Roy Tov: Najgorszy nazista Był nie tylko Żydem, ale też. . .

The Nastiest Nazi

Najgorszy nazista

Był nie tylko Żydem, ale też. . .

http://www.roitov.com/articles/morel.htm

Roy Tov          tłumaczenie Ola Gordon

 

Społeczność izraelska jest mała. Kiedy tam ludzie spotykają się po raz pierwszy, zachowują się jak prowincjusze spotykający się w dużym mieście. Będą próbować znaleźć wspólnych znajomych z kibuca, z wojska lub z czasów studenckich. Społeczność ta jest tak mała, że często im się to udaje. Izraelscy Żydzi mają inny ciekawy sport: kiedy wymienia się jakiegoś  celebrytę, próbują udowodnić, że ma żydowskie korzenie. “Obama? Tak, jak mówi najnowsza  przyjaciółka jego matki, jest Żydem!” wykrzykują z powagą chrupiąc pistacje. A ponieważ nie jesteśmy rasistami, to musimy robić to samo w odniesieniu do nazistowskich Niemiec. Nie trwało długo by dowiedzieć się, że najgorszy nazista był nie tylko Żydem, ale i Izraelczykiem.

http://gazetawarszawska.com/2012/10/18/potwierdzenie/

 

Izraelska niesprawiedliwość: inne prawo dla innych ludzi

Chwileczkę. Izraelczyk? Wtedy nie istniało państwo Izrael! Cóż, to jest jeden z cudów kiedy ma się do czynienia z nielegalnym państwem nie mającym konstytucji, wytyczonych granic, ani nawet prawidłowej definicji obywateli. Oni  mogą kiedy chcą i bezkarnie terroryzować narody. Mogą również głosić nowe typy społeczności (kibuc), i nielegalne prawa, i nikt nie podejmuje żadnych działań. W artykule “Zachodnia psychuszka zabiła Demjaniuka” opisałem w jaki sposób Izrael odważył się uchwalić prawa z mocą wsteczną żeby prześladować Adolfa Eichmanna i Johna Demjaniuka. Prawa wstecznego nie można uznawać za sprawiedliwe, bez względu na uzasadnienie jego przyjęcia. A zatem bądźmy przynajmniej konsekwentni. Jeśli można uchwalać prawo wsteczne po to by sądzić nazistów, to byli naziści, którzy zostali obywatelami Izraela, muszą być traktowani jak izraelscy naziści z czasów II wojny światowej. Ale jak wyraźnie pokazały raporty Goldstone’a i Beit Oranim, Izraelczycy nie są w stanie odróżnić dobra od zła; a więc oczekiwanie od nich konsekwencji i logiki to zbyt dużo, jak pokazują omawiane tu wydarzenia.

W 2007 roku zmarł w Tel Awiwie Izraelczyk Salomon (Shlomo) Morel, izraelski obywatel od 1994 roku. W tym roku rozpoczęło się śledztwo w sprawie dokonanych przez niego zbrodni wojennych podczas i po II wojnie światowej i opuścił Polskę. Zbrodnie te potwierdziło ponad 100 świadków, łącznie z 58 byłymi więźniami; porównajmy to z kwestionowanymi dowodami – być może fałszywkami – i brakiem świadków w przypadku Johna Demjaniuka. Główne wydarzenie dotyczy okresu kiedy był komendantem obozu Zgoda w Polsce, od maja do listopada 1945 roku. W wyniku tortur zmarło 1500-2000 więźniów. Wydaje się, że Morel odczuwał szczególną radość z dokonywania tych mordów. [zob. artykuł “Potwierdzenie”]

Sprawa Morela pojawiła się w latach 1990, kiedy amerykańsko-żydowski dziennikarz John Sack, opublikował książkę opisującą rzekome “zabójstwa z zemsty” dokonywane przez Żydów mianowanych szefami obozów więziennych po zakończeniu wojny. W 2004 roku Polska zwróciła się do Izraela o jego ekstradycję. Jaka to była okazja, żeby syjonistyczny rząd wykazał się działaniem prawa wstecznego! Ale Izrael odmówił. Jak doniosła Associated Press, polscy oskarzyciele powiedzieli, że Izrael odmówił, gdyż nie było “żadnych podstaw” ekstradycji Morela. Prokurator z polskiego IPN, organu badajacego zbrodnie wojenne, skrytykował tę decyzję, nawiazując do wspierania przez Izrael prześladowań starych ludzi oskarżanych o ludobójstwo przeciwko Żydom w czasie wojny. “Powinna być jedna miara sądzenia zbrodniarzy wojennych oskarżanych o ludobójstwo na Żydach, bez względu na to czy są oni Niemcami, Izraelczykami czy obywatelami innych krajów” powiedziała Ewa Koj z polskiego IPN.

Jej słowa są szczególnie istotne, zważywszy na to, że w lipcu 2005 roku izraelski rząd powiedział, że ten wniosek odrzucono ze względów formalnych, gdyż jako fałszywe odrzucano dużo poważniejsze zarzuty, potencjalnie część antysemickiego spisku, i ponownie odmówił ekstradycji uzasadniając tym, że sprawa Morela uległa przedawnieniu i był chory. Spisek antysemicki. I nagle spiski były legalne, a nawet były w rozkwicie. Ale, oczywiście, to dotyczy tylko sprawy spisków wobec Żydów, mówi izraelski Izraelczyk. Po tej farsie Polska zrezygnowała.

Ten artykuł był idealną sekwencją do “Zachodnia psychuszka zabiła Demjaniuka” opublikowanym tuż po skazaniu Johna Demjaniuka. Czasem można odnieść wrażenie, że wybieram stare i nieważne sprawy, ale tak nie jest. Wydarzenia te zawsze pokazują podstawowe błędy zamieniane na  trwające zbrodnie. Na przykład w sprawie Kav 300, wszyscy znają nazwisko bezwzględnego zabójcy. Był nim Ehud Yatom, agent Shin Beth. Nadal jest wolny, tzn. ma wsparcie państwa Izrael. Oznacza to, że Izrael odrzuca własne prawo zakazujące mordów. W ten sposób państwo Izrael definiuje się jako zbrodniczy byt. Mimo upływu czasu nic się nie zmieniło. Mimo upływu czasu podobnych zbrodni dokonuje się każdego dnia, ponieważ nie poprawia się niesprawiedliwości. Gdyby właściwie odniesiono się do sprawy Morela, nie widzielibyśmy – albo widzielibyśmy skróconą wersję, a dokładniej – zaciętego i bezprawnego prześladowania Johna Demjaniuka. Nikt nie powinien być sądzony trzy razy z powodu tego samego czynu, aż do osiągnięcia żądanego werdyktu. Nierozstrzygnięty, doprowadził do hańbiącego werdyktu wydanego przez niemiecki sąd. Nierozstrzygnięte, te dwa wydarzenia gwarantują popełnienie więcej niesprawiedliwości przez – i w imieniu – Izraela i krajów zachodnich.

W końcu wydaje się, że najgorszy nazista był nie tylko Żydem, ale także Izraelczykiem. Czy Centrum Szymona Wizentala może się do tego odnieść?

Ozeasz 14:10: “Któż jest tak mądry, aby to pojął, i tak rozumny, aby to rozważył? Bo drogi Pańskie są proste: kroczą nimi sprawiedliwi, lecz potykają się na nich grzesznicy“.

zobacz  artykuły

“Potwierdzenie” i “Zachodnia psychuszka zabiła Demjaniuka”

,

Trackbacks/Pingbacks

  1. Roi ToV: Zachodnia psychuszka zabiła Demjaniuka | Gazeta Warszawska - 18/10/2012

    […]  http://gazetawarszawska.com/2012/10/18/roy-tov-najgorszy-nazista-byl-nie-tylko-zydem-ale-tez/ Share this:More […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE