Chiny są gotowe do zwiększenia inwestycji w Iranie

Chiny są gotowe do zwiększenia inwestycji w Iranie

– ambasador Chin.

Chiński ambasador w Iranie Yu Hong Yang w wywiadzie IRNA w Bojnourd przed wyjazdem do prowincji Chorasan Północnej powiedział, że chińskie firmy chcą inwestować w handlu Iranu i projektów gospodarczych.

Zgodnie z chińskimi dyplomatami, nielegalne działania w wielu krajów, które  nałożyły sankcje gospodarcze na Iran, nie wpłynęły na pragnienie chińskich przedsiębiorstw do inwestowania w gospodarkę Iranu. Chiński ambasador w Iranie powiedział, że rządy i narody obu krajów dąży do dalszego wzmocnienia dwustronnych stosunków.

Yu Hong Yang powiedział, że w niedalekiej przyszłości Khorasan Północna prowincja odwiedza przedstawiciele chińskich firm, aby dowiedzieć się o możliwościach w prowincji i identyfikacji projektów, które mogliby zainwestować. Chiński dyplomata powiedział, że chińska ambasada w Iranie będzie zachęcać chińskich inwestorów do rozszerzenia działalności gospodarczej w Iranie, a także do udziału w różnych projektach irańskich w takich dziedzinach jak turystyka, kolei, przemysłu spożywczego i rolnictwa.

Poinformowano, że w chwili obecnej w różnych dziedzinach gospodarki Iranu są aktywne około 70 chińskich firm. Są to przede wszystkim udział w realizacji projektów kolejowych, podjęcie budowy zapór i systemów nawadniających

Szczegóły: http://regnum.ru/news/economy/1611782.html # ixzz2HaZhqoJC

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE