te oświadczenia głównie dlatego, że wydano je przy pomocy Instytutu Nieholokaustycznej Prawdy [Institute for Non-Holocaust Truth] w Teheranie. Dokumenty te rzekomo znalazł członek tego Instytutu w bibliotece słynnego handlarza dywanów w Teheranie, który, jak powiedział, nabył je podczas zakupu kilku rzadkich dywanów od byłego papieskiego nuncjusza.

Dokumenty mają jeszcze zostać niezależnie zbadane, ale jeśli okażą się wiarygodne, mogą posłużyć jako odgromnik do historycznej debaty. Najbardziej potencjalnie kontrowersyjny jest dokument zatytułowany “Plan zniszczenia Kościoła Katolickiego nową liturgią” [Plan for Destroying the Catholic Church with New Liturgy]. Jak doniesiono, dokumenty zawierają następujące punkty:

1.) W liście do rzekomego współkonspiratora Bugnini wyraża opinię, że wprowadzenie liturgii narodowej nie wystarczy by zniszczyć Kościół. “Potrzebna jest bardzo zła muzyka”. Widocznie odpowiadając na sugestię tego korespondenta, Bugnini wyraża wątpliwość żeby kościół faktycznie zgodził się na używanie w liturgii instrumentu takiego jak gitara. Spiskowiec mówi, że gdyby to się udało, byłby to początek zgnilizny w Kościele od wewnątrz.

2.) Bugnini proponuje wyszukiwać współspiskowców wśród jezuitów, którzy mogą napisać muzykę “niszczącą kościół” i sugeruje, by amerykańskie miasto St Louis było ewentualnym miejscem znalezienia spiskowców.

3.) Bugnini ujawnia szeroko zakrojone badanie psychologiczne, które według niego pokazuje, że liturgia narodowa “usunie bariery”, co spowoduje, że członkowie kleru będą molestować dzieci. Bugnini specyficznie wymienia wyraz-kod “Kumbaya”, który ma wywoływać niezaprzeczalny bodziec seksualny. [kumbaya = człowiek uprzejmie pobożny i naiwnie optymistyczny http://www.urbandictionary.com/define.php?term=kumbaya

Kiedy zapytano irańskiego przedstawiciela przy ONZ w jaki sposób Żydzi powiązani są z tą sprawą, odpowiedział: “Oni angażują się we wszystko”. Izraelski przedstawiciel odmówił komentarza, tylko dodał: “Nie będziemy zaszczycać tego odpowiedzią”.

Ale weterani-obserwatorzy wyrazili zdziwienie, że Stolica Apostolska wydawała się chętna do wzięcia udziału w tej dyskusji. Sam papież jako pierwszy skomentował to krótko na cotygodniowej audiencji: “Musimy być bardzo selektywni wobec tych, którzy służą jako święci kapłani w Kościele. Wielka historia liturgii Kościoła jest żywym murem, który nie wpuszcza wiele grzechów. Ci którzy próbowali zburzyć ten mur wyrządzali Kościołowi ogromne szkody”. Niezbyt jasne uwagi papieża później zinterpretował łącznik papieski prałat Geraldo Cadieres: “Ujawniając te dokumenty Islamska Republika Iranu wyświadczyła wielką przysługę Stolicy Apostolskiej. Zawsze było jasne, że wielkie cierpienie zadane Kościołowi kryzysem molestowania seksualnego nie wyszło ze środka Kościoła, ale z jakiegoś spisku z zewnątrz. Teraz mamy tego dowód”. Zapytany czy Kościół przygotowywał się do zaprzeczenia powagi tego kryzysu, Cadieres odpowiedział powołując się na młodego seminarzystę z tego samego seminarium w którym wcześniej był on, Seminarium św. Jana Vianney w Miami. Mówiąc o niedawnym artykule opublikowanym w Miami Herald zacytował tego seminarzystę:

“Trzy lata temu ksiądz z kościoła Garcii został oskarżony o molestowanie chłopców i zrezygnował. Oskarżenia zszokowały Garcię i całą społeczność.

“Może nie chcę być jak on” – pomyślał. Był uczniem szkoły średniej. Miał zapisać się do college Tej jesieni zapisał się na Uniwersytet św. Tomasza mając plany na studia biznesowe. Był tam rok zanim się przeniósł.

Wielu seminarzystów uważa, że kłopoty kościoła faktycznie pomogły im zdecydować by stali się księżmi.

Jest “poczucie w sercu by móc być częścią procesu uzdrowienia” – mówi Garcia. “Ludzie podnoszą się by naprawdę bronić czegoś co kochają”.

Kiedy dziennikarze wyrazili niedowierzanie, że Cadieres popierał opinię tego seminarzysty, że kryzys ten “faktycznie pomógł im zdecydować by stali się księżmi”, szybko udzielił następującej riposty: “Teraz kiedy już wiemy, że był spisek, zachęcamy każdego, łącznie z seminarzystami do zajęcia pozytywnej postawy”.

Komentarze Cadieresa wywołały oburzenie od Jerozolimy do Nowego Jorku. Izraelski ambasador w USA udzielił następującego komentarza: “Ubolewamy, że Watykan dał wiarę tym niezbadanym dokumentom. Chociaż nie wyrażały one oskarżenia przeciwko żydowskiemu narodowi, to implikuje fakt, że zajmują się tym w ogóle”.

Tymczasem zainteresowały się tym katolickie źródła w całym kraju. Percy Gaveston MacFarquar z witryny Nowy Ruch Liturgiczny [The New Liturgical Movement], zajmującej sie ożywieniem liturgii łacińskiej, powiedział: “Ci z nas, którzy walczą by prowadzić czyste i święte życie, wiemy, że tajemnica łaciny pomaga zachować myśli od grzechu”. Ks. Fromageot ze Stowarzyszenia św. Piotra, bractwa tradycyjnych katolików, powiedział: “Ujawnienie tych dokumentów to prawdziwe błogosławieństwo. Pokazuje to co wielu z nas podejrzewało od dawna. Kiedy usłyszałem o tym byłem tak wdzięczny, że zadzwoniłem do matki, która jest pianistką, i poprosiłem by zagrała mi przez telefon “Islamey” Balakirewa!”

I wreszcie w restauracji Thai Tanic naprzeciwko znanego budynku w Waszyngtonie DC przy 14th Street, przeprowadzono wywiad z samozwańczym liberalnym katolickim blogerem Michaelem Winters Sean. Między Pad Thai i sałatką z papai zaproponował następujący komentarz: “Kościół ma wielką mądrość. To zawsze było jasne, że prosząc ludzi, którzy walczą z trudnymi skłonnościami seksualnymi do pozostania w celibacie nie było nierozsądne. Taki był wielki powód Kościoła, który wielu dopiero zaczyna rozumieć tylko wtedy, gdy osiągną wiek średni. Tradycyjna liturgia, w której wielu z nas nie wyrastało, niestety, była nam wyraźnie odmawiana przez tych, którzy nie chcieli byśmy nie zrozumieli przewagi piękna chorału nad seksem analnym. Jesteśmy bardzo wdzięczni rządowi Iranu za ujawnienie tego cynicznego spisku, którego celem jest zniszczenie Kościoła”.

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE