Nagły zgon oficera BOR-u

W tajemniczych okolicznościach zmarł oficer BOR-u w Kazachstanie. Ze wstępnych oględzin zwłok wynika, że ochraniający konsulat w Ałma Acie Adam A. miał sińce pod oczami i nie można wykluczyć, że jego śmierć mogła nastąpić wskutek udziału innych osób. We wtorek ciało funkcjonariusza trafiło do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Jak ustalił “Super Express”, zmarły oficer był w przeszłości specjalistą w zakresie pirotechniki i zajmował się sprawdzaniem obiektów przed wizytami najważniejszych osób w państwie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia w Kazachstanie oficera BOR – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Zarządzono sekcję zwłok Adama A., które dziś przewieziono do kraju.

Ślepokura powiedział, że prokuratura planuje m.in. przesłuchanie pracowników konsulatu w Ałma-Acie, który ochraniał Adam A. – Na pewno też wystąpimy do Kazachstanu z wnioskiem o pomoc prawną – dodał prokurator.

Podstawą śledztwa jest art. 158 Kodeksu karnego, który przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech dla tego, kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE