Żydowski parlament obraduje w… Krakowie

Żydowski parlament obraduje w… Krakowie

Data dodania:  Ostatnia aktualizacja: 

Europejski Parlament Żydowski (EJP) rozpoczął wczoraj swoje obrady w sali obrad krakowskiej rady miasta. To nowa instytucja powołana przez Europejską Unię Żydów, a wyłoniona w drodze głosowania internetowego. Pomysłodawcą powołania takiej instytucji był Szimon Peres, prezydent Izraela. W parlamencie zasiada 120 posłów z 45 krajów całego kontynentu. Działalność parlamentu finansuje ukraiński miliarder Igor Kolomoisky.

Żydowski parlament obraduje w... Krakowie [ZDJĘCIA]

zydowski parlament w polsce 2 zydowski parlement w polsce 5107c8df9d005_p 5107c90c84753_p

Europejski Parlament Żydowski powstał w ubiegłym roku, ale szybko zyskuje na znaczeniu. Zaraz po inauguracji parlamentu, jego przedstawiciele zostali przyjęci przez premiera i ministra spraw zagranicznych Izraela, a także króla Jordanii.Główna siedziba EJP znajduje się w Brukseli. Obraduje w tamtejszym gmachu Parlamentu Europejskiego, gdzie dotąd trzykrotnie spotykał się na swoich sesjach. Spotkanie w Krakowie jest pierwszym poza Brukselą.

Jego gościem był wczoraj ambasador Izraela w Polsce.

Na sali obecni byli także polscy posłowie Jarosław Sellin (PiS), Marcin Święcicki i Beata Małecka-Libera (oboje PO) – przewodnicząca polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej. Dziś na sesji ma się pojawić Igor Kolomoisky, do którego należą m.in. linie lotnicze Aerosvit, które do niedawna utrzymywały połączenie Ukrainy z Krakowem i klub piłkarskiDnipro Dniepropietrowsk.

Posłów powitał prezydent Jacek Majchrowski, który wskazał na wielowiekową tradycję tolerancji i wielokulturowości Krakowa. Współprzewodniczący parlamentu Joel Rubinfeld (Belgia) mówił o trzech powodach zorganizowania sesji właśnie w Krakowie. Pierwszy to fakt, że Polska była przed II wojną światową centrum życia żydowskiego. Drugi to odradzanie się tutaj tego życia obecnie. – A po trzecie, Polska od kilkudziesięciu lat jest przyjacielem państwa Izrael – podkreślał.
Parlament jest organizacją lobbingową. Za główne cele stawia sobie walkę z antysemityzmem i promowanie interesów państwa Izrael w Europie.

Joel Rubinfeld, składając wczoraj sprawozdanie z działalności parlamentu podkreślił, iż współczesny antysemityzm w Europie ma różne oblicza. Inny jest na zachodzie kontynentu, gdzie napędza go konflikt żydowsko-muzułmański, a najtragiczniejszym przejawem było zastrzelenie uczniów w żydowskiej szkole w Tuluzie. Na przykładzie Estonii i Węgier mówił o odradzaniu się nazizmu. Przedstawiciele parlamentu interweniowali w obu tych krajach. Podobnie zareagowali, gdy w internetowym sklepie firmy Apple pojawiła się antysemicka aplikacja.

Wśród żydowskich posłów są dwie Polki. Jedna z nich to Klaudia Klimek, przewodnicząca krakowskiego oddziału Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Jest przewodniczącą komisji ds. mediów.

– Zależy nam na tym, by zademonstrować, że chodzi nam nie tylko o te ważne i tradycyjne dla organizacji żydowskich kwestie jak Holocaust czy antysemityzm, ale także upowszechniać wiedzę o współczesnym życiu żydowskim w Europie. Dlatego przygotowaliśmy projekt stworzenia sieci dziennikarzy obywatelskich, którzy będą informowali o przejawach tego życia – tłumaczy Klaudia Klimek.

Krakowska sesja ma się zakończyć m.in. przyjęciem konstytucji parlamentu, czyli jego statutu. Dzisiejszy dzień posłowie spędzą w Muzeum Auschwitz, a po wieczornych obradach w Krakowie spotkają się na gali w hotelu Sheraton.

6 Responses to Żydowski parlament obraduje w… Krakowie

 1. bratpiotr 29/01/2013 at 22:45 #

  Data: 29 stycznia 2013

  POLSKIEJ RODZINIE ODEBRANO KILKUMIESIĘCZNE DZIECKO

  Wybrane z komentarzy -- http://www.monitor-polski.pl/zydowskie-mordy-na-polakach-antysemityzm-czy-prawda-historyczna/

  27.01.2013r.wieczorem, o g.19.30 w głównym wydaniu wiadomości w żydo-TVP1 pokazano Polakom, jak prawo żydo-systemu RP chroni polską rodzinę.
  Powód odebrania dziecka: młodzi, dwudziestokilkuletni rodzice nie maja pracy i tym samym nie gwarantują prawidłowej opieki nad dzieckiem.
  Takie prawa ustanowiły żydo-władze RP.
  Dziecko przekazano rodzinie zastępczej, która w związku z tym otrzyma odpowiednie, przewidziane „prawem” dofinansowanie.
  Rządzące RP przestępcze bandy po 1990r. zlikwidowały w Polsce ponad 10 mln miejsc pracy. Teraz przy pomocy prawnego systemu bezprawia żydo-władza RP odbiera bezrobotnym polskim rodzinom ich dzieci.
  Telewizyjny przekaz o tym wydarzeniu nie był zwykłą informacja, to było ostrzeżenie skierowane do młodych Polek i Polaków: nie zakładajcie rodzin, nie rozmnażajcie się, bo i tak odbierzemy wam wasze dzieci !!!
  Bo jeśli w Polsce, już w 2004r. faktyczne bezrobocie wynosiło 52%, a GUS podaje, że najwyższy wskaźnik bezrobocia występuje wśród młodych Polek i Polaków, to dzisiaj przy narastającym kryzysie, kierowane przez żydo-system RP ostrzeżenie do młodych Polaków należy traktować poważnie – ale jednocześnie jako dowód zbrodni żydo-władzy RP na polskim narodzie.
  Dziwnym zbiegiem okoliczności ostrzeżenie wysłane do młodych Polek i Polaków pojawiło się dzień po tym, gdy sejm odrzucił procedowanie skandalicznych i absurdalnych projektów ustaw o tzw. związkach partnerskich.
  Mogliśmy oglądać w TV jak cywilizacyjny wybryk natury i chyba przypadek nie tylko psychiatryczny – premier żydo-rządu RP krytykował sejm za przebłyski ludzkiej normalności, za to że są jeszcze ludzie, którzy bronią cywilizacji przed terrorystycznym zamachem żydo-masońskich zbrodniarzy.
  Polacy muszą też wiedzieć, że kary więzienia w Polsce odbywają ludzie nie płacący zasądzonych alimentów. Ci „skazańcy” nie płacą, bo nie mają pracy, a jeśli już ją mają, to zapłata za tę pracę starcza zaledwie na ich własne podstawowe potrzeby.
  Więźniowie w Polsce, po 1990r., nie pracują – bo przecież nie starcza pracy nawet dla „wolnych” Polaków. Koszt utrzymania jednego więźnia przekracza 2,5 tys. złotych – i obciąża nas podatników.
  27.01.2013r. kursował po Warszawie tramwaj, który zamiast tablicy z numerem linii miał tablicę z gwiazdą Dawida – tak m.in. upamiętniono w stolicy kraju międzynarodowy dzień holokaustu.
  Powolny holokaust Polskiego Narodu trwa nieprzerwanie od sierpnia 1980r.

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ! ! !

 2. KSC 29/01/2013 at 23:03 #

  Polacy niestety nie są ju narodem systemu, ale jego skutków.

  Nie potrafią myśleć i działać systemowo, a jedynie płakać nad losem , który zgotowali im inni

  http://gazetawarszawska.com/2013/01/29/poparcie-dla-posel-profesor-pawlowicz/

  Ile to osób wyrazi poparcie tej roztropnej posłance?

  Obawiam się , że do polowy przyszłego tygodnia wszyscy się od niej odsuną.

  KSC

 3. bratpiotr 29/01/2013 at 23:37 #

  Poprzez przystąpienie Polski do Unii Europejskiej Polska automatycznie utraciła swą suwerenność. Bardzo mało Polaków o tym wie, ale zgodnie z “prawem” międzynarodowym tak jest naprawdę. Najlepszy dowód: to kolor paszportów obywateli polskich “czerwony”.
  W tej sytuacji Polacy zostali pozbawieni prawa o samostanowieniu. W przypadku jakiegokolwiek buntu, czy powstania Narodu Polskiego -- Polska może być potraktowana przez władze UE w Brukseli jako “zbuntowana prowincja” ze wszelkimi reperkusjami.
  Jeśli chcemy ratować Polskę -- musimy najpierw wystąpić z Unii Europejskiej!

 4. KSC 30/01/2013 at 07:49 #

  “Bardzo mało Polaków o tym wie,….”

  ==============================

  Tylko nieliczni coś wiedza, bo tylko nieliczni myślą o Polsce.

  KSC

 5. KSC 30/01/2013 at 07:52 #

  Lada chwila będą odnowione “przywileje kaliskie” -- formalnie, bo praktycznie już funkcjonują.

  http://gazetawarszawska.com/2012/09/01/zydzi-pod-opieka-rzadu-polskiego/

  KSC

 6. KSC 30/01/2013 at 19:50 #

  To nic nie wnosi do naszej gazety

  KSC

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE