Wariat

Wariat

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. NIEDZIELA ZWYKŁA

16 września 2012 r.

http://dworzak.jezuici.pl/aktualnosci-2/ogloszenia-i-intencje/

Oświadczenie o. Proboszcza: „Z przykrością zauważyłem, że znowu zostają podrzucane w naszym kościele pisemka o treściach niezgodnych z nauką Kościoła. Za pomocą kłamstw szkalują Kościół. Najczęściej nie są podpisane, ale ich treść wskazuje na autorstwo grup schizmatyckich. Ponieważ sieją zamęt w głowach wiernych, uważam za stosowne napiętnowanie kłamstw w nich zawartych, a także podjęcie kroków dyscyplinujących. Dlatego zarządzam, by do końca września nie udzielano w naszym kościele Komunii Świętej na klęcząco. Jeżeli w tym czasie przestaną być podrzucane kłamliwe ulotki do naszej świątyni, to przywrócę możliwość komunikowania na klęcząco”.

Dziś zapraszamy na czuwanie papieskie o g. 17.30.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na diecezjalne Radio Rodzina.

Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców dzisiaj o g. 12.00 w kościele dolnym. Po niej spotkanie dla rodziców. Obecność obowiązkowa.

We wtorek świętujemy św. Stanisława Kostkę, patrona młodzieży oraz MAGIS-u. Z tej okazji zapraszamy młodych w piątek, 21 bm., o g. 19.00 na Mszę św. A potem będzie wiele atrakcji przygotowanych przez młodzież.

Spotkanie organizacyjne dla pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w czwartek, 20 września, o g. 19.00 w dolnym kościele.

Można zapisywać się do grona ministrantów. Terminy spotkań sobotnich wywieszone są w gablocie. Zapraszamy również dziewczynki do zapisywania się do „Dzieci Bożych”. One spotykają się także w soboty. Pragnących śpiewać zapraszamy do scholi dziecięcej. Próby w niedziele o g. 9.15 w kościele dolnym.

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21 i 22 września. Program wywieszony jest w holu kościoła.

Jako mieszkańcy Wrocławia jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w procesji z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty z bazyliki św. Elżbiety do kościoła śś. Stanisława, Doroty i Wacława. Rozpoczęcie 23 września o g. 16.00 Eucharystią w bazylice elżbietańskiej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa.

W kancelarii przyjmujemy zgłoszenia wolnych pokoi dla studentów.

Ogłoszenia stałe:

• we wtorek o g. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli M.B. Pocieszenia

• w środę o g. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO

• zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, która jest czynna w każdy czwartek w g. 17.00 – 18.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 12.00.

• w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30

• spowiadamy na początku każdej Mszy św.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.dworzak.jezuici.pl

Życzymy wielu łask Bożych!

Trackbacks/Pingbacks

  1. Mariaż chamów i żydów w Kościele | Gazeta Warszawska - 23/09/2012

    […] w Polsce, gdzie ogłasza on, że z powodu krążenia wśród wiernych ulotek schizmatyckich -- http://gazetawarszawska.com/2012/09/20/wariat/ -- ów proboszcz zakazuje wydawania Komunii Świętej wiernym, którzy chcą ją przyjąć w […]

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE