Geje mogą wstrząsnąć stosunkami polsko-rosyjskimi

 Geje mogą wstrząsnąć stosunkami polsko-rosyjskimi

ie-logo

 Były prezydent Polski Lech Wałęsa wywołał burzę negatywnych uwag w mediach europejskich, bo powiedział, że homoseksualiści “mają siedzieć w ostatniej ławce w parlamencie, a nawet dalej, bo – za ścianą” Polska sprzeciwia się legalizacji jednopłciowych kohabitacji, która jest ostatnio promowana w Europie. Może to być powód, aby wstrząsnąć polsko-rosyjskimi stosunkami.

Polska jest jednym z ostatnich bastionów prawdziwych religijnych sił na Zachodzie, które nie zgadzają się z “cywilizacyjnym” trendem, ktory daje gejom ten sam status co większości. Polski parlament, Seim, odrzucił trzy projekty pod koniec stycznia n/t cywilnych praw homoseksualistów. Projekty te dawaly mozliwosc zawierania tak zwanych “umów o partnerstwie”, choć bez szans na adopcję dzieci.

Wśród inicjatorów tych przepisow była partia rządząca Platforma Obywatelska pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska. Głosowania pokazały, że partia została podzielona w tej sprawie. Czwarta czesc (50 z 207) członków głosowało przeciw dalszemu rozpatrzeniu. Kilku członków gabinetu nie zgadza się z polityką premiera. Tak więc, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział podczas debaty, że inicjatywa  wchodzi w konflikt z artykułem 18 Konstytucji RP, który mowi, że “małżeństwo jest związkiem między mężczyzną i kobietą.” Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski wcześniej stwierdził, że ludzie, którzy publicznie wystepuja jako homoseksualisci, nie moga pracować jako nauczyciele.

W tym sensie, demarche Wałęsy, jako legendarnego lidera Solidarności i antykomunisty, zadalo potężny cios ofensywie homoseksualnych osób nie tylko w Polsce, ale także w Europie. “Lech Wałęsa to nie jest  byly działacz Komsomołu Kwaśniewski, który  wystepuje pod sztandarem burżuazyjnej demokracji, wolności, tolerancji i szeroko rozumianej pederastii, jaka tylko może być” powiedzial Vladimir Skaczko, redaktor naczelny Kiev Telegraph,  o laureacie  Pokojowej Nagrody Nobla.

W piątek w TVN24 Wałęsa powiedział, ze homoseksualisci próbowali zdominować  życie publiczne. “Szanujemy większość i demokrację.  Większość zbudowała demokrację i demokracja należy do niej. A teraz mamy mniejszość ktora chce przewodzić większości”, powiedział Wałęsa. “Nie chcę tej mniejszości, z którymi się nie zgadzam, ale co jestem tolerancyjny do, do parady na ulicach, odwracając głowy moich dzieci i wnuków”, powiedział Wałęsa.

Zaraz po tym oświadczeniu, Wałęsa przestał być “jednym z tych dobrych” do “tolerancyjnym” Zachodu i stał się “agentem KGB o nazwie Bolek”.

Był oskarżony o czynienia z osobistymi problemami natury materialnej, a nie wspieranie zdobyczy demokracji. “Mimo doświadczeń prezydencji i lata współpracy z liberalnej inteligencji, która była filarem polskiej transformacji – jest wciąż ten sam elektryk ze stoczni Jest konserwatywny w swoich poglądach, z Maryi Dziewicy w klapie i. wrażliwy na każdy przejaw “świętokradztwo” (w szczególności, był przeciwny koncert Madonny w Warszawie), “niezależny portal Salon24.pl napisał.

Strona ubolewa, że ​​Wałęsa nie mógł ukryć niechęci do homoseksualistów publicznie, więc jego zasługi “nie może być skutecznie wykorzystywane przez państwo polskie.” Co było do przyjęcia 20 lat temu obecnie jest niedopuszczalne, “że strona Trudno nie zgadzają się, że:. Rozpad społeczeństwa zachodnich osiągnęła szczyt w bezprecedensowo krótkim czasie.

Europejskie i liberalne gazety rozprawienia się z Wałęsą, jak również. Der Spiegel napisał, na przykład, że Lech Wałęsa był nietaktowny człowiek. Austriacki Heute.at stronie napisał, że Wałęsa zapewniono “szokujących ataków na gejów”. Francuska gazeta Le Parisien napisał, że był szczęśliwy odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie i “pokazał, że nie podziela poglądów postępowych wiele.”

Francja i inne kraje europejskie w sposób zdecydowany krok w kierunku tej samej płci, “humanizmu”, nie należy się spodziewać, że jego zwolennicy w Polsce będzie ściszyć agresywną obronę ich stanowisk. Dlatego Ruch Palikota partia parlamentarna nominowany Anna Grodzka – Polski pierwszy w historii transseksualnej MP, na stanowisko zastępcy marszałka Seim. Lider partii Janusz Palikot powiedział, że jej kandydatura symbolizowane “filozofię równości i przeciwdziałania dyskryminacji.”

Ogólnie rzecz biorąc, Polska widzi spadek legalizacji związków tej samej płci, a to wektor rozwoju jest nie do przyjęcia dla kraju. Polski podręcznik dla pielęgniarek i położnych określa homoseksualizm jako “patologii”. Według ostatnich sondaży 60 procent Polaków sprzeciwia małżeństw homoseksualnych. Kilku biskupów Kościoła katolickiego podziękował członkom polskiego parlamentu do odrzucenia ustawy o “partnerstwa”. W tym kontekście stanowisko polskiego społeczeństwa pokrywa się z Rosją, a to jest dobry powód, aby wyciągnąć stosunki rosyjsko-polskie z zastoju.                                                                                                                                                                                

 Lyuba Lulko

Pravda.Ru

http://english.pravda.ru/world/europe/05-03-2013/123977-russia_poland_gays-0/#

 

2 Responses to Geje mogą wstrząsnąć stosunkami polsko-rosyjskimi

  1. wtek 05/03/2013 at 21:36 #

    Samo wspomnienie nazwiska Lech Wałęsa na początku artykułu odstrasza od czytania reszty. Co gorsze, może odtraszyć od czytania Gazety Warszawskiej.

  2. KSC 05/03/2013 at 21:45 #

    ciekawe jest to , ze Rosja coś takiego komentuje

    KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE