Nadwiślański Żydoland

Nadwiślański  Żydoland.
Matka małych dzieci do więzienia za dług u lichwiarzy skarbowych,
a dzieci do przytułku

 

 

Jakie będą ustalenia z kontroli ministerstw ws. zatrzymania samotnej matki z Opola?

IAR | dodane (02:15)

 

Dziś mają być znane wstępne ustalenia z kontroli ministerstw spraw wewnętrznych i sprawiedliwości na Opolszczyźnie, w związku z aresztowaniem samotnej matki z Opola, zadłużonej na kwotę 2 tys. złotych.

Kontrolę w policji i w wymiarze sprawiedliwości w regionie zapowiedział premier oraz szefowie resortów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości.

Policja o zatrzymaniu samotnej matki z Opola: nie byliśmy świadomi sytuacji rodzinnej

Maciej Milewski z komendy policji w Opolu przedstawił wersję funkcjonariuszy o wieczornym zatrzymaniu samotnej matki. – Nie byliśmy świadomi statusu materialnego i sytuacji rodzinnej osoby zatrzymanej – poinformował policjant.
Funkcjonariusze zabrali kobietę do aresztu we wtorek wieczorem, a dwójka jej małych dzieci trafiła do pogotowia opiekuńczego. Policja nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie.

– Tego typu działania są niedopuszczalne, a wyjaśnienie sprawy nie powinno pozostawiać wątpliwości co do tego, kto jest odpowiedzialny za wydarzenia z Opola – powiedział Donald Tusk.

Szef MSW Jacek Cichocki jest zdania, że sąd i policja powinny wykazywać się szczególną wrażliwością, kiedy w grę wchodzi dobro dzieci. Dodał, że jeśli dobro dzieci zostało naruszone, będą wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Sprawę zbadają też Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka. Ten ostatni zapowiedział kontrolę całej dokumentacji w tej sprawie.

Policja: postąpiliśmy prawidłowo

Przedstawiciele policji uważają, że w tej sprawie postąpili prawidłowo. Jak wyjaśniają funkcjonariusze komendy wojewódzkiej w Opolu, policjanci wykonywali polecenie sądu i nie nie mogli odstąpić od jego wykonania, bo czekałoby ich postępowanie dyscyplinarne.

Dopiero na miejscu zorientowali się, że w mieszkaniu oprócz kobiety jest dwoje małych dzieci: 2-letnia córka i 6-letni synek. Funkcjonariusze chcieli pomóc kobiecie. Zadzwoniła ona do paru osób z rodziny, jednak nie udało się znaleźć opieki dla dzieci.

Kobiecie grozi około 20 dni więzienia, ponieważ nie zapłaciła kary nałożonej przez urząd skarbowy. Skarbówka ukarała ją za błąd w prowadzeniu dokumentacji finansowej kwiaciarni. Zamiast faktury miała wystawić rachunek. Pieniędzy na zapłacenie kary nie ma, bo kwiaciarnia upadła.

 

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE