Lista nagłych zgonów:121210 Krzysztof Zalewski zamordowany.

Nie żyje Krzysztof Zalewski.

Zajmował się “katastrofą smoleńską”.

Narzędzie : bagnet

Miejsce : biuro

Krzysztof Zalewski, ekspert lotniczy, który między innymi badał przyczyny katastrofy smoleńskiej, został zamordowany –

Do tragedii doszło siedzibie wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskie

Do tragedii doszło siedzibie wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskie /RMF

Portal podał, że Krzysztof Zalewski został zamordowany w Warszawie. Do tragedii doszło w poniedziałek popołudniu w siedzibie wydawnictwa Magnum-X przy ulicy Grochowskiej na Pradze.

– Do środka wszedł 48-letni mężczyzna i zaatakował nożem osoby, które tam przebywały. Poranił nożem 46-latka, który był w tym biurze. Ten, wskutek odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu. Nie udało się go uratować – powiedział po południu rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

Na miejscu jest prokurator. – Na razie nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji – ucina prokurator Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Krzysztof Zalewski był ekspertem lotniczym. Badał przyczyny katastrofy smoleńskiej. Krytykował raporty komisji MAK i komisji Jerzego Millera. Na temat katastrofy wielokrotnie mówił w wywiadach, których udzielał mediom.

Tragedia w Warszawie

Wcześniej informowaliśmy o tragedii, do której doszło w Warszawie. Jak pisaliśmy, sprawca poza nożem miał jeszcze przy sobie mały ładunek pirotechniczny. Chwilę po ataku, ładunek wybuchł mu w dłoni. 48-latek został ciężko ranny w rękę i brzuch. Wybuch ranił też lekko innego mężczyznę, który przebywał w tym czasie w biurze.

 

Więcej na ten temat

  • Wybuch w Warszawie, 1 osoba nie żyje

    Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 46-latka, który zmarł ugodzony nożem w biurze na warszawskim Grochowie. Na miejscu tragedii – w siedzibie wydawcy magazynów wojskowych – doszło też do wybuchu, w którym ucierpiały dwie osoby, w tym nożownik. więcej »

Z informacji policji wynika, że sprawcy po przewiezieniu do szpitala amputowano dłoń. Jego stan jest ciężki. Drugiemu rannemu udzielono pomocy ambulatoryjnej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wcześniej PAP informowała, że sprawcą jest prezes wydawnictwa Cezary S.

Zgłoszenie o zdarzeniu policja otrzymała przed godziną 14. Funkcjonariusze ewakuowali z budynku około 40 osób.

INTERIA.PL/PAP

,

Trackbacks/Pingbacks

  1. Lista nagłych zgonów: Krzysztof Zalewski zamordowany | forumemjot - 11/12/2012

    […] http://gazetawarszawska.com/2012/12/10/krzysztof-zalewski-zamordowany/ Share this:TwitterFacebookDodaj do ulubionych:LubięBe the first to like this. Ten wpis został […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE