Niepubliczne szkoły katolickie szansą dla Polski i Kościoła

Niepubliczne szkoły katolickie szansą dla Polski i KościołaSzkola

(…)Rzekłeś mi, że Ją kochasz, bo jedyna Ona!(…)

Rzekłeś, że Ona dzisiaj jeszcze zniewolona,

rzekłeś, że odbudujesz Jej wielkość, blask, tęczę!(…)

Wczoraj tak mi mówiłeś. Dzisiaj nad Nią szlochasz…(…)

cuchnie kłamstwem, nierządem- skamląca, naga,

jak ta suka wieśniacza , co pod płotem błaga!…

A ty rzekłeś, że nawet … taką Polskę kochasz!

30.09.2004r.

Lusia Ogińska

 “Moja przeszłość, Panie, dla miłosierdzia Twojego.
Moja teraźniejszość, dla Twojej miłości.
Moja przyszłość, dla Twojej opatrzności. “

   Św. Ojciec Pio

Polska przestaje być sobą.

Widać to wszędzie. Wystarczy wybrać się do centrum handlowego, wyjść na ulicę, a nawet wejść do … kościoła.

Słychać to wszędzie– w rozmowach (nasto-, dwudziesto-, trzydziesto-, itd. -latków), muzyce, filmie (zwłaszcza w propagandowych serialach tak chętnie oglądanych przez nasze córki, mamy i babcie),  telewizyjnych reklamach, nadawanych o każdej porze dnia, bajkach dla dzieci oraz w sztuce.

Czuć to wszędzie– we współczesnej, wrogiej kościołowi kulturze oraz w obyczajach zastępujących katolickie święta i katolicką tradycję, które przemycane są ukradkiem do szkół. Katolickość i polskość są wyśmiewane i obrażane na naszych oczach, oczach gospodarzy, którzy boją się reagować w imię politycznej poprawności – zostali skutecznie znieczuleni.

Masmedia utrudniają młodym, jak i starszym obywatelom, dokonywania świadomych i właściwych wyborów, pozbawiając ich dostępu do prawdy, promując coraz śmielej zakłamaną kulturę śmierci.

Gdzie szukać ratunku? Powiesz, że u Boga, ale Polska coraz rzadziej o pomoc prosi Boga. Woli zatonąć w odmętach grzechu bluźnierstwa, zgorszenia maluczkich, rozpusty, dzieciobójstwa? Ci, którzy jeszcze zdają sobie sprawę z zagrożenia, powoli schodzą do podziemia. Powiesz Rodaku zza oceanu: „przecież Polska to kraj katolicki, stojący na straży cywilizacji łacińskiej”. Jeszcze do niedawna była to prawda. A dzisiaj? To co kiedyś wstydem napełniało nawet pogan, dziś jest uciechą i dumą „postępowego” Polaka. Być może pamiętasz jeszcze Polską tradycję, gościnność, kultywowanie wartości rodzinnych i tęsknisz do tego. Dziś niestety, tradycja traci na znaczeniu, odchodzi do lamusa. Zmniejsza się, w widoczny sposób, przywiązanie Polaków do Wiary i Ojczyzny. W mediach promuje się apostazję i europejskość. Rodzina coraz rzadziej stanowi bezpieczną przystań, pełną ciepła, miłości, wiary i nadziei ale również wyrzeczeń i poświęcenia, która trwa bez względu na przeciwności życia. Coraz częściej za to przypomina bezduszną, roszczeniową instytucję, w której każdemu „coś się od życia należy”.

Jedyna nadzieja w Bogu, a przez Niego w ludziach dobrej woli, w nowym pokoleniu Polaków, którego nie wolno nam zmarnować!

Wróg polskiej duszy jest cierpliwy, systematyczny i konsekwentny w działaniu.

Polacy muszą powrócić do korzeni swojej tożsamości, wyrażonej w trzech słowach – kluczach: Bóg, Honor i Ojczyzna. Na to potrzeba czasu, jasno zarysowanego celu i wytrwałości.

Rodziny katolickie w Polsce czują wielką potrzebę znalezienia bezpiecznego miejsca do wychowania dzieci. Miejsca, które zapewni im rozwój oraz odpowiednią formację duchową, zgodną z chrześcijańskimi wartościami i dziedzictwem polskiej tradycji. Dlatego też bezcenne w dzisiejszych czasach są inicjatywy rodziców zmierzające do utworzenia własnych, niepublicznych szkół – szkół, które będą służyły Kościołowi i Polsce.

Taką inicjatywę i trud podjęli założyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu. Szkoła została założona w 2012 roku przez Stowarzyszenie Na Rzecz Utworzenia i Rozwoju Katolickiego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Brzegu. Placówka swoją działalność rozpocznie 01.09.2013r. Być może będzie to najmniejsza szkoła w województwie Opolskim, ponieważ składać się będzie z jednego oddziału liczącego 10 uczniów. Lecz nie o ilość chodzi, ale o jakość.

Mało liczne klasy dają nieporównanie większe możliwości dla rozwoju talentów dzieci, ułatwiają kontakt z nauczycielem i indywidualizację w procesie nauczania. Szkoła stawia sobie za cel: wychowanie w wierze katolickiej i patriotyzmie, naukę o cnotach oraz wprowadzanie ich w życie, zindywidualizowany tok nauczania przy pomocy systemu tutor (stały kontakt rodziców z nauczycielem oraz wspólne planowanie rozwoju dziecka), wsparcie rodzicielstwa i małżeństwa katolików, promowanie wiary katolickiej i miłości do ojczyzny oraz zachęcanie katolików do ciągłego procesu nawracania się.

Jako inicjatorzy dzieła, serdecznie zachęcamy wszystkich Polaków w kraju i na obczyźnie do podejmowania tego typu działań.

Należy liczyć się z wieloma trudnościami, tym bardziej, że placówki tego typu raczej nie znajdują wsparcia u decydentów. Doświadczamy tego na co dzień w naszej lokalnej społeczności, ale to tylko motywuje nas jeszcze bardziej. Cały etap uciążliwego procesu biurokratycznego, który trwał ok. 2 lat, mamy już za sobą. W chwili obecnej borykamy się już tylko z problemami finansowymi. Zostaliśmy pozbawieni przez Samorząd dotacji (należnej każdemu uczniowi bez względu na typ szkoły) przez pierwsze 4 miesiące funkcjonowania szkoły – to bardzo utrudnia nam start. Dlatego wszystkich tych, którym leży na sercu dobro Polski i Kościoła, zachęcamy do wsparcia finansowego naszej szkoły lub innych inicjatyw o podobnym charakterze.

Takie szkoły to nie jest zwyczajny biznes, ale przedsięwzięcie, którego największymi beneficjentami są nasze dzieci, Polska i Kościół!

Magdalena Krzemowska, Prezes

Stowarzyszenia

Na Rzecz Utworzenia i Rozwoju

Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

 w Brzegu

 

 

 Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Na Rzecz Utworzenia i Rozwoju Katolickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzegu

Ul. Ks. Makarskiego 49

49-300 Brzeg

Bank Zachodni WBK S.A.

KONTO: 54 1090 2141 0000 0001 1984 2330

IBAN: PL54 1090 2141 0000 0001 1984 2330

SWIFT CODE: WBKPPLPP

 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu

Adres szkoły:

49-300 Brzeg
ul. Piastowska 18
Tel. 00 48 795 426 933, www.nspbrzeg.szkolnastrona.pl

 

 

2 Responses to Niepubliczne szkoły katolickie szansą dla Polski i Kościoła

 1. rzymianin 23/03/2013 at 23:58 #

  Długa droga, ale chyba rzeczywiście jedyna -- zacząć budować nowe, młode, narodowo -- katolicke, nie wypaczone pokolenie Polaków.
  A że to dobra droga, dowodzi to, że nie dostali należnych im funduszy -- ktoś się boi.
  Pomóżmy im finansowo i medialnie!

 2. KSC 24/03/2013 at 09:13 #

  no właśnie , kiedy bylem naiwny to myślałem; Radia Maryja na początku swojej drogi rozpocznie taki ruch:

  -- szkoły Radia Maryja
  -- radio Radia Maryja
  -- gazeta Radia Maryja
  -- fabryki Radia Maryja
  -- uniwersytety Radia Maryja
  -- banki Radia Maryja
  etc
  i posyłałem pieniądze

  a tu okazało się, ze w redakcji Radio Maryja zabrakło miejsca dla Radio Maryja.

  Podobnie może być i tu , trzeba budować szeroko , a nie partykularnie , to ma być ruch ogolno polski. Ale i temu wysiłkowi życzymy najlepiej.

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE