Syria: apel do Polaków o pomoc

Syria: apel do Polaków o pomoc

◊   Syryjscy chrześcijanie apelują do Polaków o pomoc. Chodzi o 12 tys. osób odciętych od ponad dwóch tygodni od wszelkiej pomocy humanitarnej. Są to mieszkańcy leżącego na pograniczu z Libanem miasteczka Rableh, które otoczone jest szczelnym kordonem, utworzonym przez odziały rządowe i powstańcze. Nie wpuszczają one do środka pomocy i strzelają do każdego, kto próbuje uciec. Ostatnio snajperzy zabili trzech mężczyzn chcących się wydostać w poszukiwaniu pomocy.

Wsparcie dla głodujących chrześcijan organizuje Papieska Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Caritas Libanu. Z Bejrutu gdzie organizowana jest pierwsza pomoc mówi ks. Waldemar Cisło, szef sekcji polskiej Kirche in Not.

„Ci ludzie od kilkunastu dni nie mają dostępu do świata, nie mają dostępu do żywności i leków, czyli do tego wszystkiego, co jest potrzebne do życia. Stąd Papieska Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Caritas Libanu apelują do wszystkich ludzi dobrej woli, w tym szczególnie Polaków o pomoc w sfinansowaniu pomocy. Na pierwsze wsparcie, gdy chodzi o zapewnienie żywności potrzeba ok. 50 tys. euro” – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Cisło. Szef sekcji polskiej Kirche in Not wskazuje na niewyobrażalny dramat mieszkańców Rableh. „Różnymi sposobami próbowano przebić się przez wojskowy kordon, by dostarczyć im choćby małe porcje żywności. Próbowano ją przemycić na motocyklach niestety i ta pomoc została zablokowana, ponieważ strzelano do kierowców. W tej chwili udało się nam znaleźć kanał, którym można przekazać pomoc. Wczoraj w kierunku Rableh wyjechał pierwszy konwój z pomocą. Na małe samochody załadowano ok. 800 kg żywności i medykamentów”.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie z dopiskiem „Pomoc dla Syrii”. Jednocześnie chrześcijanie proszą, by nieustannie modlić się o pokój w tym kraju.

ING Bank Śląski o/ Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759
PKO BP o/Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem POMOC DLA SYRII

bz/ rv

No comments yet.

Leave a Reply

Intronizacja
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE