„Obronić Prawdę” – List otwarty do Polek i Polaków

„Obronić Prawdę” – List otwarty do Polek i Polaków

„Obronić Prawdę”. Taki tytuł będzie nosił film Bohdana Poręby o Jedwabnem. Nasza propozycja odnośnie tytułu filmu  ,została przez reżysera przyjęta, jako logiczna konsekwencja wydanej przez Fundację Polskie Gniazdo, w 2010 roku książki „Obronić Polskość”, będącej podsumowaniem 75 lat życia, szczerze kochającego  swoją Ojczyznę wybitnego Polaka, wybitnego reżysera filmowego i teatralnego, harcerza oraz działacza społecznego i politycznego, członka rady Fundacji Polskie Gniazdo – Bohdana Poręby.

W tytule  zawiera się cały sens tego filmu, mającego na celu pokazanie w sposób obiektywny i prawdziwy, dokonanego w dniu 10.07.1941r. niemieckiego mordu na kilkuset mieszkańcach Jedwabnego, narodowości żydowskiej. Ponieważ skala różnych fałszerstw historii i ich późniejszego wykorzystywania do realizacji bieżących celów politycznych i gospodarczych ma stałą tendencję wzrostową, obrona prawdy dotycząca polskiej historii jest obecnie realizacją naszych  elementarnych interesów  narodowych, obrony  naszej godności i chrześcijańskich wartości zawartych w triadzie PRAWDA-DOBRO-PIĘKNO. Jednocześnie film ten byłby początkiem procesu rehabilitacji nieprawdopodobnie skrzywdzonych przez oprawców stalinowskich,  braci Zygmunta i Jerzego Laudańskich, na których pod groźbą utraty życia wymuszono w łomżyńskim UB, w 1949r fałszywe zeznania, a tym samym rehabilitacji  w imię prawdy, wszystkich niesprawiedliwie osądzonych.

Fundacja Polskie Gniazdo jest statutowo zobowiązana do organizowania obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową, na fundamencie nauczania Jana Pawła II ,zawartym w jego testamencie dla Polaków – „Pamięć i Tożsamość”. Otwieramy niniejszym możliwość wpłat darowizn dla darczyńców pragnących wesprzeć ideę obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową, a konkretnie wesprzeć finansowo projekt filmu o Jedwabnem „Obronić Prawdę”.

W chwili obecnej istnieją dwie możliwości wsparcia filmu „Obronić Prawdę” w reżyserii Bohdana Poręby:

1)      Przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2012 na rzecz Fundacji Polskie Gniazdo

50-433 Wrocław, ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 26B,  KRS: 0000252071

2)      Wpłata darowizny na konto bankowe Fundacji Polskie Gniazdo w PKO BP S.A.

3 Oddział we Wrocławiu – nr konta: 37 1020 5242 0000 2702 0162 5854

– odbiorca wpłaty: Fundacja Polskie Gniazdo

– adres odbiorcy wpłaty: 50-433 Wrocław, ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 26B

– opis wpłaty: darowizna na film „Obronić Prawdę”-obywatelski mecenat nad kulturą narodową.

W niedalekiej przyszłości przewidujemy wprowadzenie cegiełek na sfinansowanie produkcji filmu „Obronić Prawdę”, w kwocie 200,-zł, w postaci certyfikatu imiennego wraz z książką „Obronić Polskość”, w której to na stronach 360-367 znajduje się opis wymuszania fałszywych zeznań przez Urząd bezpieczeństwa w Łomży na braciach Laudańskich.

Zwracamy się z apelem do polskich Fundacji i Stowarzyszeń w kraju i poza jego granicami, a także polskich firm i osób fizycznych o masowe przyłączenie się do współtworzenia filmu, który powinien być tak samo ważny w historii Polski i polskiego kina jak filmy „HUBAL”, „POLONIA RESTITUTA” , czy „ZMARTWYCHWSTANIE”

OBROŃMY RAZEM PRAWDĘ!

Jerzy Ziomek – Przewodniczący Rady Fundacji Polskie Gniazdo

Marian Jakubiszyn – Prezes Zarządu Fundacji Polskie Gniazdo

fundacja@polskiegniazdo.pl, www.polskiegniazdo.pl, tel. 71 341 53 91

 

 

Do wiadomości:

1)      Bohdan Poręba

2)      Nowy Ekran – redaktor naczelny p. Tomasz Parol

3)      Media, Stowarzyszenia, Fundacje, osoby fizyczne w Polsce i na świecie

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. „Obronić Prawdę” – List otwarty do Polek i Polaków - Wolna Polska - Wiadomości - 05/09/2013

    […] Źródło: http://gazetawarszawska.com/2013/01/20/obronic-prawde-list-otwarty-do-polek-i-polakow/ […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE